poster

Rodinka (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2011, 6x30 min

 • NinadeL
  **

  6/6 Jako epizodický seriál to má určité opodstatnění, ve filmovém sestřihu něco takového nemá co dělat. Přesto cítím, že na papíře by to bylo zdaleka nejlepší. Protože to jediné, co zde funguje na výbornou, je rozprostření dílčích dějových liniích a jejich společné vygradování. Plus sem tam nějaká hláška, která jakoby vypadla z orginálu. Nicméně generační navázání je velmi příjemné. Štěpánková, Kolářová, Hanzlík i Petr Forman jsou na svých místech, z nových tváří může potěšit i Kostka a Konvalinková. Zásadní chybou je pak tempo vyprávění a masivní product placement na jeden nejmenovaný super hyber a střechu na celý život.(8.7.2012)

 • Tommassi3
  **

  Přiznám se, že ani původní Dudkovu Takovou normální rodinku nijak zvlášť v oblibě nemám, nicméně její vybroušená situační komika, v našich poměrech až nevídaná, společně s tou kouzelně absurdní (ne)normálností členů rodiny ji rozhodně činí seriálem velmi kvalitním, a tak ačkoliv mnoho původních členů nezbylo, zdá se jistě příjemné sledovat nové příběhy starých známých, brnkajíce na strunu nostalgie.. Protože však došlo nejen k žánrovému posunu a zejména výměně scénáristky, když Fan Vavřincovou nahradila naprosto tragická seriálová hráčka Lucie Konečná, stojí tenhle seriálový, dejme tomu, sequel výhradně na hereckých výkonech, když většina zúčastněných dělá co může, na co má, mezi nimiž naprosto ční jako vždy skvostná Jana Štěpánková, které ta ironická poloha nesmírně sluší snad odjakživa.. Když nakonec Dušan Kain - Jo, pardon, vlastně Klein !! ;) - znovu zabijí svou vlastní pověst, vzniknul poněkud slabý patvar, navíc bez jakéhokoliv rukopisu naprosto antirežisérský, a tak to shledání po letech hodně zhořklo..(21.4.2015)

 • kingik
  odpad!

  Nové setkání se starými postavami přinese divákům jen zklamání a omšelá vzpomínka na kdysi výjimečně hrající hereckou gardu se rázem teleportuje k Lucii Konečné. Špatná scenáristka pokračovala ve své devastující činnosti a za svoji další oběť si vyhlédla pokračování legendárního sitcomu, u něhož do nestravitelné úrovně přepracovala práci Fan Vavřincové, která televizním divákům dala vtipnou, anti-socialistickou rodinku, která svého času ve své rozlehlé vile originálně a po svém řešila nesmrtelné rodinné etudy. Ti nejkvalitnější herci podávali ty nejkvalitnější výkony. Nyní torzo vegetujících herců z původní sestavy podává ty nejmizernější herecké výkony. Určitě je za ztrátou formy i to, že jsou o 40 let starší, ale klíčovým fiaskem je neforemně zpatlaný scénář, v němž není ani památky po tehdejší kvalitě a vtipné invenci, která bavila diváky po generace. S tímto sitcomem má před sebou divák současný stav seriálové tvorby, který je dlouhodobě zmítán křečí a je vykoupen lacinými a velmi slabými nápady scenáristky bez talentu, která není schopná utvořit, byť jen drobný náznak sofistikovaného dialogu. Hanzlík zapomněl hrát, Štěpánková působí unaveně, Kolářová se z nulového scénáře snaží vytřískat setinu hereckého uchopení role, ale Káča, Pavla a Zdeněk už prostě vtipní nejsou. Omladina kolem nich je pak typickým vzorcem dnešního herectví, které blbý scénář jenom podtrhne. Dušan Klein zlikvidoval auru původních postav, když jeho nezdařilé režijní podání je jeden velký zmar, které znásobuje neschopnost a neohebnost scénáře, v němž už není ani místo pro rutinu, ale jen pro seriálový odpad, kdy je vše úplně špatně. Takhle se Rodinka vracet neměla. Kvalitní divácký zážitek z ní není. Milovníci propadů kvality do padesáté toalety si však jistě přijdou na své. 0%(24.7.2015)

 • Deimos
  *

  TV/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Prostředí 3/10/// +obsazení, i na podruhé mě něco rozesmálo -jako seriál snad ještě méně vhodné než sestříhaná verze do podoby filmu/// Vidět 90 minut v kině bylo celkem příjemné, ale 180 minut toho stejného jen doplněného o méně zajímavé a zábavné scény a záběry...to už tak dobré není. Navíc jsem původní seriál neviděl, takže k postavám nemám takový vztah jak by se asi slušelo. Pro někoho kdo neviděl verzi, která šla do kin, to může být příjemný a opravdu nenáročný relax, pro ostatní dost velká nuda./// Celkem 28%///(6.11.2011)

 • Stegr
  *

  20% - Hell...(17.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace