Odvážní

• USA Courageous (více)

Čtyři muži, jedno motto: "Pomáhat a chránit". Jako služebníci zákona čelí nebezpečí každý den. Jenomže poté, co se tragédie dotkne i jich samých, musí se i tito otcové vypořádat se svými nadějemi, strachem a vírou. Tento zápas jim přinese rozhodnutí, které ovlivní celý jejich dosavadní život.
Spolu s akcí, dramatem a humorem se čtvrtý film od Sherwood Pictures zaměřuje na heslo „obrátit srdce otců k jejim dětem a srdce dětí k jejim otcům.“ Duše budou pohnuty, jejich srdce podstoupí výzvu… výzvu být statečný. (Chorcheus)

Marina111

Vyslovene kresťanské filmy z moderného (nie biblického) prostredia sú pomerne vzácnosťou (osobne by som ich napočítala na prstoch jednej ruky) a možno o to viac teší nadšenie a guráž Alexa Kendricka, ktorý sa po športovo poňatom vzoprení obrom a po záchrane manželstva v ohni rozohodol opäť raz stvoriť film, kde ľudia veria v Boha, a kde Boh plní ich sny ; kde zázraky sú takmer na dennom poriadku a kde ľudia sú naozajstnými ľuďmi. Možno práve to je dôvodom, prečo niektorí nad (nielen) týmto snímkom ohŕňajú nos. Fajn, nie každý musí vnímať svet skrze kresťanskú optiku, ale keď je niekto vďaka kresťanstvu lepší, nie je to dostatočným dôvodom na to, aby sa kresťanstvo neodsudzovalo? Prečo pre pár horších ľudí odsúdiť celé náboženstvo? Apropo - čo na tom, že všetci hrdinovia tohto filmu často hľadajú pomoc u Boha a ich spôsob života môže na niektorých pôsobiť ako "katolícka propaganda", keď to nič nemení na fakte, že ich hodnoty sú aspoň hodnotami a v mnohých prípadoch dokonca i naozaj inšpirujúcimi? Už len tá myšlienka s "otcovským ceremoniálom" a dojemné scény typu "tanec s dcérou" či "záchrana auta" doslovia hýria ľudskosťou, a keď sa k tomu pridá i pár naozaj vtipných scén ( hadí kráľ, milujem vás - šéfe), naozaj sa u mňa nedá uvažovať o nižšom hodnotení ()

serioga odpad!

Tento film ma naučil jedno.Že si mám pozornejšie všímat ,čo chcem pozerat.Drámy sa mi páčia a ked som na plagáte videl štyroch policajtoch,myslel som si že to bude dráma o poliacjtoch.Joj ako šeredne som sa mýlil.To sa nedá vôbec pozerat.To je hotové vymývanie mozgov.Boha tam spomínajú asi každých 120 sekund.No proste totálna zhovadilost. ()

prengelo odpad!

Druhý diel požiarnickej trapošiny, tentoraz z policajného prostredia. Škoda strateného času pri pozeraní tohto odpadu. Pri "prvej" kresťanskej ságe som nedokázal presvedčiť samého seba, aby som to dopozeral do konca. A musím uznať, že to bolo rozumné rozhodnutie. Pri "dvojke" som sa donútil a tým skazil bodové hodnotenie. Prvých 40 minút *** a zbytok --***** . Pri výbere filmu budem musieť viac pozerať aj na režisérov a obsah. Potom by sa nestalo, že takéto niečo si prinesiem domov na pozretie. Na konci filmu som na konferenčnom stolíku hľadal vypolstrovaný košík na hodenie eura, aby cirkev bohatla ešte viac. ............................................................................................................................................................................................................................ AGITOVAŤ: vystupovať (obyč. verejne) za nejakú myšlienku al. proti nej • robiť agitáciu • presviedčať • získavať: agitujú, presviedčajú, získavajú ľudí, aby volili ich stranu • horliť: agitovať, horliť za dobrú vec • kortešovať (získavať voličov, expr. horlivo sa za niečo zasadzovať) • prehovárať • nahovárať • navrávať (na niečo) (slovník cudzích slov) ()

pasty

rodičia sú kvázi "karikatúra" Božej lásky k dieťaťu.. preto je rodičovstvo tak nesmierne zodpovedné povolanie, žiaľ v dnešnej dobe rozvrátených rodín je veľa zranených detí ktoré vyrastajú s rodičmi ale vôbec sa navzájom nepoznajú.. sú si sami sebe cudzincami.. otec je hlava rodiny.. otec potvrdzuje syna ako muža otec je karikatúra Boha Otca preto ak uzavrieš svoje srdce pred svojím pozemským otcom uzavrieš ho aj pred svojím Nebeským Otcom a aj o tomto je tento film.. A obráti srdce otcov k synom a srdce synov k ich otcom, aby som neprišiel a neudrel zem kliatbou. Malachiáš 3:24 ()

windows odpad!

Prvních dvacet minut se rýsovalo na perfektní drama, honičky, gangy, drogy... Jenomže potom to vše začalo. Scházení z cest Boží, odpouštění sobě, tobě, nám, vám. Hlavní hrdinové naštípnou drogový gang a pořád slyšíte odpusť mi Bože atd. Jsou to kecy a zbytek filmu se už neřeší drogy ani gangy, melou jen božské kecy. ()

• Zhruba polovina herců a štábu byli dobrovolníci z církve, která na filmu spolupracovala. (KrestanFilms)
  • Film získal od Konference katolických biskupů oddělení pro film a vysílání (USCCB) známku A-II, což znamená "morálně nezávadné pro dospělé a mládež". (AGAMENON)
  • Názov filmu sa objaví až v samom závere. (Johnny.ARN)