Země lidí (TV seriál)

Nitin Sawhney

John Hurt

Tim Coope

Úžasné, dechberoucí, neuvěřitelné...(6.9.2011)

Neskutočné zábery v HD (ukradnúť úlovok levom doslova z "pod huby" bolo brutálne, taktiež stavanie domu na 30m vysokom strome a mnoho ďalších) = 100%(8.2.2013)

Jednoducho úžasné. Po Planet Earth a Life je tu ďalší dokonalý dokumentárny seriál, tentokrát o človeku. Videl som veľa starších aj súčasných dokumentov o prírode, ale tejto trilógii nesiahali ani po päty. Human Planet "iba" pokračuje v štýle predchádzajúcich dielov (krásne zábery, pútavý komentár, zaujímavé príbehy jednotlivcov) a pridáva mnou veľmi obľúbený prvok známy už zo série Life - ukážky z natáčania na konci každého dielu. Celá trojica seriálov je povinnosťou pre každého koho čo i len trochu zaujíma svet okolo a život na Zemi. 100%(26.11.2011)

Trochu na nás BBC team hraje habaďůru, ale já jim to velmi rád věřím. Obrazové vyprávění je mohutně epické. Poslyšte, jak se natáčela domorodcova každodenní výprava na ryby v dílu Řeky: Rybář jdoucí po lanech na ostrov se točil 6 dnů. Někdy vytrvale pršelo, nefungovala elektronika, musela se natáhnout lana na protější břeh, a tak vytvořit lanovku pro kameru. Dálkově ovládanou kamerou se měl udělat detailní snímek rybáře jdoucího po laně. (Nakonec kamera jedoucí po lanovce byla tažena ručně.) Komparzista Yan se mohl potom vrátit do svého oblečení (trika, čepice) a v klidu kouřit.(21.4.2012)

Pro mě mistrovske dílo, hlavně po čtvrtém díle kdy borec lezl pro med a vůbec vsechny zaběry v dzungli. Perfektní záběry o zivotě 5*(15.6.2011)