poster

Za lepší život

 • USA

  A Better Life

 • Slovensko

  Za lepší život

Drama

USA, 2011, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dzeyna
  ****

  Výborné drama a hlavně doprovodná hudba, až na tu španělskou. Emocí je zde opravdu dostatek. Podle mě nejlepší herecký výkon předvedl mladý José Julián. Akorát mi zde "něco" chybělo, bohužel nevím co, možná více akce a napětí, vše je to předvídatelné a nařádkované, ale i tak spokojenost.(3.3.2012)

 • predators
  *****

  Na motivy přistěhovaleckých rodin už byly natočeny mraky horších či lepších snímků. A Better Life se právem řadí mezi ty nejlepší a troufám si tvrdit, že on sám může být tím nejlepším. Ale pozor, nic velkolepého, nic, co byste mohli hmotně uchopit, tady nehledejte. To pravé kouzlo úspěchu se skrývá v úplně něčem jiném! V lidech, starostech, útrapách, soucitu, lásce a porozumění. To vše za doprovodu hudby Alexandra Desplata! 80%(24.10.2011)

 • swamp
  ****

  Velice povedené drama komornějšího stylu se skvělým (a právem na Oscara nominovaným) Demiánem Bichirem v hlavní roli otce - Mexičana, který dělá vše pro to, aby sobě a svému synovi (a to především) zajistil "lepší život" v Americe. Věci však ne vždy probíhají tak, jak si člověk představuje..(20.2.2012)

 • dobytek
  **

  Ten mexikánec byl hotovej nezmar. Vosumnáctkrát ho vyhostili z USA a on se jim tam pokaždý vrátil, že tam zapomněl fajfku. Takovej byl vytrvalej, že by se moh stát poslancem nebo ministrem. Jinak jsem teda netušil, že půlka filmu bude o hledání ukradenýho auta. Podle textu distributora jsem si myslel, že tam budou nějaký gangy a mrtvoly. Ty členové gangu svou činnost omezili pouze na to, že se tvářili hustě. Jinak všichni se tam chovaj dost podivně a navíc jsou nesympatický. Nějak mi jich nebylo ani trochu líto.(16.9.2014)

 • F.man
  ****

  Chris Weitz chtěl ukázat, že taky umí hodnotější filmy a tak natočil ... no takové to správné americké drámo, které si rádo rýpá do vnitřních problémů. American dream bude fungovat vždy a tohle není vyjímka. Povedená čtyřková záležitost, která se ale do mysli výraznějším způsobem asi ve většině případech nezapíše. This country is a land of dreams. It can be a hard place, a cruel place. But it's where I work, and I dream of a better place for my son. (2.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace