poster

Lorax

 • USA

  Dr. Seuss' The Lorax

 • USA

  Lorax, The

 • Slovensko

  Lorax

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2012, 86 min

Předloha:

Dr. Seuss (kniha)

Scénář:

Ken Daurio, Cinco Paul

Hudba:

John Powell

Střih:

Ken Schretzmann
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hous.enka
  **

  Ekologický animovaný muzikál se Zacem Efronem v jedné z hlavních rolí. Stromy nejsou stromy, ale vypadají jako vlasaté lízátko a Zac Efron... to je kapitola sama o sobě. Postava Loraxe mi přišla pro děti nesrozumitelná, pro dospělé zase nepropracovaná, plochá: "Já jsem ekologický bůh" Písničky - snad to bude českým dabingem - byly naprosto strašné, zvířátka i lidi jak přes kopírák. Velmi slabý animák.(20.10.2012)

 • PauloZ
  ***

  Lorax je svým výtvarným pojetím a zpracováním (laciné vtípky, babka na snowboardu apod.) vhodný pro děcka od školky po první stupeň. Co je ovšem pozitivní, je význam a ponaučení, ke kterému Lorax chtěl dospět. To se celkem cení, ale když už to tvůrci pojali tak svědomitě, jako globální a nenásilné ponaučení pro nejmenší publikum, ve kterém je budoucnost, tak ty stromy neměly vypadat jako cukrová vata a hýřit všemi barvami kromě té správné "zelené". Příjemná pointa, ale vcelku nezajímavý a běžný obal.(22.8.2012)

 • Jigy
  ***

  Hezká taškeřice, milá, roztomilá a příjemná. Přesto jsem to viděl již tolikrát, že mě to neuchvátilo a nebude trvat dlouho a tento film zapadne do vzdálené paměti, kam se ukládají všechny filmy, které jsem viděl, ale nemám potřebu je znova vyhledávat.(11.9.2012)

 • xxmartinxx
  **

  Sympatický svět, v nekonečné roztomilosti lze najít stopy sebeironie. Ale z předlohy vybízející k přemýšlení je tupá extremistická a vlastně nebezpečná štvanice na civilizaci. Klišoidní humor, kdy každý postava musí aspoň třikrát někam legračně spadnout, tomu nasazuje korunu.(13.3.2012)

 • tatanapope
  ***

  Když na začátku začal recitovat , říkala jsem si ,, Pane bože , další recitovaná hovadina jako Horton ,, pak asi 10 minut zpívali , to už mě brali mory a marně jsem uvažovala , jak tohle to vydržím dokoukat až do konce . Pak už se na to , ale jakž takž koukat dalo . Pohádka celkem hezká , podtext ekologický , zvířátka roztomiloučká až hrůza a vtipné úplně minimálně .Mám za to , že líbit se bude spíš malým dětem .(25.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace