Železná díra

Dokumentární

Slovensko, 2011, 56 min

Pavol Barabáš

Pavol Barabáš

P. Barabáš už toho natočil veľa, zopár jeho dokumentov som videl, ale tento bude rozhodne naj adrenalínový. Zlaňovať do prepadnutej sopky je veľká výzva plná nebezpečenstva. Smrť hrozí doslova na každom kroku. Miesto Trou de Fer je naozaj výnimočné, nič takéto na zemi vraj neexistuje. Slovensko-český team dobrodruhov musí často potláčať strach a celé dni a týždne čakať na vhodné počasie bez dažďa, pretože je tu jedno z najvlhkejších miest na zemi a takmer denne tu prší. Dokument je dobre zostrihaný, hudba dobre zapadla a scéna s osadzovaním pamätnej dosky na skalu vie trochu dojať. Smrť kolegu Jirky bola nečakaná...Najlepšie sú momenty kde sa spúšťajú po strmých a klzkých skalách dolu do priepasti. Veľa výprav sa na toto miesto nevydalo a ak áno, tak veľmi často došlo k tragédii. Či niekto z predošlých výprav o tom natočil aj film je veľmi málo pravdepodobné. V tomto sme urobili niečo svetové. Skvelý dokument. 100%:(7.6.2015)

Na slovenské poměry hodně kvalitní počin. Trou de Fer přezdívaný Mount Everestem mezi kaňony nabízí neskutečné přírodní scenérie, ale především top hardcore cestu pro tuhle partičku nadšenců. Klidně by to mohlo být i delší.(4.9.2014)

Barabáš tankuje SUPER ako Hugo Toxxx...opať topka v obore!!! nazdar(29.5.2012)

Na své si přijdou hlavně lidi, co mají strach z hloubky. Pohledy dolů do kaňonu z kamery umístěné na hlavě jsou úžasné. Trochu mě zamrzelo, že jsem neviděl jak se dostali z kaňonu ven do civilizace. Vždy je horší návrat než (výstup) sestup. Shlédnuto v rámci MFOF v Opavě 8.11.2011.(9.11.2011)

Hodně dobrá díra. Z přírody toho moc nevidíte. Zahlédnete maximálně nějaký ten vodopád a trošku husté zeleně. Co oceňuji je adrenalin, který všechny zúčastněné zákonitě musel provázet. Napětí by se místy dalo určitě krájet. Já si Trou de fer jako pasivní divák celkem užil.(30.9.2014)