poster

Velký Gatsby

 • Austrálie

  Great Gatsby, The

 • Slovensko

  Veľký Gatsby

Drama / Romantický

Austrálie / USA, 2013, 142 min

 • Xmilden
  ****

  Už jen kvůli Leo DiCapriovi se mě to moc líbilo. Ten člověk je Gatsby. Tahle role mu prostě sedla na výbornou. Přestože jsem jej jako herce dříve nemusel, v posledních filmech jsem rád za každý jeho pobyt před kamerou. Vize Baz Luhrmanna již snad ani nemohla být větší. Celkově se jedná o obrovský film, který v mých očích překvapivě strčil do kapsy mnoho letních blockbusterů.(12.11.2013)

 • Tosim
  ****

  I přes zjevné nedotaženosti (strukturální deja vu a zřejmě počáteční režisérův pocit, že se nejdřív musí rozhýbat barvy, těla a hudba, aby následoval děj), se po vyloženě roztomilém entrée samotného Gatsbyho rozehrává vztahový čtvereček, jenž sice míň vypovídá o Fitzgeraldovi, ale stále má co říci svým (občas vypjatým) postojem o urputných citech všeho druhu. Bezuzdné desetileti těsně po první světové válce jako paralela současného (ticha před bouří?) už je víceméně jasná. A Boha symbolizují brýle, jen hvězda Baze Luhrmanna už poněkud pohasíná.(20.5.2013)

 • Arbiter
  **

  Za těch úmorných 142 minut jsem nenalezl jedinou postavu, ke které bych mohl najít sympatie. Prázdný svět cinkrlátek a jednání beze smyslu. Hmm.(30.11.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace