Svatba mezi citróny

All You Need Is Love

Love Is All You Need

Romantický / Komedie

Dánsko / Švédsko / Itálie / Francie / Německo, 2012, 112 min

Ten, kto si ide pozrieť romantickú komédiu "pre dospelých" Susanne Bier vie, do čoho ide. Teda aspoň by mu to malo dojsť. Aj starší ľudia majú občas potrebu vypnúť, pozerať sa na hlavnú postavu vo svojom veku, trpiacou viac, ako oni a dúfajúc v jej šťastný koniec. V šťastný koniec v náručí princa na bielom koni. Alebo aspoň na šedom a trochu krívajúcom. Zvraty sú občas predvídateľné, občas menej, ale všetko je to natočené v príjemnej atmosfére, ktorá takto ospravedlňuje neambicióznosť projektu. V kine by to asi bolo rovnako ako pre väčšinu sklamanie, ale takto pri večernom oddychovaní pred telkou to svoj účel plní.(25.3.2014)

• rt12

Pierce sice dvakrát spasil svět jako 007, ale tenhle film s blboučkým překombinovaným scénářem, zachránit nemohl. * za překrásnou Italskou krajinu * za citrónový háj.(23.7.2016)

• ReneeS

Brosnan zestárl, ale pořád mě ještě baví se na něj koukat. Ta mírně ušlápnutá, sluníčková kadeřnice byla vcelku sympatická postava. Jenomže děj byl až tragicky nepřítomen a to, co se za děj vydávalo, byla jen slepenina pár povrchních klišé.(16.8.2015)

• Tommassi3

"Tak co vlastně děláte ?? Na co máte papíry ??" - "Papíry ?? Nejsem pes !!" ;)(16.8.2015)

Jakoby Anders Thomas Jensen a Susanne Bier za každou cenu chtěli natočit divácky úspěšný film. Jenže stvořili podivný hybrid mezi (melo)dramatem a romantickou komedií, kde se mnohé scény tlučou a u jiných jsem opravdu přemýšlel, proč ve filmu vlastně byly (a na nic nepřišel). Susanne Bier je pořád natolik dobrá režisérka, že se jí to pod rukama vyloženě nezhroutí, Trine Dyrholm to sice celé herecky utáhne, ale Pierce Brosnan vedle ní vypadá matně. A podobný je i můj celkový dojem z filmu (50%). Snad nás od Susanne Bier nic slabšího nečeká...(21.8.2015)