Za lepší život

A Better Life

Za lepší život

USA, 2011, 93 min

Tenhle film mě nějak minul. Idealistický otec, kterého osud vláčí existenciální skládkou a on každé protivenství přijme se skloněnou hlavou. Jediná rebelie proti osudu byl jeden propitý večer. Syn snažící se zapadnou do chudinské přistěhovalecké komunity najednou prozře a chová se vzorně. Teda hraje fotbal. No nevím, nějak jsem jim to nevěřila.(27.2.2012)

Z filmy o přistěhovalcích mám jeden velký problém. Zásadně fandím USA a to je hlavní problém, protože mě nedokáže tak zaujmout příběh a utrpení přistěhovalců. Navíc scénář je nalinkovaný a ničím prostě nezaujme. Na podobné téma už bylo natočeno spoustu lepších filmů.(16.12.2011)

zase raz fajin film na túto tému ... výborné herecké výkony(18.10.2013)

Trochu jiný obrázek Los Angeles než nám předvádí BH 90210. Jednoduchý a pomalu plynoucí film o tom, jak sviňský život někdy může být. Především bych vyzdvihla herecké výkony otce i syna - zvláště otcovo (Demián Bichir) úžasné herectví očima, do nich se vešlo opravdu hodně smutku a beznaděje.(8.1.2012)

Výborně zahrané drama o obyčejných věcech. Recenze zde.(18.2.2012)