Douglas, Damon i Lowe jsou vynikající, což je nakonec pro film spíš špatně. Soderbergh všechno postavil na hereckých výkonech a campové stylizaci a na své oblíbené formální hrátky zapomněl. Až mě překvapovalo, jak často se tu pracuje s obyčejnou figurou záběr/protizáběr, na kterou Soderbergh před časem frustrovaně nadával. Nízká hloubka ostrosti se až na výjimky (Damonovy hysterické stavy atd.) podřizuje neviditelnému stylu, který akcentuje mluvící postavy a pozadí za nimi rozostřuje. Trochu podvratné to je, ale ne tak, abych si to užíval. Od Soderbergha bych čekal větší ozvláštnění žánru, takhle to mezi ostatními biopiky příliš nevyčnívá a navíc přebírá některé jejich nešvary (lineární vyprávění, předvídatelnost).(29.5.2013)

*** prostě nemůžu dát, i když tomu něco chybělo a řada jiných S. filmů mě bavila víc.(15.2.2014)

Douglas to dokázal. Toto byl ďábelský herecký výkon. Nebudu raději pitvat, jak moc musel pro tu přirozenost homoprojevu sahat do svých osobních zkušeností, ale ať už se Matt Damon špulil a prdelil na kameru sebevíc, nesahal tomu starýmu prasákovi ani po kotníky. Výborná ukázka toho, jak se na geniálním hereckém koncertu nechá postavit celý film. Páč samotný životní příběh nevkusné estrádní transky z konce sedmdesátých let zas tak zajímavý není. Pustíte-li si jakékoli video Valentina Liberaceho, odnesete si přibližně stejný umělecký zážitek jako z Mupet show. Asi by mi bylo milejší absolvovat okresní přebor v imitaci Elvise, než jeden Liberaceho "koncert" a kdyby bylo úplně nejhůř, vydržela bych raději i čtvrt hodinku Eltona Johna, nicméně tím nechci případné zájemce nikterak odradit. Tenhle film je stejně především natřískaný romantickým gay dramatem a spolu s vynikajícím Douglasem tudíž výborná zábava.(28.6.2013)

Po tomhle skončí Zkrocená hora ve filmovém propadlišti dějin. Co se týče hereckých výkonů něco totálně neuvěřitelného - snad milionkrát mi v duchu spadla čelist a nevěřil sem tomu, že si to Douglas s Damonem nerozdávají i mimo kamery. Výborně! Soderbergh musí být neskutečně přísnej rejža..!(2.6.2013)

Při sledování tohoto filmu mi bylo hodně teplo. Zároveň jsem ale obdivoval Michaela Douglaes a Matta Damona, že do toho všeho šli s takovou poctivou vervou. Vlastně i díky tomu jsem nakonec u filmu vydržel až do konce. A ve výsledku můžu říct, že tenhle film nebyl zlej, vůbec ne. Na životopis možná až moc osobní, místy možná až moc za hranou, ale což. Za život nemusí mluvit jen úspěchy, ale i život takový. Možná škoda, že se do tohodle příběhu nepustil Forman. Kéž by měl ty síly...(7.5.2014)