Doteky osudu (TV seriál)

Touch

Dotyk

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2012 - 2013, 19 h 4 min (Minutáž: 26x43 min)

Kiefer Sutherland, Gugu Mbatha-Raw, Danny Glover, Titus Welliver, David Mazouz, Elijah Nelson, Mark Ivanir, Amy Sloan, Jude Ciccolella, Dahlia Salem, Monique Gabriela Curnen, Alan Blumenfeld, Anne Dudek, Ravi Kapoor, Tiya Sircar, Francis Capra, Bodhi Elfman, Don Harvey, Mark Rolston, Jeremiah Birkett, Katherine Kamhi, Maria Bello, Ian Gomez, Catherine Dent, Amir Talai, Zuleyka Silver, Saxon Sharbino, Olesja Rulin, Greg Ellis, Wade Williams, Melissa Ponzio, Randy Oglesby, D. B. Sweeney, Brent Jennings, Simon Delaney, Audrey Marie Anderson, Jamie Martz, Arturo del Puerto, Diego Serrano, Melissa Carnell, Leslie Stevens, London Vale, Charlet Chung, Kat Purgal, Katherine McNamara, Bernard White, Saïd Taghmaoui, Karan Soni, Natalia Castellanos, Yetide Badaki, Stephen Boss, Ravil Isjanov, Kristin Burke, Angela Gots, Elijah Alexander, Karen David, Aline Elasmar, Brian Groh, Jamie McShane, David Julian Hirsh, John Prosky, Amelia Rose Blaire, Anna Diop, David Ury, Sean McGowan, David de Lautour, Gabriel Luna, Brian Maillard, Ray Santiago, Christina Scherer, Rizwan Manji, Jeremy Luke, Allegra Carpenter, Preston James Hillier, Harvey J. Alperin, Alberto Frezza, Linara Washington, Lukas Haas, Adam Campbell, Kirk B.R. Woller, Dileep Rao, Ayelet Zurer, Isabella Acres, Wendy Benson-Landes, Mackenzie Astin, Patricia Rae, Rob Nagle, Candice Coke, Toši Toda, Castulo Guerra, Matt Baker, Jaime Alvarez, Eric Lange, Keith David, Frances Fisher, Annie Wersching, George Wyner, Mykelti Williamson, Leland Orser, Travis Aaron Wade, Marcus Choi, Alec Medlock, Ron Rifkin, David Hoflin, Ron Yuan, Pasquale Cassalia, Tony Pasqualini, Camille Chen, Jim Piddock, Scott Michael Campbell, Joey Naber, Mary Stuart Masterson, Carlease Burke, Deidrie Henry, Kavi Raz, Yousuf Azami, John Getz, Susan Angelo

Pilot: Já bych to snad zatím ani nehodnotil, ale když vidim tu vlnu nekritickýho nadšení, co zde pilotní epizoda vyvolala, neubránim se údivu a potřebě se taky vyjádřit :-D. Touch má už v prvním díle přesně ty negativní symptomy, které vykazovaly pozdější díly Heroes od stejného autora (Tim Kring). Tím mám na mysli hned ten výchozí námět, že "lidé z různých koutů planety jsou nějak osudově spojeni", tentokrát pomocí čísel. Dámy a pánové, to je z prstu vycucané instantní mystérium typu Je mi 33 let, mám 3 děti, bydlím ve 3. patře v bytě číslo 3 a dnes je 3. března, WTF, za tím něco musí být, to není náhoda. Tohle prostě nikdy nebude dávat smysl, nikdy nebudou divákovi objasněna pravidla, kterými se daný svět řídí, bude se jen a jen natahovat, dokud bude sledovanost. Druhým klackem, který se seriálu hned v začátku připletl pod nohy, je chování postav. V podstatě mě nenapadá žádná (z těch příčetných), která by se v Pilotu nezachovala nějak nepřesvědčivě. Vrcholem je samozřejmě telefonní rozhovor mezi nedobrovolným bombovým útočníkem a pracovnicí telefonní společnosti, kterej je tak směšnej, že už to ani k smíchu není... Poslední, ryze osobní výtka pak směřuje k nablýskanému, ale přitom sterilnímu vizuálu. Ještě si hodně rozmyslim, jestli se na dalších pár dílů vůbec kouknu.(7.2.2012)

Hodnocen pilot, uvidíme dále. Rozjeté je to více než slibně a v poměrně zběsilém tempu. 9/10!(28.1.2012)

No tak to mě teda překvapilo. Pilot byl opravdu fantastickej a ta pauza po něm dva měsíce mi docela vadila. Bohužel pak už jsem nedostal to co bylo v pilotu a ostatní díly byly takříkajíc "na jedno brdo". Žádný vývoj se nekonal, což se alespoň finálový dvojdíl pokusil zachránit a podle mě se mu to docela povedlo. Jsem i zvědavej jak to bude pokračovat. Postupem času mi ale docela začal štvát Jake, protože i když se tatík snaží dělat co mu na činech vidí, tak to neoceňuje. *** Dlouhá pauza mezi sériemi zapříčinila to, že jsem na Touch vlastně zapomněl a ve skutečnosti jsem už ani druhou sérii nečekal. Podívat jsem se na ní, ale musel. Podle mě jsou obě série poměrně vyrovnané. Ve druhé navíc Jake přestává být tolik otravným, i když samozřejmě má své okamžiky. To co se mi nejvíc vryje do paměti bude pravděpodobně hudba. I tak ale splnil roli oddychového seriálu, ve kterém si trošku zafilozofujeme.(13.6.2012)

{1. séria} » (60%)▐ {2. séria} » (?)▐ Priemer 60% = 3*(1.2.2012)

Dle dvou dílů těžko hodnodit, ale zatím poněkud nadhodnocený seriál...(27.3.2012)