Pod kůží

• slovenský

Pod kožou

Drama / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / USA / Švýcarsko, 2013, 108 min

Znovu je to o výrazném autorském vkladu, britský režisér Jonathan Glazer si mě přesto nepřitáhl. Divácky je naprosto nevstřícný, chápu důvody, i tak je tenhle audiovizuálně zajímavý kus míle vzdálený tomu, jak si představuji vyplnit volný večer. Povrchnost mezilidských vztahů, obavy se vázat, snadné a nezávazné potěšení. I tuhle kritiku bych pochopil. Jinak divák tápe a přemítá. Holt, nemusím mít úplně všechno!!(28.2.2015)

Neuvěřitelně magický film, který člověka pohltí, pokud se nechá. Velké plus je minimum dialogů. Jako správný film je Under the Skin vyprávěn obrazy. Zneklidňujícími, chladnými, fantaskními. Vesměs industriální hudba připomene ve scénách, kde začíná jít o život, staré horrory (nejen). Teskná lyrika dodává filmu patřičnou zasmušilost - mořský příboj, vlnící se lesy, zasněžené skály a vítr hrající si se sněhovým popraškem, temný les, který jakoby se sem přenesl ze Skandinávie... a tajemná kráska lovící muže. Oficiální text distributora doporučuji NEČÍST.(12.7.2014)

Tři hvězdičky jsou pro takto umělecky vyzrálý film asi trochu křivda, ale kdybych dal víc, tak kecám sám sobě. Atmosféru to má hypnotickou a opojnou, soundtrack je úžasný, plakáty z jednotlivých filmových políček bych si klidně vylepil na zeď ... ale to nekonečné ježdění dodávkou a čumění do blba prostě po určitém čase omrzí.(2.7.2014)

Hypnotický, obrazově a myšlenkově propojený Holy Motors.(22.10.2014)

Neskutečně ekonomický film, každá sekvence a záběr jsou důležité, narativní a nepostradatelné. A vidět nejvíc sexy ženu současnosti nakupovat někde v Glasgow v Primarku taky není odvěci. Plus ta hudba sesynchronizovaná s pohyby Scarlett je dost hypnotická.(21.3.2014)