Svatba mezi citróny

Dánsko / Švédsko / Itálie / Francie / Německo, 2012, 112 min

• FlyBoy

Gýčujem, gýčuješ, gýčujeme...(28.12.2012)

• Rob Roy

"Oscar je doma, můžu odpočívat" řekla si možná Susanne Bier a natočila nefalšovaný ženský výplachový film. Obrazový kýč plný charakterových karikatur a telenovelových dialogů. Táhne se to o půl hodiny dýl, než by mělo. Brosnan a malebné lokace návštěvnost zajistí.(29.10.2012)

Velice slušně zvládnutá a po všech stránkách příjemná romantická komedie, která naštěstí není přeslazená, takže není problém ji dokoukat. Bier rozhodně nepřináší nic originálního, ale dovede pracovat s klišé tak, že si je vlastně ani neuvědomíme. Ano, lze namítat, že je příběh zbytečně překomplikovaný, řeší moc témat a některá vyšumí do prázdna, že je stopáž přetažená, ale ono to v podstatě nevadí. Herecky je to slušné (zejména Brosnan si roli domýšlivého a arogantního obchodníka užívá se vším všudy), kamera je na žánr nádherná a někdy až hodně artová a dialogy odsýpají a poměrně baví. Je to oddechovka, která pobaví, má své chyby, na druhou stranu si ale na nic velkého nehraje, což se rozhodně počítá k dobru. Poctivé čtyři hvězdičky a 70%.(29.10.2012)

Dobrý romantický film, který se ale celkově kloní spíše k průměru než někam výš. Je to dáno tím, že jsou zde sice nakousnuta zajímavá témata, ale nakonec nejsou až tak vyhrocena a nejsou až tak zásadní. Přijde mi to spíše jako snaha kořenit romantiku bez toho, aby to koření ale mělo smysl. Třeba homosexuální vztah nebo následky rakoviny jsou tu dějově tak nějak navíc, i když přirozeně zobrazené.(5.11.2016)

Jakoby Anders Thomas Jensen a Susanne Bier za každou cenu chtěli natočit divácky úspěšný film. Jenže stvořili podivný hybrid mezi (melo)dramatem a romantickou komedií, kde se mnohé scény tlučou a u jiných jsem opravdu přemýšlel, proč ve filmu vlastně byly (a na nic nepřišel). Susanne Bier je pořád natolik dobrá režisérka, že se jí to pod rukama vyloženě nezhroutí, Trine Dyrholm to sice celé herecky utáhne, ale Pierce Brosnan vedle ní vypadá matně. A podobný je i můj celkový dojem z filmu (50%). Snad nás od Susanne Bier nic slabšího nečeká...(21.8.2015)

• - Po filmu Po svatbě (2006) se jedná o druhý film režisérky Susanne Bier, jehož název obsahuje slovo „svatba“. (CarloRizzi)

• - Jedná se už o třetí spolupráci herečky Paprika Steen a režisérky Susanne Bier. (Cheeker)

• - Skutečný překlad názvu filmu je "Plešatý kadeřník". (Cheeker)