Země lidí (TV seriál)

Velká Británie, 2011, 8x51 min

Nicolas Brown

Nitin Sawhney

John Hurt

Pro mě mistrovske dílo, hlavně po čtvrtém díle kdy borec lezl pro med a vůbec vsechny zaběry v dzungli. Perfektní záběry o zivotě 5*(15.6.2011)

Jednoducho úžasné. Po Planet Earth a Life je tu ďalší dokonalý dokumentárny seriál, tentokrát o človeku. Videl som veľa starších aj súčasných dokumentov o prírode, ale tejto trilógii nesiahali ani po päty. Human Planet "iba" pokračuje v štýle predchádzajúcich dielov (krásne zábery, pútavý komentár, zaujímavé príbehy jednotlivcov) a pridáva mnou veľmi obľúbený prvok známy už zo série Life - ukážky z natáčania na konci každého dielu. Celá trojica seriálov je povinnosťou pre každého koho čo i len trochu zaujíma svet okolo a život na Zemi. 100%(26.11.2011)

{1. Oceans} » (85%)▐ {2. Deserts} » (80%)▐ {3. Arctic} » (?%)▐ Priemer 83% = 4,15*(4.6.2011)

Každou epizodu tohoto dokumentárního seriálu tvoří sled někdy více někdy méně zajímavých, vždy však vizuálně úchvatných záběrů. Oproti sériím zaměřeným více na zvířata (Life, Planet Earth), jež jsou stejně kvalitně natočeny ale mám trochu problém s tím, že některé pasáže se nejeví zrovna autenticky. Obecně platí, že čím primitivnější kultura, tím působí dokument reálněji, ale některé příběhy působí ža příliš inscenovaně a to trochu kazí celkový dokumentární dojem. Některé záběry jsou ale prostě úchvatné a kvůli nim stojí za to celý cyklus shlédnout, navíc i kvůli tomu že lidi není až tak složité natočit, vyznačuje se seriál snad ještě dokonalejší kvalitou obrazu a na blu-ray jde o opravdové vizuální žně. Johna Hurta mám ve svých top hercích, takže jeho hlas potěší a dokáže umě přeskočit nejeden oslí můstek mezi jednotlivými částmi.(9.4.2013)

Další z řady neskutečných seriálů BBC se záběry vyrážejícími dech, krásnou hudbou a hlasovým doprovodem Johna Hurta. Tentokrát se na Zemi podíváme z pohledu lidí a jejich schopnosti přizpůsobit se drsným podmínkám. Díky tomu jsou schopni přežít kdekoliv a právem se stali vládci planety. Co mě nejvíce uchvátilo, tak první záběry lidí v brazilské džungli, kteří dosud nemají ponětí o okolním světě, odvaha afrických lovců, kteří se dokáží postavit lvům a indický stavitel mostů z přírodních materiálů.(30.4.2014)