poster

Země lidí (TV seriál)

 • Česko

  Planeta lidí

 • Velká Británie

  Human Planet

 • Slovensko

  Zem - planéta človeka

 • Slovensko

  Zem - planéta ľudí

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 8x51 min

Režie:

Nicolas Brown

Hudba:

Nitin Sawhney

Hrají:

John Hurt
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  ****

  Každou epizodu tohoto dokumentárního seriálu tvoří sled někdy více někdy méně zajímavých, vždy však vizuálně úchvatných záběrů. Oproti sériím zaměřeným více na zvířata (Life, Planet Earth), jež jsou stejně kvalitně natočeny ale mám trochu problém s tím, že některé pasáže se nejeví zrovna autenticky. Obecně platí, že čím primitivnější kultura, tím působí dokument reálněji, ale některé příběhy působí ža příliš inscenovaně a to trochu kazí celkový dokumentární dojem. Některé záběry jsou ale prostě úchvatné a kvůli nim stojí za to celý cyklus shlédnout, navíc i kvůli tomu že lidi není až tak složité natočit, vyznačuje se seriál snad ještě dokonalejší kvalitou obrazu a na blu-ray jde o opravdové vizuální žně. Johna Hurta mám ve svých top hercích, takže jeho hlas potěší a dokáže umě přeskočit nejeden oslí můstek mezi jednotlivými částmi.(9.4.2013)

 • GothaR
  *****

  Jednoducho úžasné. Po Planet Earth a Life je tu ďalší dokonalý dokumentárny seriál, tentokrát o človeku. Videl som veľa starších aj súčasných dokumentov o prírode, ale tejto trilógii nesiahali ani po päty. Human Planet "iba" pokračuje v štýle predchádzajúcich dielov (krásne zábery, pútavý komentár, zaujímavé príbehy jednotlivcov) a pridáva mnou veľmi obľúbený prvok známy už zo série Life - ukážky z natáčania na konci každého dielu. Celá trojica seriálov je povinnosťou pre každého koho čo i len trochu zaujíma svet okolo a život na Zemi. 100%(26.11.2011)

 • Kwaichi
  *****

  Príde mi to ako rozšírenie Planéty Zem o pá ďalších záberov, nových faktov a vedomostí. Aj napriek tejto skutočnosti je to výborne spracovaný dokument o našej planéte a živote na jej povrchu.(21.4.2011)

 • Montezuma3
  *****

  Tak si to shrňme. Nejdříve nám hoši z BBC naservírovali bezkonkurenční sérii Planet Earth. V 10 epizodách nám ukázali všechna prostředí naší planety ve kterých lze nalézt některou z forem života. Jako druhý chod byla podávána jen o špetičku horší série Life. Zde nám byly v dalších deseti epizodách představeny všechny živočišné druhy a jejich způsoby přežití v prostředí, které nám bylo známo již z prvního chodu. To vše samozřejmě okořeněno patřičnou dávkou Full HD záběrů. A nyní je řada na dezert. Human Planet neztrácí tempo s hlavními chody a pro změnu nám servíruje samotného člověka a jeho schopnosti které z něho dělají pána této planety. Člověk přebývá všude tam, co známe z Planet Earth. A v potravním řetězci poráží všechno to, co známe z Life. V osmi epizodách se nám postupně představí: 1. Oceány, 2. Pouště, 3. Arktida, 4. Džungle, 5. Hory, 6. Pláně, 7. Řeky, 8. Města.(6.4.2011)

 • Tayen
  *****

  Vůbec jsem si nedovedla představit, jak lidé v jiných koutech žijí. To, co je pro mě neuvěřitelné je pro ně rutinou. Svět lidí rozšířil mé omezené hranice představivosti. Jeden z nejlepších dokumentů.(13.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace