Mortal Instruments: Město z kostí

Nástroje smrteľníkov: Mesto z kostí

Fantasy / Dobrodružný / Drama / Akční / Mysteriózní / Romantický / Horor

USA / Německo / Kanada, 2013, 124 min

• Vančura

Asi v polovině filmu jsem se zvednul a otráveně odešel, když mi došlo, že to vážně není film pro mě. Proto se i zdržuju hodnocení. V momentě, kdy si odmyslíte všechno to pozlátko kolem, a dojde vám, že celá tahle teenagerská produkce je pořád o tom samém - o strachu z deflorace - přijde ta správná chvíle na poznání, že je ztráta času věnovat tomuto typu filmů pozornost, protože si ji nezaslouží. Z filmařského hlediska je to stejná ubohá fušeřina, jakých se dnes točí mraky, a která se s železnou pravidelností opakovaně valí do multikin s razancí dokonale promazaného stroje na peníze, které tečou k úzké hrstce vyvolených. Podporovat tenhle zvrácený koloběh špatného vkusu, apoteózy filmového kýče a hereckého diletantství se mi příčí.(11.9.2013)

• Lucasion

Knižní předlohu jsem nečetl, přesto jsem šel na film zcela s čistým štítem. Ať se na mě tedy nikdo nezlobí, když řeknu, že horší film jsem velmi dlouho neviděl. Přepálená délka dvou hodin, kdy vlastně v polovině filmu mě od zvednutí z křesla odradilo pouze to, že je to nevychované. Vůbec nechápu podtitul Město z kostí, lokace hřbitova není zde ani pár minut. Nicméně, začátek i přes hloupé dialogy nějak nastartuje příběh. Hned v úvodu se objeví pejsánek/démon, který by jako z oka vypadl Carpenterovi Věci. No nic, objevuje se mladík, který si musí zdůraznit, že je přírodní blonďák? a příběh pokračuje. I když se mi spojení série Underworld a Harry Potter docela zamlouvá, tak takové množství postav, ke kterým nepřilnete a ani nejsou nikterak zajímavý, tak mi zkrátka kazí dojem dobrého filmu. I kdyby herci byli sympatičtí (což nejsou), tak přesto mi neujde to, že vůbec nepřemýšlejí a spousta věcí jím nedochází. (Viz. Klavír a démonka s kartama) Nejen, že dialogy jsou opravdu jedni z nejhorších, co jsem kdy na plátně četl, ale scény, kdy hlavní hrdinka mlátí démony po hlavě pánvičkou, nebo zničehonic hodí nůž po vlkodlakovi, co jí právě zachránil... Prostě musím říct, ne ne, tohle byla opravdu mýlka, protože takhle jsem neprotáčel oči už vážně dlouho. (30 procent)(5.9.2013)

• MartinezZ

Derivát derivátu moderních teeny derivátů s kouzly a nadpřirozenem v aktuálním světě. Kam až tohle spatlávání všech těch různých Twilightů, Underworldů, Nádherných bytostí (a v tomhle případě i variací na The Thing, The Host a další) v jednu břečku povede...(17.11.2013)

// Distribútor: Sony, Screen Gems // Počet premietajúcich kín v USA: 3,118 // Otvárací Víkend v USA: $9,336,957 //(7.9.2013)

• Slartibarkfast

Mladá a jemně tupá (není blondýna) Clary si jednoho dne začne čmárat po stěnách rohatou piču a to samozřejmě znepokojí její matku. Tato jí samozřejmě tají děsivé tajemství, které se jí už už snaží vyklopit, když tu náhle po krátké potyčce se dvěma svalnatými hromotluky vyžahne skleničku Domestosu a upadne do kómatu. Když se dcera vrací domů, nalézá zde jen spoušť a děsivou obludu, před kterou jí zachrání spanilý blonďatý ohyzd, kterého potkala tuhle dole v baru.. od této chvíle už je jen hůř.. jak pro herce, tak pro diváka. Dál už snad raději nebudu vyzrazovat, že je tento film naprosto stupidní, míří naprosto přesně na cílové publikum mladistvých děvčat s provlhlými kalhotkami a bez zkušeností s menstruačním cyklem, a jelikož už nám Robík Patyzónů malinko vyšuměl, je tohle nový hit v našich kinech. Opět tu však nalezneme vše co frčí. Démony, upíry, vlkodlaky, milostný trojúhelník, incest, nesmyslné souboje popírající fyzikální zákony, neforemné strohé herce s tupými pohledy a mnoho dalšího. Výborná je i hudba, kterou herci místy přeřvávají a skloubením s vyzváněním ajfounu je téměř dotažena do dokonalosti. Zkrátka a jednoduše, pár nezletilých lidí si zase přijde na své a zbytek bude jen kroutit hlavou nad otázkou, kdy že to ty filmaře přestane bavit a do kina už se normální divák nebude muset bát. Vyhozené peníze, ztráta času.. ale chvílemi jsem se i zasmál, když jeden z diváků v zadní řadě vtipně komentoval děj. Snad i za toho dávám tu jednu hvězdu. 20%(29.9.2013)