The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

tomeek

Jako malíř nad prázdným plátnem - ten pocit, když stojíte nad svahem, který ještě nikdo nesjel... tak ten je dokonale zachycený v Art of Flight. Jste první, kdo tu kdy jel a máte naprostou volnost rozhodování... Fantastické záběry, dokonalá kamera, místy neuvěřitelné scenérie, slowmotion, soundtrack a zvuk a obraz v nejvyšší kvalitě - toť lahůdka pro každého fanouška snowboardingu :) Jak píše Darren: "od prvotního nadšení z úžasných záběrů u úvodních titulek až k lehké nudě ke konci" - místy sice trochu zbytečně dlouhé, ale i tak je to vizuální skvost. Zpomalovačky pro náročné :) Jdu si znova nainstalovat Shaun White Snowboarding... ()

nascendi

"Iba" tri hviezdičky dávam nie preto, že by som mal niečo voči snowboardingu, ale preto, že je to málo nosná téma na 80-minútový film. Exteriéry boli starostlivo vybrané, výborne nasnímané boli nielen prírodné scenérie ale i samotné jazdy, dych sa tajil pri obdivuhodných športových výkonov, vystrihnuté bolo všetko, čo by mohlo narúšať ilúziu, že sa chlapcom s pomocou Red Bullu všetko darí. Ono to všetko vo filme naozaj funguje, len po pol hodine som toho už mal dosť a pocit, že pozerám na filmovú slučku, bol neodbytný. Nakoniec som to vydržal pozerať až do konca, len mi hlavou pritom vírila nemravná myšlienka, či sa nájde nejaký šialenec, ktorý by nakrútil Art of Flight 2. ()

drake31

Nie so veľký fanúšik snehu a už vôbec nie snowboardu, ale toto dámy a páni ma naozaj dostalo. The Art of Flight je dokumentom v ktorom ide predovšetkým o vizuálny zážitok, tie informácie ktoré ponúka sú prakticky len neodpojiteľnou súčasťou spojenou s natáčaním. A práve tá vizuálna slasť ma na tom úplne odzbrojila. Nádherne prostredie, všetky tie destinácie, ktoré bolo nasnímané s neuveriteľným citom, spomalovačky ktoré dodávali ten cool efekt, a potom už len sledovať samotnú jazdu tých najlepších vo svojom obore. Nemôžem si pomôcť ale tento dokument si ma úplne podmanil, a to aj s pomocou skvelo napickovaného hudobného doprovodu a jednotlivé skladby už zdobia môj playlist. Takýto WOW efekt som naozaj nečakal. P.S. Nejako som dostal chuť na Red Bull ... ()

Frajer42

Před zhlédnutím jsem si říkal pří pohledu na vysoké hodnocení něco ve smyslu, že dokument o snowboardingu mě asi jen těžko nějak osloví. To jsem ale netušil, že ten film o snowboardingu bude tak krásně nasnímán. Film disponuje opravdu krásnými záběry ve velmi vysoké kvalitě. Nad některými počiny zúčastněných zůstává rozum stát. Musí to v nich zaručeně vyvolávat větší adrenalin, než třeba hodit koktejl od barmana Molotova do okna, za kterým tušíme hojně osídlenou místnost lidmi kočovního původu. Opravdu jsem velmi příjemně překvapen. Navíc film má sotva 80 minut, takže to celé uteče rychleji než stihne spadnout lavina. Určitě si každý divák všimne i netradiční a velmi pěkné grafiky všech titulků. Přeslechnout nelze ani velmi dobře zvolený soundtrack. Ačkoli se jedná o hudbu, kterou dobrovolně neposlouchám, tak zde sedí skvěle. Nemůžu jinak. Prostě 4*. ()

Autogram

Óda na radosť z pohybu po nedotknutých kopcoch na Aljaške, v Andách ale v Patagónii. Partia snowboardových bláznov rešpektuje len počasie, iné živly sú nepodstatné. Lavína, ktorú bežne spustia na takmer kolmých svahoch, nie je problém, stačí byť od nej rýchlejší. Športový dokument je ako dlhší hudobný klip alebo reklama, s prípravami alebo nejakým predstavovaním, kto čo prečo, sa neobťažuje. Tak po krátkom čase som mal skákania a lietania dosť bez ohľadu na premakanosť záberov alebo akčnosť jazdy. ()

• Skok, na kterém si Scotty Lago zlomil čelist, se stavěl jeden týden a vyhazoval kaskadéry zhruba do 16metrové výšky. (Simpoch)
  • Film zahájil celosvětové premiérové turné v newyorském Beacon Theatre dne 7. září 2011 během závodu Quiksilver Pro New York, který je součástí ASP World Tour. (Wade)
  • V Praze se konala premiéra dne 10. 11. 2011 v Cinema City Slovanský dům. Celého turné se zúčastnily ikony snowboardingu Travis Rice, Curt Morgan a výběr nejlepších světových jezdců. Prahu společně s Travisem navštívil i Mark Landvik. (Wade)