Doteky osudu (TV seriál)

Touch

Dotyk

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2012 - 2013, 19 h 4 min (Minutáž: 26x43 min)

Kiefer Sutherland, Gugu Mbatha-Raw, Danny Glover, Titus Welliver, David Mazouz, Elijah Nelson, Mark Ivanir, Amy Sloan, Jude Ciccolella, Dahlia Salem, Monique Gabriela Curnen, Alan Blumenfeld, Anne Dudek, Ravi Kapoor, Tiya Sircar, Francis Capra, Bodhi Elfman, Don Harvey, Mark Rolston, Jeremiah Birkett, Katherine Kamhi, Maria Bello, Ian Gomez, Catherine Dent, Amir Talai, Zuleyka Silver, Saxon Sharbino, Olesja Rulin, Greg Ellis, Wade Williams, Melissa Ponzio, Randy Oglesby, D. B. Sweeney, Brent Jennings, Simon Delaney, Audrey Marie Anderson, Jamie Martz, Arturo del Puerto, Diego Serrano, Melissa Carnell, Leslie Stevens, London Vale, Charlet Chung, Kat Purgal, Katherine McNamara, Bernard White, Saïd Taghmaoui, Karan Soni, Natalia Castellanos, Yetide Badaki, Stephen Boss, Ravil Isjanov, Kristin Burke, Angela Gots, Elijah Alexander, Karen David, Aline Elasmar, Brian Groh, Jamie McShane, David Julian Hirsh, John Prosky, Amelia Rose Blaire, Anna Diop, David Ury, Sean McGowan, David de Lautour, Gabriel Luna, Brian Maillard, Ray Santiago, Christina Scherer, Rizwan Manji, Jeremy Luke, Allegra Carpenter, Preston James Hillier, Harvey J. Alperin, Alberto Frezza, Linara Washington, Lukas Haas, Adam Campbell, Kirk B.R. Woller, Dileep Rao, Ayelet Zurer, Isabella Acres, Wendy Benson-Landes, Mackenzie Astin, Patricia Rae, Rob Nagle, Candice Coke, Toši Toda, Castulo Guerra, Matt Baker, Jaime Alvarez, Eric Lange, Keith David, Frances Fisher, Annie Wersching, George Wyner, Mykelti Williamson, Leland Orser, Travis Aaron Wade, Marcus Choi, Alec Medlock, Ron Rifkin, David Hoflin, Ron Yuan, Pasquale Cassalia, Tony Pasqualini, Camille Chen, Jim Piddock, Scott Michael Campbell, Joey Naber, Mary Stuart Masterson, Carlease Burke, Deidrie Henry, Kavi Raz, Yousuf Azami, John Getz, Susan Angelo, Peter Murnik, Maria Russell, Manuel Garcia-Rulfo, Scott Klace, Jackson Davis, Robert Romanus, Dante Brown, Franco Vega, Elena Campbell-Martinez, Gonzalo Menendez, Alexandra Peters
  • MATADOR

Martin Bohm měl být Jack Bauer beze zbraně. Kiefer se o to snaží, ale kromě zajímavého námětu seriál nemá nic, co by nutilo kouknout na další díl, alespoň na začátku první sezóny bych čekal alespoň menší provázání a hlubší důvod, proč sledovat dál. Zabalil jsem to po několika dílech a to i přesto, že první díl byl super, Kiefera mám rád, ale dál ... dál to nechám na jiných.(7.2.2014)

Pilotní díl je úplně a zcela nedostižně někde jinde, než následný zbytek seriálu. Velká škoda.(22.12.2013)

Tenhle seriál mě nechytl tolik jako jiné obdobné, docela mě trvalo než jsem to celé dokoukal dobré 2 měsíce. Spíš mě stačilo dát si dva díly a konec. Zvyknout si na autistu byl pro mě docela problém, mě přišel prostě na ránu. Celá první série měla takový až příliš ucelený děj. Já měl ještě k tomu verzi bez titulků tak že jsem spoustu toho nerozuměl. Pak naštěstí ty výlety za hranice skončili. Druhá série je mnohem zajímavější a hlavně přibyla Saxon Sharbino, která je velice pohledná dívka. Tak trochu paradox mě přišlo hledání dcery a matky, který po shledání prakticky hned skončí. Silně mě to připomnělo jiný seriál Revoluce. kde se taky snad 10 dílů hledá kluk, aby ho v dalším hned zabili. Asi je dobře , že to má jen dvě série. Samozřejmě by se dalo pokračovat, ale já myslím že to stačí. Ps- pořád se tam zmiňuje o 36 lidech, ale těch už dávno tolik není, nejmíň 4-5 jich je po smrti.(29.11.2014)

• Alementina

Pilot 4*: Víc než kterýkoliv jiný, z dosud zde zmiňovanych seriálu, mi to připominalo Flashforward (budiz mu zeme lehka po první sezone). Neviděla jsem nikdy Lost (natož 24 hodin), Heroes mě bavili jen jednu sezonu a Flashforward na mě bylo taky až příliš za hranici logiky. Na Touch jsme zvědavá, věřím na jistou propojenost, na věci mezi nebem a zemi, jen to nesmí byt moc přitažené za vlasy. Pilot krásně barevný a efektní, jen ten klučina je divnej, jeho chování je takový přiliš na efekt. Dil druhý 3* : zacina to byt prilis pritezene za vlasy a na konci me to uz iritovalo, jak je to vsechno tak propojeny, ze tomu moje hlavicka ani veřit nechce... dávám se oddech, třeba na tento typ seriálu nemám akorát správnou náladu. Díl třetí 2*: Po delší pauze a je mi jasné, že čeho je moc, toho je příliš. Už se jen negativně soustředím na všechny ty těžko uvěřitelný náhody... (jedna za všechny, jak mohli vubec nejaci kluci nekde v africe vedet o nejake soutezi na internetu, kdyz ani normalne nemeli k internetu pristup... a fakt bych chtela videt rychlost toho pripojeni, kdyz ja mam super rychlost a stejne se mi seka video u skypu,ale jim to jelo snad ve full rozliseni...) .. a dodatecne spoiler k prvnimu dilu, naivne jsem si myslela, ze se to vysvetli, ale kdyz ten mobil porad putuje.. tak jak ten chudak arabskej kluk s bombou, dostal od toho majitele mobilu tu pekarnu pro rodice?! Doufam, ze s timhle serialem koncim.(24.2.2012)

Konečně nějaký, svým způsobem originálnější, seroš. Připomíná mi to kombinaci Flasforwardu a Vražedných čísel. Je vidět, že Sutherland se v roli otce autisty opravdu snaží. Mít každý takto trpělivého a naslouchavého otce hned by byl svět lehčí. Jediné co mi vadí, je přílišné množství postav, které na konci každého dílu mizí. Tak po čtvrtém díle zvyšuji hodnocení na pět hvězdiček, seriál si mě začíná získávat každou epizodou čím dál více nejen krásným spojením lidských osudů nebo stálým doplňováním tajemné posloupnosti čísel, ale i pravděpodobně nejúžasnějším intrem. Hodnocení:1.díl-90% lll 2.díl-85% lll 3.díl-95% lll 4.díl-90% lll 5.díl-80% lll 6.díl-85% lll 7.díl-95% lll 8.díl-90% Celkové: 90% (22.4.2012)

• - Pacient fiktivní společnosti Aster Corps McCormick (Bernard White), trpící nespavostí, má stejné příjmení jako jeden z režisérů a producentů podílejících se na tvorbě tohoto seriálu - Nelson McCormick. (Sevcik)

• - Kiefer Sutherland v souvislosti s projektem prohlásil: „Nechtěl jsem se tak brzo vrátit k nějaké show. Toto bylo ale krásně napsané, bylo to jiné.“. (Agent24)

• - Server tvguide.com zařadil seriál mezi nejočekávanější novinky zimy 2012. (Agent24)