To najlepsie zo slovenskej dediny. Z jednej strany Slovacko sa sudi a z druhej zahoracky svako - a potom, ze tu kultura nebyla... Co vznikne, dyz sa zkrizi opica s korytnacku? Zahorak v prilbe ;]] Na vojne reve porucik: Nastuuuuup! A ony Indro sa vydrape na prvy stlp, co zbada. A oficir sa ho pyta: Z ktoreho si druzstva? JRD Gajary! ____A tak podobne ;]](11.8.2005)

Staré časy slovenského vidieka, jarmoky a veľa humoru. Jozef Kroner v jednej zo svojich životných rolí. Vyše tri hodiny filmu rozdelených do troch dielov určených pre televíziu, ponúka spolu s našimi významnými hercami a herečkami minulosti skutočnú zábavu. Hudba je typicky slovenská, nárečie v plnej sile a navyše mi to vždy pripomenie mojich kamarátov Raganových. K piatim hviezdam tomu chýba akurát celistvejší, spojitejší scenár bez hluchých miest. Keď to však porovnám s našou dnešnou tvorbou, Sváko Ragan je ďaleko vpredu.(28.1.2013)

Kult kultov. Teda pre ľudí ktorí rozumejú mentalite tohto kúta západného Slovenska. Tí ostatní by to radšej nemali hodnotiť, ani pozerať. Skrátka úzkoprofilová nadčasová zábava. A JOZEF KRONER ? Ako rodákovi z úplne inej časti SR mu musím vyseknúť hlbokú poklonu, v tom s akou ľahkosťou sa vžil do tejto role. (11.4.2006)(11.4.2006)

„To je ten muzikant?“ – „Svágo Ragan, to je kmín. A jeho rodina je tiež kmín.“ Výborná myjavácka televízna 180-minútová mini-séria Martina Ťapáka (RYSAVÁ JALOVICA alebo PACHO, HYBSKÝ ZBOJNÍK) s parádne si užívajúcimi hercami (Dočolomanský, Kronerová, Hlaváček, Krajíček), medzi ktorými samozrejme exceluje Jozef Kroner (OBCHOD NA KORZE, Martin Pichanda z TISÍCROČNEJ VČELY) ako nezbedný a vynaliezavý sváko, raz taký raz onaký, ale zakaždým... no skrátka ako to povedal cigánsky muzikant, „pán Ragan, ja vám niečo poviem, čo vám ešte nikto nepovedal, vy ste človek“. Svojrázna povaha kopaničiarskeho národa, ich nezameniteľný slovník a huncútske dedinské vzťahy, víno, jarmoky, kone, humná, šenky...(19.1.2007)

Dovoluju si asi hodně, když přidávám první česky psaný komentář, že? Sice nejsem ze západního Slovenska, ale líbilo se mi to. Nechápu příliš to označení "komedie", protože některá místa jsou hodně vážná, ale co se týká humoru, ten není jen pro vyvolené, ale je naopak nadčasový.(18.8.2006)