Mortal Instruments: Město z kostí

Nástroje smrteľníkov: Mesto z kostí

Mortal Instruments: City of Bones

Fantasy / Dobrodružný / Drama / Akční / Mysteriózní / Romantický / Horor

USA / Německo / Kanada, 2013, 124 min

Triky a hudba dobré - ostatní stojí za zlámanou kost.(23.3.2014)

Na to, jak je Lily Collins přímo ukázkovou Clary, je toho zklamání z celku až smutně moc. Jamie Bower se v Jaceově kůži očividně zoufale nudí, zdivočelému Meyersovi tvůrci zapomněli říct, že už nehraje v Tudorovcích a z mojí veleoblíbené Isabelle se stala zpruzelá domina. A Jessica Postigo má sice ságu načtenou zasloužile, ale chce do scénáře vrazit prakticky každou vedlejší postavu se všemi jejími motivacemi, i přestože by adekvátní vysvětlení celé mytologie zabralo v téhle formě snad polovinu stopáže. Takoví Luke nebo Hodge pak plní jen roli zapomenutelných přihrávačů místo toho, aby jednou za čas pořádně zahýbali dějem. Jestli tvůrci dostanou šanci se do Institutu vrátit, pořádně bych si rozmyslel, kudy na to. Ságu ze světa nephilim mám v knižní podobě v dost velké oblibě, takže v hodnocení už z principu nechci chodit extra hluboko, ale 50% je - vzhledem k vědomí, jak mohl výsledek dopadnout - docela smutná hranice.(6.12.2013)

• liskam

Co na to říct...? No budu stručný. Hovna a sračky! Stejně tupé jako tvajlajt sága, možná místy ještě horší... Tuhle blbost dělali lidi co si na "plac" zapomněli vzít mozek. Za mě 25%(26.10.2013)

• Disk

Čistý výplach s jedním povedeným vtipem a tunou nezajímavých a necharismatických postav.(4.9.2013)

• Campbell

Téměř odpad ale v tom případě bych lichotil Twilightu a to nechci. Tohle je další naprosto odporná děvka co chce divákovy prachy. A nejsmutnější na tom je že je to opět poměrně trhák na který mladý lidi choděj. Ono je tu všechno špatné od herců, po naprosto zamotaný a zároveň nemastný a neslaný příběh až po neuvěřitelně nudnou režii. Teda vlastně efekty jsou pěkné a maskéři si daly poměrně práci. Ale to je sakra málo když vás 2 hodinovej film hodí do deprese aniž by chtěl, je tu něco špatně.(15.7.2014)

• Godfrey Gao

• - Lily Collins byla do role Clary Fray obsazena 10. prosince 2010, tedy dva roky před začátkem natáčení. (Fevas)

• - Roli Aleca Lightwooda nejdříve získal Kevin Zegers, ale ukázalo se, že se jeho rozvrh a natáčení navzájem vylučují, a proto přenechal roli Alecovi Markovi II. Pak se rozvrh natáčení ještě jednou změnil, avšak změna nehrála do karet Alecu Markovi II., naopak Kevinu Zegersi ano, proto se k filmu vrátil. (Fevas)

• - Ačkoliv se příběh údajně odehrává v americkém New Yorku, žádný z herců původem z USA není. (Fevas)