Lorax

Ken Daurio, Cinco Paul

John Powell

Janet Healy

Ken Schretzmann

No náhodou moc pěkná pohádka. Stromy - základ života, jelikož vyrábějí čerstvý vzduch. Vynikající příběh, akorát by se tam nemuselo tolik zpívat. Podle mě jedna z těch pohádek, které něco lidem řeknou a nejsou o úplném hov**. Samozřejmě by to šlo udělat lépe, ale u mě spokojenost. Sice jsou to stromy vypadající jako lízátka, ale proč ne.(4.6.2012)

Ryby jsou fajn :o) Ale jinak jsem se regulerne zasekl na tom, jde-li o otravnou agitku, anebo o chytrej postuchujici film. Kazdopadne libilo.(7.8.2012)

Barvičky, stromečky, blbostičky, srandičky...krásný animák s docela dobrým nápadem, ale není na tom nic moc extra. Slovo, které se sem hodí, ač ho nerada používám, je průměrný. Ano průměrný animák řekla bych spíše pro menší děti...(13.8.2012)

No cekal jsem nejakou infantilni blbustku a tu jsem dostal, ale zaroven tu je pokus o serioznejsi pribeh, kterej ale vyzniva trochu jako ekologicka agitka a samotny vysvetleni, co se vlastne stalo, navic zabira vic casu nez samotnej pribeh. Postava Loraxe tu je pak vicemene zbytecna. Takze celkove zadna velka pecka, ale sem tam se nakej forek povede, dej se nikde netahne a postavy jsou vzasade sympaticky, takze to ty tri hvezdicky da.(7.8.2012)

• playboxguest

Pohádka spíše pro mladší publikum, ze Seussovek slabší, kromě hlavního nápadu nepříliš nápaditá a plná písniček, které neurazí, ale ani nezaujmou. Mě do konce každopádně udrželo 3D: **** které mi nepřišlo tak vyvedené jako u konkurenčních animáků, ale na druhou stranu jeho nepřekvapivost kompenzuje celková barevnost filmu, která je při vysokém blu-ray rozlišení okouzlující.(31.7.2012)

• - Coby dabér Loraxe byl zvažován také Craig Ferguson. (oje)

• - Danny Devito propůjčil Loraxovi hlas nejen v angličtině, ale také v španělsky a rusky dabované verzi. (oje)

• - Tedova postava je pojmenována podle Dr. Seusse, celým jménem Theodora Seusse Geisela. Postava Audrey je pojmenovaná podle jeho druhé ženy Audrey Geisel. (Akesha)