The Killing (TV seriál)

Zločin

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2011, 44x45 min

Frans Bak

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Liam James, Seth Isaac Johnson, Evan Bird, Annie Corley, Peter Sarsgaard, Gregg Henry, Elias Koteas, Hugh Dillon, Aaron Douglas, Bex Taylor-Klaus, Joan Allen, Tyler Ross, Sterling Beaumon, Amy Seimetz, Jewel Staite, Chad Willett, Brandon Jay McLaren, Gary Chalk, Brendan Sexton III, Tom Butler, Callum Keith Rennie, Katie Findlay, Colin Lawrence, Claudia Ferri, Brian Markinson, Ashley Johnson, Little JJ, Kacey Rohl, Ben Cotton, Katherine Evans, Don Thompson, Barclay Hope, Richard Harmon, Alan Dale, Ryan Robbins, Marin Ireland, Tyler Johnston, Lee Garlington, Patrick Gilmore, Sean Owen Roberts, Brendan Fletcher, Allison Hossack, Q'Orianka Kilcher, Nicholas Lea, Eric Keenleyside, Ted Whittall, Peter Benson, Diana Bang, Michael Kopsa, Matreya Scarrwener, Chelsea Ricketts, Sachin Sahel, Brad Kelly, Jake Croker, Peter Kelamis, Kevin McNulty, Leanne Lapp, Justin Rain, Peter Bryant, Jack Irvine, Grace Zabriskie, Jennifer Spence, Michael Mando, Sofie Gråbøl, Patti Smith, Laine MacNeil, Brendan Penny, Anne Marie DeLuise, Jarod Joseph, Adrian Hough, Camille Sullivan, Madeleine Arthur, Chilton Crane, Peter Graham-Gaudreau, Alex Zahara, Farrah Aviva, Alona Tal, Andrew Moxham, Rob Carpenter, Paul Jarrett, Darren Moore, Jesse Wheeler, Avery Konrad, Eve Harlow, Erica Tremblay, Lindsay Collins, Jillian Fargey, Harrison MacDonald, Cameron McDonald, Carter Kinsella, Christopher Pearce, Sarah Hayward, Patti Allan, Primo Allon, Todd Thomson, Aaron Hutchinson, Steve Makaj, Colleen Winton, Faustino Di Bauda, Darren Dolynski, Scott Heindl, Kam Kozak, Kate Bateman, Ingrid Torrance, Bill Dow, Edward Foy, Scott E. Miller, Brodie Marples, Michael Roberds, Ryan Hesp, Marc-Anthony Massiah, Kerry Sandomirsky, Peter Brown, Anthony Welch, Duncan Ollerenshaw, Adam Lolacher, Nesta Chapman, Maria Marlow, Steve Elliott, Kelly-Ruth Mercier, Sean Campbell, Paralee Cook, Andrew Jenkins, Maxwell Haynes, Ayzee, Collin MacKechnie, Julia Sarah Stone, James Forrester, David Bloom, Tasha Simms, Sean Tyson, Craig March, Lane Edwards, Alisen Down, Janet Kidder, Daryl Shuttleworth, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Nickolas Baric, Marilyn Norry

Projekce filmu Rosie Larsenové v závěru druhé série je emocionálně nejsilnější scénou, jakou jsem kdy viděl. Zničující.(25.12.2012)

Jeden z nejlepších kriminálních seriálů. První dvě série řeší jeden případ, třetí série jiný. První případ se mi zdál až příliš natažený přes tolik dílů, ale jinak to byla skvělá práce s napětím. Nebyla šance uhodnout, kdo je vrah, scénář tlačil diváka do slepých uliček bez možnosti volby. Řešení druhého případu mělo rychlejší spád. Rozdíl mezi těmito dvěma byl také ve formě. Při vyšetřování vraždy Rosie se odkrývala minulost jednotlivých protagonistů, takže jsme se stále vraceli zpět a skládali poslední den Rosie a navštěvovali všechna místa a svědky, kteří se v průběhu rozkrývání objevovali a s novými fakty se měnil i pohled na hrdiny. Druhý případ se téměř vůbec do minulosti nevracel, naopak se hnal kupředu s každým dalším souvisejícím zločinem, už nerekonstruoval poslední okamžiky oběti. Postavy také už nesekundovali jako svědci zločinu, který se stal, ale spíše vykreslovali chudé prostředí, kde se děj odehrával - bylo to jako sonda do jedné sociální vrstvy. Právě ta rozmanitost a zvolení jiného konceptu děla The Killing ještě lepším.(4.9.2014)

Kdybych nekoukal na obe serie najednou, tak bych byl na konci prvni asi trochu nakrknutej, ale takhle to byl celistvej pribeh, kterej nemel zas tak nudnejch chvil a hlavne ustredni dvojka detektivu je hodne cool napsana a zahrana.(15.8.2012)

Po první sérii zatim za opatrných 80%. Závěr povedený, ale rozvleklé až běda. 2.série vážně masakr, hlavně druhá půlka za 100% jak vyšitých, byť celkově je třeba před týdnem dokoukaný True Detective ještě pořád hodně jinde. P.S. Linden a hlavně Holder skvělé postavy. Kinnaman je velkej frajer. 3.série spíše zklamání. Laťka nasazená závěrem případu Rosie byla holt až moc vysoko. Tentokrát roztahané ještě víc než jednička, ale hlavní dva tahouni udrží pozornost, finále bylo znovu fajn(zapadlo to do sebe do posledního dílku skládačky) a díky tomu jsem zvědavý na finální rozuzlení ve čtrvté (mini?) sérii. Trojka za 70%. Celkově pak hodně silné čtyři hvězdičky a jeden z nejlepších detektivních seriálů současnosti. Finální 4.serie za 80%.(23.4.2014)

Zvrat střídá zvrat, atmosféra houstne (čemuž vydatně napomáhá neustálý liják) a zvědavost roste díl za dílem. Téma už tu možná stokrát bylo, ale kolikrát bylo zpracování takhle řemeslně i herecky zvládnuté, spočítáte hravě na prstech jedné ruky. Je zarážející, že talent jako Mireille Enos není na plátně vidět častěji, co naopak zarážející není ani trochu, je, že seveřani jsou fakt náramně zajímaví chlapi, který vám vystřihnou jakoukoli postavu a libovolně vybraným přízvukem. Když už mám koukat na detektivku, tak jedině v tomhle stylu. Fakt klasa!(20.1.2012)