poster

Majster kat

 • anglický

  Hangman, The

  (neoficiální název)

Drama / Historický

Československo, 1966, 106 min

 • WANDRWALL
  ****

  Pro mě jeden z nejlepších slovenských filmů této dekády. Pri přesvědčivost, realismus, tvrdost zákona.(29.8.2010)

 • argenson
  ****

  Syrové, naturalistické, přesvědčivé, herecky výborné, výpravou velmi slušné. A hlavně, v kontextu sporu křesťanství versus islám neskutečně aktuální i v 21. století.(13.5.2016)

 • gogo76
  *****

  "Napi sa!(slivovice) . Nemôžeš čo?, lebo by si zdochol!..." P. Bielik ma ešte nikdy nesklamal a nech sa pustil do čoho chcel vždy mu to vyšlo. Jeho facky a kopance vo filmoch vždy bolia, na to si on potrpel, preto ma každá pobaví. Príbeh zaujme takmer každého, pretože svojou štruktúrou, postavami a rozložením síl dobra a zla pripomína klasickú rozprávku a Bielik sa tomuto prirovnaniu ani nebráni a priznáva to. Film je plný vtipných hlášok, bavil som sa neskutočne. Herecky tu dominuje absolútne fantastický Vlado Muller a tesne za ním výborný Š. Kvietik. Film je tak krásne farebný až mi pripomínal slávne hollywoodske historické trháky zo 60-70-tych rokov. Majster Kat je slovenská klasika a právom patrí k tomu najlepšiemu , čo u nás vzniklo. Po takomto filme som vždy hrdý na to produktívne obdobie pred 89 rokom. Vtedy sme filmy robiť vedeli, dnes to nejde. 100%.(16.6.2013)

 • tahit
  ****

  Bez pochyby dobře zfilmováno, tento historický příběh nám ukazuje podstatu podoby rozpadajícího přátelství, nenávisti a lásky. Obsahem je realistický obraz o nešťastné touze k vyvolené ženě mezi přáteli. Nenávist a zrada, je motivem děje. Za zmínku stojí, že část filmu se také natáčela v malebném zámku Telč. Filmové zpracování „Majster kat“ určitě patří k tomu lepšímu, co bylo na Slovensku ke konci šedesátých let natočeno, také byl komerčně úspěšný díky legendárním hercům jako byl Vlado Müller, Štefan Kvietik, Emília Vášáryová, František Dibarbora a další. tak musím říct, že je to skvěle zahrané, byť malinko smutné.(21.9.2007)

 • Aky
  *****

  Přemluvit Vlado Mullera, aby vzal roli a nabídnout mu trošku slušný příběh - stěží se to dá pokazit.(1.6.2015)

 • - Film sa nakrúcal od 9.9.1965 do 6.4.1966. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

 • - Petra Debnára, ktorý stvárnil mladého kata Emilka Targu, predaboval Marián Labuda(Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

 • - Film prilákal do kín aj na dnešné pomery neuveriteľné 4 milióny divákov. Napriek tomu sa vyskytli prirovnania ku gýču. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace