Mlýn

(studentský film)
  • angličtina The Mill
Krátkometrážní / Drama
Česko, 2011, 17 min

Starý Převrátil se před lety odsoudil k doživotní samotě mezi větrnými elektrárnami. Ve vesnici o něm kolují divné řeči, o jeho práci a jeho mrtvé ženě.  Vesnický farář nechce mít mezi svými ovečkami žádná tajemství, sám však ale taky nemá úplně čisté svědomí. Vůli ke službě Boží má jen když jemu samému o nic nejde. Jakmile je ale donucen podstoupit zpověď on sám, Převrátil nemá velké slitování.  Staré křivdy vyjdou na povrch a najednou není nikoho, kdo by udělil rozhřešení... (oficiální text distributora)

xxmartinxx

Já si furt myslím, že studenti by měli točit filmy spíš co nejživelnější a nejoriginálnější, místo aby se pokoušeli imitovat nejzajetější standardy. Jako takové ale slušná práce. ()

Aluska88

Jestli je toto studentský film, tak se hluboce klaním, poté si stoupám a dlouze tleskám. Mlýn mi přišel jako téměř dokonalá ukázka profesionální filmařiny. Skvělý Dalimil Klapka, se svým osobitým hlasem, fenomenálně ztvárněné prostředí, ve kterém figuruje a zcela dominuje precizní hra se stíny a tmou. Mlha, vlhko, hluboká noc, hřích, vina a svědomí, starý muž žijící zcela na samotě, jeden farář, jejich rozhovor a točící se mlýny, které v potemnělé místnosti vytvářejí na jejich tvářích zlověstné obrysy, jakoby v sobě skrývající tíživé tajemství. To se v průběhu děje postupně dostává na povrch, a celý snímek vyvrcholí, pro mě, vskutku mistrovským závěrem. Ale jakkoliv si jím divák může být jistý, neměl by se nechat mýlit. Konec jej může totiž zcela překvapit. ()

Deimos

TV-Noc filmových nadějí 2011/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Atmosféra 9/10 Prostředí 9/10/// +zpracování, atmosféra, herecké výkony, scénář, dialogy, hudba, stíny -že takhle kvalitní nejsou všechny filmy, ale to bych zase tento pak nedokázal tak ocenit/// Především je to zásluha herců, kteří ze sebe vydali maximum a odvedli tak bravurní práci. A to na prostoru starého mlýnu a jeho přilehlého okolí. Atmosféra se postupně stupňuje. Na povrch vyplývá pravda z minulosti a my jsme tak svědkem konce jedné osoby na tomto světě. Zřejmě nejlepší snímek, který jsem z letošních studenských filmů viděl./// Celkem 90%/// ()

easaque

mé vysoké hodnocení si zaslouží v rámci studentského filmu, protože takto silný příběh a tak dobře zpracovaný na všech úrovních nedokáže mnohdy ani profesionální režisér. Snad ho pýcha a svět nezkazí. Držím palce! [ PŘÍBĚH: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

pytlik...

Klapka to hrál strojeně a jeho vzhled působí silně necharismaticky. Zato Lichého vzhled je cokoli jiného než nezajímavý, ale role se zhostil stejně neumětelsky. Takže jsem nebyl schopen udržen pozornost déle než dvě minuty a tak mi ten překvapivý konec mi připadal jako sledování, jak mravenec tahá jehličíčko: sice je to hodně zajímavé, ale člověka to tak nějak emočně nebere. ()