poster

Majster kat

 • anglický

  Hangman, The

  (neoficiální název)

Drama / Historický

Československo, 1966, 106 min

 • Aky
  *****

  Přemluvit Vlado Mullera, aby vzal roli a nabídnout mu trošku slušný příběh - stěží se to dá pokazit.(1.6.2015)

 • sud
  *****

  Ač jsem viděl pouze druhou polovinu filmu, s plným hodnocením neváhám ani minutu. Taková geniální herecká exhibice, kterou předvádí Vlado Müler, Štefan Kvietik a Peter Debnár, se jen tak nevidí. Zručná režie Paĺa Bielika a nádherná výprava jsou další troškou do mlýna do dokonalosti tohoto snímku.(13.1.2008)

 • Crocuta
  ****

  Film pozoruhodný mimo jiné i proto, že jako jeden z mála zobrazuje slovenské reálie v době turecké nadvlády. Těžiště snímku však spočívá především ve vynikajících hereckých výkonech V. Müllera v roli skutečné svině v lidské podobě, Š. Kvietika coby kladného hrdiny bez bázně a hany, E. Vášáryové - křehké kočičky, která ale umí vytasit drápky a v neposlední řadě P. Debnára, který postavu dobromyslného, ale nepříliš bystrého (mírně řečeno) Emilka ztvárnil opravdu dokonale.(13.1.2008)

 • LiVentura
  ****

  Uzasne slovenske dilo z dob, kdy muslimove vladli casti Evropy. Tato doba se zase blizi, proto zbystrete.. Stret dvou rodin osudem poznamenanych se nesnaset, jedni prokletymi katy, druzi nestastnymi rybari, maji vse, jen lasku pouze jeden z nich.!(3.9.2015)

 • ScarPoul
  *****

  Bielik patrí rozhodne ku klasickým a najstarším režisérom slovenska. Jeho filmy síce postrádajú širší rozmer čo sa týka emotívnej stránky - tým nemyslím, že by jeho filmy neboli emotívne. Každá jedna postava je budovaná podľa presnej čiernobielej šablóny a ukazuje potrebnú dávku emócií aby sme mohli postavu pochopiť, ale určitá jednotvárnosť tejto čiernobielej šablóny ma na svedomie, že utrpeniu ktoré postihne Richardusa - v podaní excelentného Štefana Kvietika, alebo Emila - nemenej výborný Vlado Muller - že s postavami nesúcitíme tak ako by sme mali. Ale je to naozaj jediná chyba čo sa dá tomuto filmu vytknúť. Táto rozprávka bez šťastného konca dokonale vyznieva ako historický veľkofilm, má dokonalé prostredie a úchvatné exteriéry. Na všetko sa neskutočne dobre pozerá, dokonca si trúfam tvrdiť, že po vizuálnej stránke je to omnoho pútavejšie ako Bielikov dvojdielny Jánošík. Plus krása Emílie Vášáryovej nemá obdoby.(5.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace