poster

The Killing (TV seriál)

 • Slovensko

  Zločin

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2011 - 2014, 33 h 47 min (Minutáž: 44x45 min)

Hudba:

Frans Bak

Hrají:

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Liam James, Seth Isaac Johnson, Evan Bird, Annie Corley, Peter Sarsgaard, Gregg Henry, Elias Koteas, Hugh Dillon, Aaron Douglas, Bex Taylor-Klaus, Joan Allen, Tyler Ross, Sterling Beaumon, Amy Seimetz, Jewel Staite, Chad Willett, Brandon Jay McLaren, Garry Chalk, Brendan Sexton III, Tom Butler, Callum Keith Rennie, Katie Findlay, Colin Lawrence, Claudia Ferri, Brian Markinson, Ashley Johnson, Little JJ, Kacey Rohl, Ben Cotton, Katherine Evans, Don Thompson, Barclay Hope, Richard Harmon, Alan Dale, Ryan Robbins, Marin Ireland, Tyler Johnston, Lee Garlington, Patrick Gilmore, Sean Owen Roberts, Brendan Fletcher, Allison Hossack, Q'Orianka Kilcher, Nicholas Lea, Eric Keenleyside, Ted Whittall, Peter Benson, Diana Bang, Michael Kopsa, Matreya Scarrwener, Chelsea Ricketts, Sachin Sahel, Brad Kelly, Jake Croker, Peter Kelamis, Kevin McNulty, Leanne Lapp, Justin Rain, Peter Bryant, Jack Irvine, Grace Zabriskie, Jennifer Spence, Michael Mando, Sofie Gråbøl, Patti Smith, Laine MacNeil, Brendan Penny, Anne Marie DeLuise, Jarod Joseph, Adrian Hough, Camille Sullivan, Madeleine Arthur, Chilton Crane, Peter Graham-Gaudreau, Alex Zahara, Farrah Aviva, Alona Tal, Andrew Moxham, Rob Carpenter, Paul Jarrett, Darren Moore, Jesse Wheeler, Avery Konrad, Eve Harlow, Erica Tremblay, Lindsay Collins, Jillian Fargey, Harrison MacDonald, Cameron McDonald, Carter Kinsella, Christopher Pearce, Sarah Hayward, Patti Allan, Primo Allon, Todd Thomson, Aaron Hutchinson, Steve Makaj, Colleen Winton, Faustino Di Bauda, Darren Dolynski, Scott Heindl, Kam Kozak, Kate Bateman, Ingrid Torrance, Bill Dow, Edward Foy, Scott E. Miller, Brodie Marples, Michael Roberds, Ryan Hesp, Marc-Anthony Massiah, Kerry Sandomirsky, Peter Brown, Anthony Welch, Duncan Ollerenshaw, Adam Lolacher, Nesta Chapman, Maria Marlow, Steve Elliott, Kelly-Ruth Mercier, Sean Campbell, Paralee Cook, Andrew Jenkins, Maxwell Haynes, Ayzee, Collin MacKechnie, Julia Sarah Stone, James Forrester, David Bloom, Tasha Simms, Sean Tyson, Craig March, Lane Edwards, Alisen Down, Janet Kidder, Daryl Shuttleworth, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Nickolas Baric, Marilyn Norry, Genevieve Buechner, Andrew Airlie, Teryl Rothery, Paul Herbert
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lopic
  ****

  Kdybych nekoukal na obe serie najednou, tak bych byl na konci prvni asi trochu nakrknutej, ale takhle to byl celistvej pribeh, kterej nemel zas tak nudnejch chvil a hlavne ustredni dvojka detektivu je hodne cool napsana a zahrana.(15.8.2012)

 • Toj
  ****

  (hodnoceno po 10 dílech) The Killing se řadí společně s The Walking Dead k tomu slabšímu z produkce AMC. Skvosty jako Mad men, nebo Breaking bad asi těžko něco překoná... Každopádně bych seriál nakonec označil za spíš milé překvapení. Žádný geniální progresivní seriál nové generace to samozřejmě není, ale ani neurazí.. O co se jedná? Podobnost s Twin Peaksem je docela zřejmé, ale to ovšem jenom na úrovni fabule. Řešíme smrt středoškolačky, všichni jsou zdrcení a trvá to celou sérii. Vedle toho tu jsou zřejmé inspirace jinde. Téměř noirová atmosféra šedivého/temného velkoměsta, kde neustále prší (a kapky deště jsou neodmyslitelnou kulisou mnoha i interiérových scén). Vedle toho je tu jakýsi důraz na realističnost. Ten není tak extrémní jako v případě The Wire, ale jistá inspirace tu je (řešení zločinu se prolíná s politickou kampaní sympaťáka, který chce lepší Seattle, ale mnohdy se jedno dobro dostane do konfliktu s jiným dobrem - řešením zločinu). Tlak směrem k melodramatu jsem schopen seriálu odpustit. Občas je problém s přílišnou scématičností, některými klišé při řešení zločinu. Příběh se musel za každou cenu otočit kolem FBI, hrozby islámského terorismu atd. Vedle toho považuji za chvályhodné některé stylotvorné prvky. To je dáno tím, že jeden díl představuje jeden den ve vyšetřování. Z toho plynou časté paralelní montáže, které často spojují události v reálném čase. Často takové pravidelné skoky vedou k tomu, že je vynechané samotné vyvrcholení, či explicitní vysvětlení konce scény a tím je udržena příjemná náznakovost. (příkladem toho je například starostův hod basketbalovým míčem o peníze). Obecně jsou elipsy výrazné a my občas sledujeme jednu postavu v jeden čas a potom v jiný čas na jiném místě bez trapných záběrů na posun slunce, městskou dopravu, či nějakou novou budovu. Chápu to jako apel na inteligenci diváka, snahu o výraznou práci se stylem a vážím si toho. Radost mám i z postav, kdy nekoukáme jednoduché modely a modelky. Ale vizuálně celkem normální lidské typy s trochu složitějším charakterem než se od podobného žánru očekává. Sympatické je, že to rozprostření vyšetřování do série vytváří možnost tvorby jakési komunity kolem seriálu. Rodiny, přátelé a fanouškové na internetu se mohou po jednotlivých epizodách dohadovat, co se stane a hlavně, kdo je vrah. No nerad bych seriál vyloženě přechválil. Jak jsem zmínil i zde narazíme na klišé a schématičnost. A hlavně to nedosahuje hloubky Městečka Twin Peaks. Tam ovšem šlo také o trochu něco jiného. Tohle je detektivka.(1.6.2011)

 • 3DD!3
  ****

  PRVNÍ ŘADA: Parádní detektivka, která sází na výborně napsané charaktery. Výborná atmosféra, skoro žádná vata a spousta povedených zvratů. Finální minuty - geniální.(3.6.2014)

 • Chlupis
  ***

  Téměř ve všem minimálně o třídu horší než originál. Tísnivá atmosféra pramenící z mrazivé obyčejnosti dánských prostředí a charakterů je pryč, scénáristicky se zbytečně natahuje a herecky nejsou ani v jednom případě překročeny hranice žánrových postaviček.(21.12.2013)

 • nathalee
  *****

  1.séria- 90% 2.séria - 90% 3.séria - 100% 4.séria - 90%(7.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace