poster

Pygmejové, děti džungle

 • Slovensko

  Pygmejovia – Deti džungle

 • anglický

  Pygmies: The Children of the Jungle

Dokumentární / Dobrodružný

Slovensko, 2011, 52 min

Režie:

Pavol Barabáš

Scénář:

Pavol Barabáš

Kamera:

Pavol Barabáš

Hudba:

Martin Tesák

Hrají:

Robert Roth (vyp.)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ledzepfan
  ****

  Hezký je to, ale Barabáš by se měl držet věcně jen dokumentování a nehrát si na filosofa, protože jak dojde na melancholické moralitky na konec začíná to smrdět žvaněním. Všechny vymoženosti západu by bez přemýšlení vyměnil za jeden další den s pygmejema.. Jasněěě(úplně tomu věřím..)(9.8.2014)

 • Frajer42
  **

  Tak jsem zase o fous vzdělanější. Moc mi snímek však do duše nepromluvil a jsem hrozně rád, že žiji tam kde žiji. S Pygmeji bych neměnil ani náhodou. Není jim, klukům černým, co závidět. Mnohem zajímavější než cesta mezi Pygmeje, kde to, abych pravdu řekl, nefunguje o moc jinak než v ostatních černošských kmenech, mi přišel průjezd Kongem. Kongo je nádherná země, kterou bych si netroufl projet ani tankem, který bych uměl hodně dobře řídit. Moc záběrů jsem z této země neviděl, protože většina jich zřejmě Kongo nikdy neopustila. V tomto dokumentu je záběrů z této malebné země minimum, protože nikomu nestojí kvůli tomu riskovat krk. Dokument mě nijak závratně nebavil. Zajímavých záběrů není zase tak mnoho. Zdálo se mi, že se dvoučlenná výprava vydala na cestu hlavně pro svoje osobní potěšení a při té příležitosti něco málo natočila. Kromě sbírání medu a krátkého lovu člověk pozoruje pouze tančení kolem ohně a kojení. Vidím to sotva na 2 *.(27.8.2014)

 • Dragoni
  *****

  Další z myšlenkově i dokumentárně skvělých filmů mistra Barabáše, který mi každým svým filmem otevřel nový obzor do tajů skrytých krás naší planety Země. Je zajímavé, že lidé bez ničeho, jsou lidmi šťastnými a ve svém rodném jazyku nemají slovo jako je válka, ale také nemají potřebu po zisku ať již v jakékoliv formě. Další z úžasných dokumentů tentokrát na hranici Konga a Středoafrické Republiky, kde v husté džungli přežívají jedni z posledních Pygmejů, svým vzrůstem nejmenší lidé na světě. 85%(29.9.2013)

 • klerik
  ****

  Fajn filmík. K záveru som mal pocit, že to režisér prehnal s tanečnými kreáciami domorodcov, ale napokon to veľmi šikovne vyústilo vo finále (manažéri tomu tuším hovoria spraviť so slabých stránok silné :-)). Nejedná sa o film, ktorý by ostal nejako extra dlho v pamäti, ale je to dobre odvedená robota...(18.5.2012)

 • kaposlav
  ****

  Dostal som to, čo som čakal a to je kvalitný dokumentárny a dobrodružný film od Pavla Barabáša. Koho zaujíma tematika domorodých kmeňov, tak si príde na svoje.(16.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace