poster

Pod kůží

 • Velká Británie

  Under the Skin

 • USA

  Under the Skin

 • Slovensko

  Pod kožou

Drama / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / USA / Švýcarsko, 2013, 108 min

Režie:

Jonathan Glazer

Předloha:

Michael Faber (kniha)

Kamera:

Daniel Landin

Hudba:

Mica Levi

Střih:

Paul Watts

Scénografie:

Chris Oddy

Kostýmy:

Steven Noble
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vančura
  ****

  Výtečná věc, která mi hodně sedla. Bavilo mě to hlavně po vizuální stránce - některé scény jsou obrazově vyloženě skvostné - a potom i soundtrack - perfektní hudební podkres skvěle doplňuje vyznění některých scén. Scarlett Johansson taky velmi dobrá - časy, kdy jsem z ní šel do mdlob, už sice minuly, ale pořád se mi na ni dívá příjemně, byť vidět ji v té černé paruce je docela nezvyk (a vyloženě jí to nesluší). Sice jsem tam asi ne všechno pochopil, a občas se mi tam vkrádaly nepatrné náznaky nudy - hlavně v opakovaných záběrech na SC, jak řídí tu dodávku - ale jinak za mě velmi příjemné překvapení - ten film určitě není pro každého, ale mně se do vkusu trefil. Předlohou jsem nedotčen, ale celkem jsem teď dostal chuť si to sehnat - nemuselo by to být špatné čtení.(24.4.2017)

 • castor
  ***

  Znovu je to o výrazném autorském vkladu, britský režisér Jonathan Glazer si mě přesto nepřitáhl. Divácky je naprosto nevstřícný, chápu důvody, i tak je tenhle audiovizuálně zajímavý kus míle vzdálený tomu, jak si představuji vyplnit volný večer. Povrchnost mezilidských vztahů, obavy se vázat, snadné a nezávazné potěšení. I tuhle kritiku bych pochopil. Jinak divák tápe a přemítá. Holt, nemusím mít úplně všechno!!(28.2.2015)

 • movie
  ****

  Hodně působivé sci-fi s pomalou a sžíravou náladou, výbornou hudbou a několika hodně silnými momenty. Další film od Jonathana Glazera je u mě v očekávání. Kdo nemá trpělivost a není fanouškem pomalého tempa, tak by měl UNDER THE SKIN určitě vynechat (viz. zdejší hodnocení, které jde jako obvykle proti proudu)!(22.9.2014)

 • T2
  **

  Rozpočet $13,3miliónaTržby USA $2,614,251Tržby Celosvetovo $7,220,721Tržby za predaj Blu-ray v USA $736,030Tržby za predaj DVD v USA $1,059,923║ umelecká avangarda v psycho depke odnikiaľ nikam, dejovo do stratena /40%/(8.12.2015)

 • POMO
  ***

  Tretí, najmenej divácky Glazerov počin, má niečo do seba a minimálne na dve scény nezabudnete (dieťa pri oceáne, sloní muž). Ale tak trochu blúdi. Ako jeho hlavná hrdinka. Jelikož sa ale hollywoodské stars zvyknú vyzliekať iba v artových filmoch, v ktorých Scarlett zas tak často nevidíme, buďme zaň radi. Mala by ale skočiť do fitka.(14.10.2014)

 • - Spisovatel a scenárista Alexander Stuart napsal první tři verze scénáře. (Fevas)

 • - Některé záběry filmované v exteriérech se musely několikrát přetáčet, protože lidé z veřejnosti, kteří se ocitli v záběru, nechtěli následně podepsat souhlas k použití záběrů ve filmu. (Hawaj)

 • - Pri natáčaní vybraných mestských scén bola použitá skrytá kamera, ktorá Scarlett Johansson (Laura) snímala, ako sa reálne prechádza v uliciach Glasgowa. Počas celého natáčania týchto scén herečku nikto nespoznal. (sackrebleu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace