Barbie a Škola pro princezny

BC Smith

Scénografie:

Walter P. Martishius
  • Havala

Co to WTF má znamenat? Devadesátiminutová reklama na Matelovou Barbínu? To si někdo dělá prdel ne? A safra, ono toho je víc....(10.11.2012)

• ben666

Nedělní ráno a " povinné" shlédnutí se sestrou.(25.10.2015)

(2x) Deja vu all over again. Skutečně, celá anabáze se opakuje znovu a znovu, dvakrát až třikrát ročně se těším na nový film, jsem ostražitá, vyděšená, je mi jasné, že tentokrát už to bude prohra, ale ouha, ono je to zase výborné. Nerozumím příliš tomu rozpačitému marketingu, který se pravidelně míjí účinkem, ačkoli by mělo být tak snadné promovat tak dobré filmy. A tentokrát mám navíc pocit, že určitá krize, která provázela sérii po ukončení Fairytopie, byla definitivně zažehnána. Letos se opět můžeme těšit i na třetí film a zároveň se potěšit i ve Škole pro princezny obdobnými devízami, na kterých bylo stavěno už nesčetněkrát a vždy s úspěchem. Je tu dokonce malý odkaz na Louskáčka i apel na životní prostředí jako v Thumbelině. Škola pro princezny je kombinací hlavním motivů z takových filmů jako Krásná pokojská, Dannyho parťáci a Deník princezny a přesto funguje mnohem lépe, než zmíněné filmy každý zvlášť. Hlavní motiv našeho filmu spojuje reálný svět, zdravý feminismus (jako například v Princezně a švadlence) a pohádkový svět, ve kterém vše stojí a padá s dokonalou etiketou. Po roce 2008, kdy byl premiérován Diamantový zámek a Motýlí víla, jakoby se u Mattelů zalekli fikčních světů. U Disneye prý také chtějí ukončit princeznovskou tradici a vydat se někam zcela jinam, do neprobádaných zákoutí dětských duší. Pokud by bylo možné zůstat při zemi minimálně v takové podobě, s jakou se předvedla Škola pro princezny, mohla bych být spokojená.(3.9.2011)

Věděli jste, že každá dívka je tak trochu princezna. Matel to ví. Stejně kreslené, nic nového, pěkná dívčí hudba, normální příběh, klasika. CITÁT - Jé, dneska připravili jahodové dortíky !!........... Já to nemusím, ale děti to žerou.(27.5.2012)

Přišla jsem na chuť na filmy, kde je Barbie. Je to takové oddechové a takové správňácké. Pokaždé je to o něčem jiném, ale o to zajímavější. Tenhle příběh mě ze začátku moc nenadchnul, ale jakoby mávnutím kouzelného proutku se to začalo odvíjet, že jsem se na to koukala opravdu s chutí.(15.10.2011)