Země lidí (TV seriál)

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 8x51 min

Nitin Sawhney

John Hurt

Pro mě mistrovske dílo, hlavně po čtvrtém díle kdy borec lezl pro med a vůbec vsechny zaběry v dzungli. Perfektní záběry o zivotě 5*(15.6.2011)

90%(7.3.2013)

{1. Oceans} » (85%)▐ {2. Deserts} » (80%)▐ {3. Arctic} » (?%)▐ Priemer 83% = 4,15*(4.6.2011)

Jednoducho úžasné. Po Planet Earth a Life je tu ďalší dokonalý dokumentárny seriál, tentokrát o človeku. Videl som veľa starších aj súčasných dokumentov o prírode, ale tejto trilógii nesiahali ani po päty. Human Planet "iba" pokračuje v štýle predchádzajúcich dielov (krásne zábery, pútavý komentár, zaujímavé príbehy jednotlivcov) a pridáva mnou veľmi obľúbený prvok známy už zo série Life - ukážky z natáčania na konci každého dielu. Celá trojica seriálov je povinnosťou pre každého koho čo i len trochu zaujíma svet okolo a život na Zemi. 100%(26.11.2011)

Vůbec jsem si nedovedla představit, jak lidé v jiných koutech žijí. To, co je pro mě neuvěřitelné je pro ně rutinou. Svět lidí rozšířil mé omezené hranice představivosti. Jeden z nejlepších dokumentů.(13.9.2014)