Občas to tedy sklouzlo až do krojované estrády s tanečky a uřvanými vtipy.Což mi dost film schodilo a taky jsem se neubránil srovnání s předchozím Slovácko sa nesúdi,který mi sedl o něco víc.(19.1.2011)

Excelentny 3 - dielny film z kopaniciarskeho prostredia s nezabudnutelnym Jozkom Kronerom pod reziou Martina Tapaka a hudbou Svetozara Stracinu. Vyborna zmes humornych pribehov v roznych prostrediach kde sa SVAKO RAGAN pohyboval. Tymto hercom co su tam obsadeni su tieto postavy ako site na telo. Vyborne RAGANOVI pritom pomahali cigan Krajicek, stryco Marcin, novinar Docolomansky, Pietor, mlady Bednarik. Teraz nezabudnutelne sceny - http://www.youtube.com/watch?v=NSK6TNgPCG0(3.8.2012)

Dovoluju si asi hodně, když přidávám první česky psaný komentář, že? Sice nejsem ze západního Slovenska, ale líbilo se mi to. Nechápu příliš to označení "komedie", protože některá místa jsou hodně vážná, ale co se týká humoru, ten není jen pro vyvolené, ale je naopak nadčasový.(18.8.2006)

Excelentný Jozef Kroner v záhoráckej ( sám som zo Záhoria ) televíznej trilógii o figliarskom garbiarovi, ktorý si vie rady v každej situácii. Humor od srdca - na pohladenie srdca. Príjemná zábava !(25.4.2007)

Přes dvě hodiny mi trvalo sžívání se s postavami, dialektem i rázovitým prostředím a když se mi to konečně podařilo, přišel konec. Svět lidových taškářů a filutů ožil yznovu kráte po seriálu Slovácko sa nesúdí a přinesl další spousty zfilmovaných anekdot a příhod ze života. Škoda jen, že logicky se tak událo formou mozaiky malých událostí, která je málokdy mým šálkem kávy. Teprve, když v mnoha střípcích začínám vnímat obraz postav, obraz Myjavy, teprve tehdy si to začínám užívat. A to jsem tady úplně nestihl. Snad při druhém zhlédnutí, při vstupu do už známé řeky, to bude lepší. Nyní lepší ***.(24.10.2008)