Lorax

John Powell

Janet Healy

Ken Schretzmann
  • hous.enka

Ekologický animovaný muzikál se Zacem Efronem v jedné z hlavních rolí. Stromy nejsou stromy, ale vypadají jako vlasaté lízátko a Zac Efron... to je kapitola sama o sobě. Postava Loraxe mi přišla pro děti nesrozumitelná, pro dospělé zase nepropracovaná, plochá: "Já jsem ekologický bůh" Písničky - snad to bude českým dabingem - byly naprosto strašné, zvířátka i lidi jak přes kopírák. Velmi slabý animák.(20.10.2012)

Tak tady fakt nevím jak hodnotit. To co bylo podle původní předlohy (flashbacky a soupeření mezi Loraxem a Jednorázem) tak to bylo naprosté skvělé na plný počet. Ostatní scény které už s původní předlohou nesouvisely to ale srážely do průměru. Hlavně tu romantickou zápletku si tvůrci mohli odpustit. Nakonec teda zamouřím oko a dám 4 ale to hlavně za flashbackové scény.(10.6.2012)

Není to tak špatné. Na stromy (agitku) chčije pes, nic násilně podsouvaného se tu nekoná. Dobře no, závěrečnej song "Let it Grow" raději let it go.(2.8.2012)

• Foox

První dějová linie zajímavá a povedená, ale ta druhá sráží film do podprůměrnosti. Ani krásný vizuál to nezachrání.(20.4.2012)

Symfonie roztomilosti a duhových barev trvající skoro půl druhé hodiny o naučení se ekologičtějšímu smýšlení. Souhlasím, začít se musí u dětí. S čím už nesouhlasím je vaše hodnocení. Je to pohádka a ty bývají naivní a hloupoučké. Mě se to líbilo, ráda bych viděla vyšší hodnocení, aspoň na úrovni 70%.(4.8.2012)

• - Coby dabér Loraxe byl zvažován také Craig Ferguson. (oje)

• - Tedova postava je pojmenována podle Dr. Seusse, celým jménem Theodora Seusse Geisela. Postava Audrey je pojmenovaná podle jeho druhé ženy Audrey Geisel. (Akesha)

• - Argentinský filmový producent Axel Kuschevatzky daboval postavu Mr. O'Harea pro španělsky mluvící země v Latinské Americe. (Akesha)