Rodinka (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2011, 6x30 min

• Radek99

Černobílá seriálová legenda, prababička všech současných tuzemských sitcomů, si tohle zmrtvýchvstání nezasloužila.(4.1.2015)

• Tommassi3

Přiznám se, že ani původní Dudkovu Takovou normální rodinku nijak zvlášť v oblibě nemám, nicméně její vybroušená situační komika, v našich poměrech až nevídaná, společně s tou kouzelně absurdní (ne)normálností členů rodiny ji rozhodně činí seriálem velmi kvalitním, a tak ačkoliv mnoho původních členů nezbylo, zdá se jistě příjemné sledovat nové příběhy starých známých, brnkajíce na strunu nostalgie.. Protože však došlo nejen k žánrovému posunu a zejména výměně scénáristky, když Fan Vavřincovou nahradila naprosto tragická seriálová hráčka Lucie Konečná, stojí tenhle seriálový, dejme tomu, sequel výhradně na hereckých výkonech, když většina zúčastněných dělá co může, na co má, mezi nimiž naprosto ční jako vždy skvostná Jana Štěpánková, které ta ironická poloha nesmírně sluší snad odjakživa.. Když nakonec Dušan Kain - Jo, pardon, vlastně Klein !! ;) - znovu zabijí svou vlastní pověst, vzniknul poněkud slabý patvar, navíc bez jakéhokoliv rukopisu naprosto antirežisérský, a tak to shledání po letech hodně zhořklo..(21.4.2015)

Původní rodinku znám. Ale nehodlám tuhle házet do odpadu jen kvůli tomu, že se někdo rozhodl natočit pokračování, které profituje ze zavedené "značky". Rodince je třeba dát šanci. Tohle pokračování totiž není nijak příšerné. Trio původních herců má totiž jistý nadhled a své postavy hrají s lehkostí (zvláště Jana Štěpánková). Právě mezi triem probíhají nejzábavnější slovní výměny a ano, já se i pobavila. Větším problémem je mladší generace. Kam čert nemůže, strčí Vondráčkovou, ovšem k téhle slečně mám nesympatie odpradávna. Sympatická je Lenka Vlasáková, která jinak také nepatří mezi mé oblíbenkyně. Celkem příjemný je i projev hororové Manči. Na nervy leze jedině postava Nadi Konvalinkové, protože její "slevy slevy slevy" po chvíli nudí a produkt placement z ní trčí na všechny strany. Rodinka není nic výjimečného a patří spíše k milému průměru. Zapřísáhlí milovníci původní Rodinky tuhle jistě hodí do odpadu, jenže tam už místo zabírá příšerná adaptace Novy, na kterou se tady zapomíná. Ta totiž byla vyloženě příšerná a to Rodinka od Primy není.(16.9.2011)

• zette

Neverim vlastnim ocim...(23.12.2012)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Prostředí 3/10/// +obsazení, i na podruhé mě něco rozesmálo -jako seriál snad ještě méně vhodné než sestříhaná verze do podoby filmu/// Vidět 90 minut v kině bylo celkem příjemné, ale 180 minut toho stejného jen doplněného o méně zajímavé a zábavné scény a záběry...to už tak dobré není. Navíc jsem původní seriál neviděl, takže k postavám nemám takový vztah jak by se asi slušelo. Pro někoho kdo neviděl verzi, která šla do kin, to může být příjemný a opravdu nenáročný relax, pro ostatní dost velká nuda./// Celkem 28%///(6.11.2011)