Odvážní

Steve Hullfish

Scénografie:

Darian Corley
  • Johnny.ARN

Prvú pol hodinku to vyzerá na celkom fajn film z policajného prostredia, ktorých tu už niekoľko je, ale budiš. Potom to však treba zobrať, zničiť a spláchnuť. 1 z 5 a nikdy viac(21.3.2014)

• serioga

Tento film ma naučil jedno.Že si mám pozornejšie všímat ,čo chcem pozerat.Drámy sa mi páčia a ked som na plagáte videl štyroch policajtoch,myslel som si že to bude dráma o poliacjtoch.Joj ako šeredne som sa mýlil.To sa nedá vôbec pozerat.To je hotové vymývanie mozgov.Boha tam spomínajú asi každých 120 sekund.No proste totálna zhovadilost.(3.1.2013)

• Karamanlis

Čakal som solídnu drámu z policajného prostredia a začiatok sa v podstate aj niesol v tomto duchu, no Courageous už po chvíli začnú na diváka chrliť neutíchajúci prúd tupých kresťanských blábolov, kvôli ktorým je podstata príbehu zatlačená do úzadia a jeho dôležité pasáže sú bagatelizované (skĺznutie jedného člena partie "správnych chlapíkov" na šikmú plochu a pod.). Z môjho pohľadu bolo toto fanatické svätuškárenie neskutočne otravné a mimo misu a poriadne mi túto na prvý pohľad sľubnú snímku znechutilo. Takúto propagandistickú zhovadilosť si milí kresťanskí bratia a sestry mali ponechať ako interný materiál, určený pre svoju milovanú komunitu a "veľkolepé" kostolné projekcie a nedávať ho do oficiálnej distribúcie, klamlivo zaškatuľkovaný ako normálny film.(13.12.2012)

příjemný, ničím neurážející film předvádějící v plné kráse křesťanské hodnoty a odvahu i napříč nepěkným okolnostem. Ale Soul Surfer byl mnohem lépe a univerzálněji podaný. Nicméně je tam i trochu velmi fajn akce, a u scény s bossem Snake Kings jsem se smál z plných plic. Na druhou stranu by to mohlo být méně ubrečené, no chápu režisérův záměr. A říkám si, proč ne? Kendrickovi filmy mně vždycky v záplavě těch a, akčnáků, b, psychologických dramat, c, sprostých komedií atd. uklidní a tohle je po filmařské stránce fakt dobrá práce(22.1.2012)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $34,522,221Tržby Celosvetovo $35,185,884Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,303,894 //počet predaných kusov 78,231Tržby za predaj DVD v USA $20,014,586 //počet predaných kusov 831,240║ kresťanská agitka ako hrom ale dobre, Alex Kendrick to opäť zvládol na výbornú, dokáže sa predať a pohrať s citmi diváka, jeho réžia dokáže upútať a čo to poučné, pohodové ponúknuť, príjemný film /80%/(2.3.2015)

• - Zhruba polovina herců a štábu byli dobrovolníci z církve, která na filmu spolupracovala. (KrestanFilms)

• - Alex Kendrick tento film napsal, režíroval, produkoval a navíc si i zahrál jednu z hlavních rolí. (Amper01)

• - Názov filmu sa objaví až v samom závere. (Johnny.ARN)