poster

Země lidí (TV seriál)

 • Česko

  Planeta lidí

 • Velká Británie

  Human Planet

 • Slovensko

  Zem - planéta človeka

 • Slovensko

  Zem - planéta ľudí

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 8x51 min

Režie:

Nicolas Brown

Hudba:

Nitin Sawhney

Hrají:

John Hurt
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • _DAVE_
  *****

  90%(7.3.2013)

 • Mertax
  *****

  Viděla jsem už několik výborných BBC dokumentů na podobná témata a říkala jsem si předem, že mě už jen těžko další fascinuje. V domnění, že už mě nic zásadně nepřekvapí či nestrhne, jsem zhlédla na plátně všechny díly. Samozřejmě perfektní rozlišení a zvuk celkovému dojmu přidávají. Bez ohledu na technické kvality mi však v každém díle (vzoru Stanleyho Ipkisse) alespoň jednou spadla čelist, protože Human planet je nesmírně informačně nabitý a vizuálně ohromující pořad.(30.12.2015)

 • kinej
  ****

  Každou epizodu tohoto dokumentárního seriálu tvoří sled někdy více někdy méně zajímavých, vždy však vizuálně úchvatných záběrů. Oproti sériím zaměřeným více na zvířata (Life, Planet Earth), jež jsou stejně kvalitně natočeny ale mám trochu problém s tím, že některé pasáže se nejeví zrovna autenticky. Obecně platí, že čím primitivnější kultura, tím působí dokument reálněji, ale některé příběhy působí ža příliš inscenovaně a to trochu kazí celkový dokumentární dojem. Některé záběry jsou ale prostě úchvatné a kvůli nim stojí za to celý cyklus shlédnout, navíc i kvůli tomu že lidi není až tak složité natočit, vyznačuje se seriál snad ještě dokonalejší kvalitou obrazu a na blu-ray jde o opravdové vizuální žně. Johna Hurta mám ve svých top hercích, takže jeho hlas potěší a dokáže umě přeskočit nejeden oslí můstek mezi jednotlivými částmi.(9.4.2013)

 • mr.filo
  ****

  Trochu na nás BBC team hraje habaďůru, ale já jim to velmi rád věřím. Obrazové vyprávění je mohutně epické. Poslyšte, jak se natáčela domorodcova každodenní výprava na ryby v dílu Řeky: Rybář jdoucí po lanech na ostrov se točil 6 dnů. Někdy vytrvale pršelo, nefungovala elektronika, musela se natáhnout lana na protější břeh, a tak vytvořit lanovku pro kameru. Dálkově ovládanou kamerou se měl udělat detailní snímek rybáře jdoucího po laně. (Nakonec kamera jedoucí po lanovce byla tažena ručně.) Komparzista Yan se mohl potom vrátit do svého oblečení (trika, čepice) a v klidu kouřit.(21.4.2012)

 • sellsakul
  *****

  Neskutočné zábery v HD (ukradnúť úlovok levom doslova z "pod huby" bolo brutálne, taktiež stavanie domu na 30m vysokom strome a mnoho ďalších) = 100%(8.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace