poster

Odvážní

 • USA

  Courageous

Drama

USA, 2011, 124 min

Režie:

Alex Kendrick

Scénář:

Stephen Kendrick

Kamera:

Bob Scott

Hudba:

Mark Willard

Střih:

Steve Hullfish
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Illy
  odpad!

  Křesťansko-policejní agitka s úžasnými hereckými výkony okresního ochotnického souboru. Proč jsi mě Bože nevaroval před tímto blábolem?(22.4.2012)

 • yakoob
  *****

  Muži v Sherwoodu udělali zase velký krok nejen ve filmovém zpracování, ale také v životním rozhodnutí být opravdovými otci v rodině, manžely pro své ženy, a přáteli pro své okolí...Jsem rád, že na tento problém společnosti ukázali právě bratři Kendrickovi se vší parádou (REDka jim sluší)...Dali do toho kus svého srdce...A to se mi na takových filmech moc líbí, že ukazují to správné řešení a ať je člověk křesťan nebo ne, vnímá a cítí, že přeci je to jedna z nejkrásnějších věcí být tátou nebo být s tátou, který opravdově miluje...Chápu ty, kterým se film nelíbíl, je to taková sebeobrana, že existuje i jiné řešení...Ale reálný život mi ukazuje něco jiného...Když se kouknu kolem sebe, tak vidím jenom samé zbabělce, kteří utíkají před zodpovědností...Zatím nevím, co je to být otcem, ale moji touhou je být jako oni...Odhodlán být odvážným mužem...Mužem podle Božího srdce...(3.1.2012)

 • Marina111
  ****

  Vyslovene kresťanské filmy z moderného (nie biblického) prostredia sú pomerne vzácnosťou (osobne by som ich napočítala na prstoch jednej ruky) a možno o to viac teší nadšenie a guráž Alexa Kendricka, ktorý sa po športovo poňatom vzoprení obrom a po záchrane manželstva v ohni rozohodol opäť raz stvoriť film, kde ľudia veria v Boha, a kde Boh plní ich sny ; kde zázraky sú takmer na dennom poriadku a kde ľudia sú naozajstnými ľuďmi. Možno práve to je dôvodom, prečo niektorí nad (nielen) týmto snímkom ohŕňajú nos. Fajn, nie každý musí vnímať svet skrze kresťanskú optiku, ale keď je niekto vďaka kresťanstvu lepší, nie je to dostatočným dôvodom na to, aby sa kresťanstvo neodsudzovalo? Prečo pre pár horších ľudí odsúdiť celé náboženstvo? Apropo - čo na tom, že všetci hrdinovia tohto filmu často hľadajú pomoc u Boha a ich spôsob života môže na niektorých pôsobiť ako "katolícka propaganda", keď to nič nemení na fakte, že ich hodnoty sú aspoň hodnotami a v mnohých prípadoch dokonca i naozaj inšpirujúcimi? Už len tá myšlienka s "otcovským ceremoniálom" a dojemné scény typu "tanec s dcérou" či "záchrana auta" doslovia hýria ľudskosťou, a keď sa k tomu pridá i pár naozaj vtipných scén ( hadí kráľ, milujem vás - šéfe), naozaj sa u mňa nedá uvažovať o nižšom hodnotení(19.4.2012)

 • stuntmanMIKE
  odpad!

  tuto americky fanaticko krestansku sracku som nemohol dopozerat...(30.1.2012)

 • René.girl
  *

  Pěkná myšlenka, ale tím to asi tak končí. Jak někdo může natočit takovou přitroublou náboženskou propagandu a nazývat to filmem, tak to asi nikdy nepochopím. Hvězdičku dávám za hadího krále. 10% Jinak, ale silně !NEDOPORUČUJI!(7.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace