poster

Za lepší život

 • USA

  A Better Life

 • Slovensko

  Za lepší život

Drama

USA, 2011, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Amerika pozorovaná z jiného úhlu. Nenápadné sociální drama o životě ilegálních přistěhovalců v USA, které natočil režisér Chris Weitz, ve kterém se patrně hnulo svědomí, neboť své nesporné řemeslné kvality konečně dal do služeb nějaké vyšší myšlence a silnému filmu a jakoby tím umělecky přešel na druhou stranu pomyslné barikády - jeho filmy byly dosud určené pro bezstarostného amerického diváka, diváka bez existenčních problémů s jedinou touhou bavit se, teď tu náhle máme film plný mexických imigrantů, kteří přišli do Ameriky hledat svůj ,,americký sen", ale ono hledání se příliš nedaří... Příběh pracovitého a zodpovědného otce a jeho hledajícího se syna je velmi prostý, což ovšem vůbec nelze vnímat jako hendikep, ba naopak v oné jednoduchosti je určitá síla a přednost Weitzova snímku. Za lepší život odkrývá obecně sdílené pokrytectví nejbohatšího státu světa, jehož bohatství generuje masa bezejmenných ilegálních přistěhovalců, kteří nemají v podstatě žádná občanská práva. Bez nich by ovšem Spojené státy nepřežily...(5.12.2011)

 • F.man
  ****

  Chris Weitz chtěl ukázat, že taky umí hodnotější filmy a tak natočil ... no takové to správné americké drámo, které si rádo rýpá do vnitřních problémů. American dream bude fungovat vždy a tohle není vyjímka. Povedená čtyřková záležitost, která se ale do mysli výraznějším způsobem asi ve většině případech nezapíše. This country is a land of dreams. It can be a hard place, a cruel place. But it's where I work, and I dream of a better place for my son. (2.8.2012)

 • Fr
  ****

  ,, BUDU PRACHATEJ. BUDU MÍT OBROVSKEJ BARÁK V BEVERLY HILLS. A TY MI BUDEŠ STŘÍHAT TRÁVNÍKY SRAČKO. ... ,,TAK JO. ALE JESTLI TO POSEREŠ, TAK SKONČÍŠ MRTVEJ NĚKDE NA ULICI“..... /// Všichni chtěj změnit svoji budoucnost ... (možná bych jim mohl i fandit...?) Sonda do životů Mexikánců v Los Angeles a zjištění, že i v Americe není život férovej. Střet generačního ,,úhlu pohledu“, o tom, že mladí neznaj svoji kulturu (což mě ani tak nesere...), ale hlavně vo tom, co všechno může ukázat taková cesta za ukradeným náklaďákem. Emoční, skutečnej film o něčem – byť vzdáleným. Ze života o životě. Žádný honění (uprchlíků) ani cestování. Jen o rodině, uvěřitelnejch obyčejnejch lidech (Mexičanech) a jejich cestě za lepším životem. Drama, který vlastně ,,malýmu Čecháčkovi“ nemá kromě lidskosti co nabídnout. A třeba mi to stačí.... Tak ,,na sever“! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se do Ameriky přesJuarez. 2.) Jsem členem spolku ,,Naděje imigrantů Los Angeles“. 3.) Mým cílem je najít si holku, udělat děcko a vydat se na sever... (tož su zvědavej, kolik se vás ještě do teho Ústí vměstná...). 4.) Thx za titule ,,Kr7ek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(8.3.2012)

 • Malarkey
  *****

  Žijeme si náš obyčejný, fádní život uprostřed Střední Evropy v malé české kotlině, kterou z jedné strany obepínají Krušné hory a ze strany druhé Beskydy. Když se zatopí Holandsko, vadit nám to nebude. Když se potopí i Německo, o to líp, budeme mít moře. A pořád u toho budeme pít to typické české pivo, na které je každý hrdý a málokdo se v té naší zemi v něm opravdu vyzná. A to si říkáme odborníci na pivo...No a na ten náš život, který nám beztak půlka Evropy závidí a zbytek nechápe, neuvěřitelně nadáváme. Nadáváme na politiky. Nadáváme, že odhlasovali tohle a tamto. Že to jsou zmrdi, co jenom kradou jeden halíř za druhým. Vlastně stejně tak, jako čeští fotbalisti, kteří zrovna nedávno odhlasovali, že si nechají proplatit půlku prémií, které mají být pro případný postup na fotbalové EURO 2014. Jsme vychcaný, chceme víc a ve výsledku nebudeme mít nic. A v jednom kuse si stěžujeme a nadáváme. Přitom nám ale vůbec nedochází, že může být hůř. Že může být tak hrozně, že lidé na druhym konci světa na černo utíkají ze své země, aby se jim žilo líp. Utíkají do USA, protože ta nabízí nepřeberné množství možností a hlavně nabízí chuť žít. V tomto světě, který si vůbec během našeho běžného rejpání neuvědomujeme, se denně dějou věci, které nedokážeme pořádně ani pochopit. Věci neuvěřitelně emotivné a smutné, které stojí za to vědět a uvědomit si. Za lepší život totiž bojují i postavy tohoto filmu a musím říct, že bylo něco krásného, ale zároveň něco tak smutného sledovat právě jejich perfektně napsané postavy. Nejsmutnější na tom všem je, že tohle není jenom pouhý film...ale krutá realita. A to by si každý Čech u píva měl uvědomit, než spustí další blamáž nekonečných nadávek. Jen více takových filmů do nás...čecháčků.(12.9.2012)

 • cheyene
  ****

  Pěkný příběh o těžkosti života přistěhovalců. Výborné herecké výkony Demiána Bichira, hudba a kamera umocňují filmový zážitek. Závěr snímku je poměrně emotivní.(5.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace