Vinařská odyssea

(pořad)

aneb... cesta za vínem se Zdeňkem Troškou a Miroslavem Kovácsem. Populárně-poznávací televizní program o víně, ve kterém získáte možnost rozšířit si své znalosti. Velmi lehkou a neformální formou Vám představíme vinařské oblasti Čech a Moravy. V každém díle se seznámíte s víny a vybranými pokrmy z dané oblasti. Seznámíte se s uměním vína, jak se víno dělá, jak se k vínu chovat a jak ho poznávat. Miroslav Kovacs je uznávaným znalcem a výrobcem vína. Zanícený vínofil, který je považován za fundovaného odborníka. Režisér Zdeněk Troška je ve srovnání s ním vinařský školák, který víno rozděluje jen na červené a bílé. Je to jedna z nejpodivnějších dvojic, která se sešla před kamerou a před natáčením pořadu se navzájem sotva znala. Navzdory tomu oba souhlasili, že budou cestovat po kouzelných vinařských oblastech. Cílem Miroslava Kovacse je, aby probudil ve Zdeňkovi Troškovi zájem o víno a případně mu předal něco ze svých poznatků. Zdeněk Troška si zase stanovil za cíl ke každému vínu, které na svém putování pozná, vybrat vhodnou chuťovku či pokrm, a aby byl na konci jejich putování schopný si ve specializovaném obchodě vybrat víno na úrovni. S naší dvojicí budeme projíždět nádhernou krajinou, pilně se seznamovat s vinaři, jejich vínem, s výtvory jejich tradiční regionální kuchyně - ale především ochutnávat a poznávat vína. Pořad umožní představit si chuť mnoha ušlechtilých vín a jejich charakteristické rysy, upozorní na rozdíly mezi jednotlivými vinařskými kraji a jednotlivými odrůdami. Vydejte se i vy na cestu a zblízka poznejte rodiště mnoha známých vín. (oficiální text distributora)

• Podle tohoto pořadu vznikla i kniha „Vinařská odyssea aneb Cesta za vínem se Zdeňkem Troškou a Miroslavem Kovácsem“. (asdfasdf)