Myslím, že alespoň pro ty výtvarně vypiplané scény to stojí za pozornost. Indický tvůrce Tarsem Singh, který stále čeká na pořádné prosazení v továrně na sny, má pevnou autorskou vizi a výtvarné cítění, které mu můžou mnozí kolegové jen tiše závidět. Zbytek ale pokulhává. Uvolněná a bizarní hra na postmoderní pohádku selhává v tom, že mezi těmi esteticky vymazlenými záběry nalézáme show, kde se parta lidí snaží po svém vyzrát na klasické pohádkové téma. Zůstali však jen na půli cesty.(25.12.2013)

Trailer ma nadchol a sľuboval veľa, no všetko podstatné - komickými hláškami počínajúc - v ňom už bolo povedané. Vizuálne krásne a farebné, obsahovo trochu dementné a hudobne príšerné - očakávala som epickejší soundtrack, ktorého absencia mi dosť okresala celkové dojmy. Julia Roberts hláškuje jedna radosť a v úlohe kráľovnej som si ju užívala, celú snímku drží nad priemerom ona. Lily je nebesky sladká a Hammer sympaťák, no línia s trpaslíkmi ma vyrušovala, film občas strácal dych a hoci sa v žánrovom zaradení vyskytuje dobrodružný/dráma, v súčasnej filmovej zábave tieto elementy nemajú žiaden rozmer. Veľký potenciál zostal, ako to už býva zvykom, nevyužitý.(6.7.2012)

Tím závěrem se to celý posralo.(14.12.2013)

• Madsbender

Na to, čo som od tejto Snehulienky očakával podľa hodnotení, to bolo prekvapivo celkom dobré, svižné a zábavné. Tarsem Singh zrejme vie čo robí, no neubránil som sa dojmu, že to mohol urobiť ešte lepšie. Ale kostýmy boli úplne fantastické!!! UPDATE: Je to ten taký druh gýča, pri ktorom je vám takmer na zvracanie. Nechápem, ako sa mi to mohlo páčiť.(11.9.2012)

Výkon paní Roberts je zde úchvatný, poměrně novátorská scéna a režie zakončená v duchu Bollywoodu... proč ne, budete se bavit.(11.5.2014)

• - Role Sněhurky byla také nabídnuta Felicity Jones, ta ji však odmítla. (R´Hell)

• - Herci, jejichž obsazení do role prince Andrewa Alcotta tvůrci zvažovali, byli také Alex Pettyfer, James Holzier a James McAvoy. Roli nakonec získal Armie Hammer. (Aurum)

• - Celé natáčanie prebiehalo v štúdiách, do ktorých navozili 40 ton umelého snehu, postavili stromy a potom ich premiestňovali, aby sa zdalo, že postavy sú zakaždým v inej časti lesa. (krasomama)