Lorax

Ken Daurio, Cinco Paul

John Powell

Janet Healy

Ken Schretzmann

Písničky a jejich pojetí se mi líbilo hodně, takže tenhle prvek u mě hodně zvedá dojmy. Navíc to bylo vtipné, mělo to zajímavé momentky, které mě dokázaly pobavit. To, že je to až moc takové hraniční a hodně se snažící o agitaci na ekologii, jsem nakonec tak nějak zkousl. Film jsem si docela užil a nevadila mi ani ta animace, přestože lidé vypadali tak všelijak. Zvířata byla roztomilá a nejvíce mě asi bavily suchozemské rybky. Pojetí stromu vypadajících jako špejle s cukrovou vatou bylo sice hodně fantaskní, ale k tomuhle jejich světu to i pasovalo. Postavy a charaktery lidí byly takové nic moc, vše bylo obětováno zřejmě hlavně na ten efekt dopadu na přírodu. Takže ani ta jakože láska mladíka, ani ta dívčina nijak neoslnili. To se povedlo snad jen babičce a šéfovi města, ti byli působiví. 7/10(2.1.2014)

• playboxguest

Pohádka spíše pro mladší publikum, ze Seussovek slabší, kromě hlavního nápadu nepříliš nápaditá a plná písniček, které neurazí, ale ani nezaujmou. Mě do konce každopádně udrželo 3D: **** které mi nepřišlo tak vyvedené jako u konkurenčních animáků, ale na druhou stranu jeho nepřekvapivost kompenzuje celková barevnost filmu, která je při vysokém blu-ray rozlišení okouzlující.(31.7.2012)

Poměrně milý animák, který se vyrojil z neznáma na trubice našich plazmových televizorů. (chudákům na ledky a lsdéčka) Líbivá grafika a spousta drobných fórků od vedlejších postaviček potěší nejvíc. 60%(3.9.2012)

-Když to nejlepší z celýho filmu jsou jen praštěné ryby...- A když veškerou pointu hyzdí nezvládnuté tempo, finále i blbý kopírování všeho možnýho (od praštěných vedlejších postav po zpívánky)...- Tehdy nastupuje Lorax jako klasický výplach animovanýho průmyslu. -Bez špetky nadšení, originality, empatie... -Tehdy vidíš průměrnej film. [DVD](21.12.2012)

• xxmartinxx

Sympatický svět, v nekonečné roztomilosti lze najít stopy sebeironie. Ale z předlohy vybízející k přemýšlení je tupá extremistická a vlastně nebezpečná štvanice na civilizaci. Klišoidní humor, kdy každý postava musí aspoň třikrát někam legračně spadnout, tomu nasazuje korunu.(13.3.2012)

• - Tedova postava je pojmenována podle Dr. Seusse, celým jménem Theodora Seusse Geisela. Postava Audrey je pojmenovaná podle jeho druhé ženy Audrey Geisel. (Akesha)

• - Argentinský filmový producent Axel Kuschevatzky daboval postavu Mr. O'Harea pro španělsky mluvící země v Latinské Americe. (Akesha)

• - Coby dabér Loraxe byl zvažován také Craig Ferguson. (oje)