Mortal Instruments: Město z kostí

Nástroje smrteľníkov: Mesto z kostí

Fantasy / Dobrodružný / Drama / Akční / Mysteriózní / Romantický / Horor

USA / Německo / Kanada, 2013, 124 min

• korbitch22

Prvních dvacet minut dávalo celkem naději, příběh se nejevil úplně zle a dokonce i parta slizkých emo puberťáčků nevyvolávala akutní zvracení.Jenže po půl hodině se na plátně začnou dít strašlivé věci, Zwart vůbec neví, co chce vyprávět, příběh nedává skoro žádnýho sysla a jestli někdo četl knížku, muselo mu připadat jako by se koukal na impotentní výřez pár nesouvisejích dialogů a průměrné akce.Nuda, která začne být imbecilností svých dialogů minutu po minutě otravnější, až dospěje k epicky vypatlanému finále.Účast Jindřicha VIII opravdu veliká halucinace, asi jsou ty jeho sebevražedné deprese opravdu nebezpečnější, než jsme doufali.Jak sem říkal, žacátek vypadal nadějně, pak ale jakoby někdo vyměnil Zwarta (který natočil skvělý cover Karate Kida) za režiséra druhého Stmívání a vzal mu scénář a do rukou dal vytrhaný rukopis knižní předlohy.Mizerný pokus vyrovnat se Shitvání, nebo nedej bože Hungover Games.Pro emo pipky s tričkem kapely Turisas to budou ale plné dvě hodinky dokonalých orgasmů.35%.(26.2.2014)

• Janjka

fúú Jamie je naozaj muž? 2 hodiny amerického klišé,kde ma bavil iba Jonathan a občasne Lily.(4.1.2014)

• rikitiki

Film si ukousl tak velké sousto, až ho zadusilo. Působí jako úvod minimálně k trilogii, má tolik motivů, postav a děj se vrhá do stále nových zákrut a odboček, až se chatrná stavba zbortí a divák má nepříjemný pocit, že sledoval jakousi míchanici, která byla naprosto o ničem. Přitom začátek vypadal nadějně. Měli scénář buď osekat nebo z toho udělat seriál.(22.8.2016)

• Dale

Dnes už môže písať fantasy kdekto a hlavne tú pre teenagerov, stačia nejaké neľudské bytosti (vlkolaci, upíri a podobná háveď), slaboduchý dej a trochu romantiky a vznikne presne takáto zlátanina.(12.8.2015)

Přiznám se, že než jsem se dostala k napsání svého komentáře k filmu, tak jsem musela nějakou dobu počkat. Musela jsem si totiž nejdříve pořádně uspořádat myšlenky a ne neustále myslet na to, co o filmu napsal Slartibarkfast, jelikož on to vystihl ženiálně přesně. Nic výstižnějšího mě nenapadá. Navíc! mě svým komentářem k Městu z kostí tak rozesmál, že ještě po deseti minutách prostě nejsem schopna se soustředit ... Jeho komentář jsem si přečetla i před zhlédnutím, ale dokonale si všechno spojit a ocenit jsem ho dokázala až teď. Narozdíl od něj dám filmu alespoň hvězdičky tři. Co mě, jako správnou romanticky založenou ženskou, dostalo, byla scéna v jejich soukromém arboretu. Jinak film je stvořen opravdu pro mladé dívky snící o tom pravém nebo pro ty, kteří se do těch let chtějí vrátit aspoň touto cestou. Takže proč ne, každý jsme v tom věku byli, snili a líbily se nám věci, které dnes považujeme za stupidní. P.S. prosím vás nevšiml si někdo jaký tvar má ta tetovačka runy na úklid baráku?(3.3.2014)

• Lena Headey