Příběhy o lásce: Tajemství rodu Strehlingů

(TV film)
  • Německo Das Geheimnis der Wolfsklamm (více)

Mladá novinářka Nina chce objasnit záhadnou smrt Anny von Strehling ve Vlčí roklině. Podezírá manžela Anny Sebastiana, a proto se od něj nechá najmout jako chůva jeho dcery, aby měla snazší možnosti pátrání. Nina se Sebastianem se ale do sebe zamilují a místo původních plánů začne Nina zachraňovat Sebastiana od zlých intrik. Nakonec se jí však skutečnou příčinu Anniny smrti odhalit podaří. (TV Barrandov)

Jirkacek

Příběhy o lásce: Tajemství rodu Strehlingů jsem shlédl kvůli zajímavému názvu filmu, aniž bych se předtím podíval na hodnocení zde na ČSFD. Nebyl jsem tak ovlivněn negativním ohlasem na tento německý snímek, ale když se na TV obrazovce objevily závěrečné titulky, došel jsem ke stejnému závěru, jako ostatní diváci. Celý příběh byl postaven na tragické smrti Anny von Strehling ve Vlčí roklině, kterou jsme doma viděli hned na začátku. Okolnosti skoku do propasti byly však natolik nejasné, že nedaly spát ani po dvou letech novinářce Nině, která se rozhodla přijít věci na kloub a nechala se u Anina bývalého manžela Sebastiana najmout jako chůva jejich dcery. Nebyl by to film o lásce, kdyby se do vdovce nezamilovala a neodsunula objevení tajemství k nelibosti svého zaměstnavatele na druhou kolej. V druhé linii příběhu pak šlo o uvedení nového léku na hubnutí na trh, který procházel pod dohledem Sebastiana posledními testy. Hlavní chemik Hasel se snažil zatajit fakt, že testy nedopadly dobře a za každou cenu chtěl začít lék testovat na lidech, čímž by způsobil neštěstí a zřejmě i pád firmy. Ta patřila otci zesnulé Anny, její sestře Marii, která se snad zapletla se svým švagrem a samozřejmě i celé rodině Strehlingů. Byli jsme tedy zvědavi, zda se Nina tajemství odhalí a jestli ano, zda jej zveřejní nebo ne. Jinak byl příběh velmi čitelný, i když místy zajímavý, celkově nás nějak nenadchnul a těšil jsem se na jeho konec. Ještě že se tak stalo za necelou hodinu a půl a tak jsem moc netrpěl. Za nevalný příběh podprůměrné kvality tak ode mne Tajemství rodu Strehlingů získává pouze jednu rodovou hvězdičku * a to hlavně za záběry z krásné rakouské přírody. ()