Resident Evil: Odveta

• Francie

Resident Evil 5: Odveta

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Kanada / USA / Francie, 2012, 92 min

3D CINEMA CITY - parádní efekty, skvělí herci, super pokračování a navždy mladá Milla Jovovich (sakra, jak ona to dělá?). Já jsem se v kině bavil a musím pochválit 3D kino Cinema City,které je 100x lepší, než 3D Cinestar, kde jsem viděl Resident Evil: Afterlife a v brýlích 3D byly hnusné barvy - červená byla hnědá apod!(13.9.2012)

• bestlama

Milla Džogobelovič už na stará kolena chřadne a tím pádem nezvládá ani na nich klečet. Pavel za minimum felace nenabídne své ženě pořádnou roli a tak se musíme spokojit s blábolivým hopsáním sem a někdy se dokonce dočkáme(!!!!) i tam. Pavel oživuje své choutky a po vzoru své fantazie si oživuje několikrát Alici, aby zahnal problémy s choutkami po swingers a tak se dočkáme opět schyzofrenní ublábolené běhačky, střílečky, mlátičky ve stylu čtvrtého dílu. Příběh který vlastně už ve čtvrtém díle stál za fekální výtažek z režisérova rektu se opět marně snažíme dohledat. Na konci jsem musel přemýšlet, o čem to vlastně bylo. A menší problémy jsem měl s: Zombie najednou běhají (BRAVO!), Zombie používají zbraně, motorky, kulomety (BRAVO krát 2!), Leon Kennedy vypadá jako upocený metrosexuál na značku ESPRIT (BRAVO, peacho!) A on ten film vlastně stojí pouze za stažení té nelegální kopie z internetu!(4.10.2012)

Zhlédnuto v (3D) kině v originále. Milla se už popáté vrací k nakopávání mrtvých zadků. A s ní se vrací prakticky všichni, kteří měli co dočinění s některým z předešlých dílů. Resident Evil: Retribution není vůbec špatný film - především začátek, jak už je zde několikrát zmíněno ostatními, je takřka geniální. Pak sice následuje trochu WTF moment, který vlastně definuje tento díl (nebudu spoilerovat, ti co film viděli, vědí, co mám na mysli) ale když to přijmete, tak vás čeká slušná zábava. Přišlo mi, že tento díl se více přiblížil hrám, hlavně ty hrátky s kamerou (postava si myslí, že je v bezpečí, podívá se nahoru a najednou je tam monstrum) byly stejně jako ve hře, když se změní kamera, tak zjistíte, že tam něco je. 3D bylo fajn, obraz byl čistý a sem tam na vás něco vyletělo z plátna, takže taky spokojenost. Je škoda, že v momentě, kdy film začne být opravdu zajímavý, to utnou (a to po čtyřce jsem si myslel, že otevřenější konec snad už nemůže být, ale přijde pětka a my zjistíme, že může). Zkrátka a dobře - pokud jste viděli všechny předchozí díly a užili jste si i přesto, že víte, že to nejsou žádné klenoty, tak by se vám i tento díl mohl líbit. V opačném případě tento film ignorujte. 80 %. P. S. Bingbing Li je nejvíc hustěkrutopřísné jméno, které jsem za posledních pár let slyšel.(7.10.2012)

Bohužel nejlepší scény tvůrci vyplýtvali během prvních 15 minut, a pak už je to jen další videohra, co se nedá ovládat. 3D fajné.(13.9.2012)

Film je naštěstí dost krátký, takže nestačí být úmorné jeho řetězení atrakčních podnětů, jež rezignuje na tradiční příběhové rámce. A to přes to, že nelogicky uspořádaná kanonáda podnětů se projevuje například v tom, že celý film má konstantně velmi rychlou průměrnou délku záběru (2,4 vteřiny; 2144 střihů), kdy třeba závěr překvapivě není výrazně rychlejší než většina filmu (což běžně bývá). Z perspektivy filmu jako nástroje k vyprávění příběhů se pak můžeme vrátit k rétorice komentování rané kinematografie - Resident Evil: Odplata je intelektuálně i narativně primitivní kinematografie. Jenže co s tím, když je primitivní tak hrdě, poctivě a dalších dílů se budeme dočkávat přinejmenším do doby, než se Paulu W. S. Andersonovi (producent, režisér) a Mille Jovovichové (hlavní role) rozpadne manželství? Více poznámky z doby premiéry..(10.8.2016)

• - Kvůli natáčení bylo na jeden den kompletně uzavřeno celé moskevské Rudé náměstí společně s metrem, kde se odehrála jedna z velkých bojových scén. Natáčení dále probíhalo v Torontu, New Yorku a Tokiu. (Dlee)

• - Spoiler: Ve filmu se mimo jiné objevují herci Colin Salmon a James Purefoy, kteří se objevili v prvním filmu Resident Evil (2002). (mzss1)

• - Pri rozhodovaní, ktoré nové charaktery sa vo filme objavia mali "hlavné slovo" fanúšikovia hry, ktorí sa zhodli na postavách Leon Kennedy (Johann Urb), Ada Wong (Bingbing Li) a Barry Burton (Kevin Durand). (Steny94)