The Killing (TV seriál)

Zločin

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2011, 44x45 min

Frans Bak

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Liam James, Seth Isaac Johnson, Evan Bird, Annie Corley, Peter Sarsgaard, Gregg Henry, Elias Koteas, Hugh Dillon, Aaron Douglas, Bex Taylor-Klaus, Joan Allen, Tyler Ross, Sterling Beaumon, Amy Seimetz, Jewel Staite, Chad Willett, Brandon Jay McLaren, Gary Chalk, Brendan Sexton III, Tom Butler, Callum Keith Rennie, Katie Findlay, Colin Lawrence, Claudia Ferri, Brian Markinson, Ashley Johnson, Little JJ, Kacey Rohl, Ben Cotton, Katherine Evans, Don Thompson, Barclay Hope, Richard Harmon, Alan Dale, Ryan Robbins, Marin Ireland, Tyler Johnston, Lee Garlington, Patrick Gilmore, Sean Owen Roberts, Brendan Fletcher, Allison Hossack, Q'Orianka Kilcher, Nicholas Lea, Eric Keenleyside, Ted Whittall, Peter Benson, Diana Bang, Michael Kopsa, Matreya Scarrwener, Chelsea Ricketts, Sachin Sahel, Brad Kelly, Jake Croker, Peter Kelamis, Kevin McNulty, Leanne Lapp, Justin Rain, Peter Bryant, Jack Irvine, Grace Zabriskie, Jennifer Spence, Michael Mando, Sofie Gråbøl, Patti Smith, Laine MacNeil, Brendan Penny, Anne Marie DeLuise, Jarod Joseph, Adrian Hough, Camille Sullivan, Madeleine Arthur, Chilton Crane, Peter Graham-Gaudreau, Alex Zahara, Farrah Aviva, Alona Tal, Andrew Moxham, Rob Carpenter, Paul Jarrett, Darren Moore, Jesse Wheeler, Avery Konrad, Eve Harlow, Erica Tremblay, Lindsay Collins, Jillian Fargey, Harrison MacDonald, Cameron McDonald, Carter Kinsella, Christopher Pearce, Sarah Hayward, Patti Allan, Primo Allon, Todd Thomson, Aaron Hutchinson, Steve Makaj, Colleen Winton, Faustino Di Bauda, Darren Dolynski, Scott Heindl, Kam Kozak, Kate Bateman, Ingrid Torrance, Bill Dow, Edward Foy, Scott E. Miller, Brodie Marples, Michael Roberds, Ryan Hesp, Marc-Anthony Massiah, Kerry Sandomirsky, Peter Brown, Anthony Welch, Duncan Ollerenshaw, Adam Lolacher, Nesta Chapman, Maria Marlow, Steve Elliott, Kelly-Ruth Mercier, Sean Campbell, Paralee Cook, Andrew Jenkins, Maxwell Haynes, Ayzee, Collin MacKechnie, Julia Sarah Stone, James Forrester, David Bloom, Tasha Simms, Sean Tyson, Craig March, Lane Edwards, Alisen Down, Janet Kidder, Daryl Shuttleworth, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim

Zatiaľ za prvú sériu dávam 4* Trošku som sa obávala toho, že celý seriál sa točí len okolo jednej obete vraždy. Som zvyknutá, na mŕtvoly v každej novej epizóde ako napr. pri seriále Kosti. Ale naopak ocenila som to, že prípad nebol vyriešený a zbuchnutý za 45 minút, je tam väčší priestor na zápletky, dôkazy a na mnoho podozrivých. Jediné čo ma tam naozaj nudilo boli všetky tie politické sračky a opletačky okolo volieb. Áno, bolo to tam dôležité ale nie všetko proste niektoré scény tam byť nemuseli. Nudili ma a neskôr mi začali liezť na nervy. Ale teším sa na druhú sériu a teda hor sa na ňu! Jo a Holder je vážne fajnový! Taký zarastený feťák ale aj tak ho žeriem a občas mi je ho ľúto za to ako sa k nemu správa Sarah. Dúfam, že sa v seroši nikdy neoholí.... Ale to podstatné nie je........... Bože už sa mi o ňom aj sníva. Bola som jeho parťáčka a povedal, že som najlepší detektív v okolí. Jo a stále trvám na tom, že scény kde je ten zasratý politik ma vôbec nebavia. Nemôže už umrieť alebo tak nejak?!...... Páni. Tak koniec druhej série sa teda pekne zvrtol. Idem na poslednú časť a ten začiatok predposlednej bol teda zaujímavý! Som zvedavá ako to bude pokračovať. Tak chvíle trávené so seriálom The Killing sa pomaly blížia ku koncu. Seriál dokázal byť dobrý i bez sex scén, bozkávania a iskrenia medzi pracovnými partnermi a bez gay scén, najnovšie to je dáka obľúbenosť do seriálov strkať homošov. Po ukončení celej série zvážim, čo s hodnotením. Len tak mimochodom Lindenovej by som odporučila dáky ten balzam na pery! Nie, nie a ešte raz nie. Nemôže byť koniec. Posledná séria posledná epizóda, tak to som každú chvíľu mala na tvári udivený výraz, resp. prekvapený. Každú chvíľu podozrievavý výraz a nakoniec sa to skončilo takto! Sakra! Hodnotenie 4* ponechávam.(20.4.2014)

Téměř ve všem minimálně o třídu horší než originál. Tísnivá atmosféra pramenící z mrazivé obyčejnosti dánských prostředí a charakterů je pryč, scénáristicky se zbytečně natahuje a herecky nejsou ani v jednom případě překročeny hranice žánrových postaviček.(21.12.2013)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 7.1.2013, réžia slovenského znenia (JOJ 2012) = VIKTOR KOLLÁR (8.1.2013)(8.1.2013)

Velmi dobré! Napínavé s tísnivou atmosférou...rozhodně nejde o předvídatelný krimi seriál. Závěrečné rozuzlení je výborné. Už se moc těším, až shlédnu dánský originál.(13.8.2012)

• MessiáŠ

False Detective. Ambiciózní scenáristický detektivní podvod, u nějž počáteční nadšení záhy vystřídá trpký smích nad neustálým znovu-rekonstruováním zločinu a (logickým) popřením předchozího vyšetřování. Tuny falešných stop, falešných obvinění, falešné atmosféry, falešných postav, které se rozhodly praktikovat tezi Dr. House, že „všichni lžou“, a jako bonus dvojice nejstupidnějších a nejnesympatičtějších detektivů, která vás donutí věřit tomu, že vrahem je nakonec jeden z nich. O empatii ženské detektivní hrdinky nemůže být řeč, tu lze najít např. v Top of the Lake, tady je Linden jenom vyšinutá, nezodpovědná (matka), hloupá kráva.(1.8.2014)