Chytrá dánská komedie líčí osudy Christiana, majitele upadající vinotéky, kterému se hroutí nejen živnost, ale i manželství s Annou. Ta odjela do Buenos Aires a jako úspěšná manažerka fotbalového klubu žije luxusní život po boku o mnoho let mladší argentinské fotbalové hvězdy. Christian se ale nehodlá tak snadno vzdát. Se svým šestnáctiletým pubertálním synem nasedne do letadla a rozhodne se pod záminkou vyřízení rozvodových papírů získat Annu zpět. Zdánlivě poklidný výlet se promění ve strhující jízdu, ve které nechybí víno, fotbal a tango. Podaří se Christianovi pokořit argentinského hřebce? (oficiální text distributora)

Malarkey

Dva příznaky, proč se podívat na film SuperClásico. Jedná se o dánský film a zároveň se v něm lehce protočí fotbalové prostředí. Není to úplně Clásico, ale nechá se na to příjemně koukat. Herci jsou neuvěřitelně v pohodě, což je obrovský plus. Tři hvězdy hlavně pro to, že celý ten film je v rámci klasické komedie. Jak přes kopírák. U některých momentů jsem si ale řekl, že tenhle film za to stál a tak tahle komedie svůj účel určitě splnila. ()

Marigold

Hrozná kravina. Taková jako temperamentní pocta jižanské krvi a argentinské kultuře, ve skutečnosti film plný prkenně inscenovaných klišé, afektovaných idiotů a naprosto do ztracena vyznívajících motivů (starý vinař). Navíc snůška povrchních stereotypů bez realismu i magie. Madsen je strašně snaživý, ale komedie vyžaduje lehkost, ne úpornou snahu o pestrost a otravného vypravěče, který doříkává to, co na plátně nefachá. Tohle je čistej filmovej malbec. Navíc ne zrovna kvalitní. ()

Fr

,,OŽEŇ SE A BUDEŠ LITOVAT. NEŽEŇ SE A BUDEŠ LITOVAT. OŽEŇ SE NEBO NE, TAK JAKO TAK BUDEŠ LITOVAT“...... /// Anna je fotbalovou agentkou. A protože je pro ni práce důležitá, zdrhla s fotbalistou. Christian se s tím nějak nemůže srovnat, bere syna a jede ji vyrvat z těla její zrádný srdce a jejímu milenci useknout hlavu … (tak dobře, teď trochu kecám…). ARGENTINA – země fotbalu, plamenných žen (ser na to, že jí je sedmdesát …) a vína. Skoro jako Francie. Ale zatímco Dobrej ročník měl kouzlo, tady se sází na ztřeštěnost, byť kouzlo vypravěče zase připomíná Francii. Je to kokotina. Ale většinu času milá a plná temperamentu. A hodnocení je (zcela určitě) ovlivněný mojí láskou k míči a chlastu (fotbalu a vínu – pozn. překladatele). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Snažím se zabránit blondýně, aby si vzala vypatlanýho fotbalistu. 2.) Když se řekne ,,Superclásico“... 3.) Téma rozvod není u nás doma tabu. 4.) Thx za titule ,,Yusek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

emma53

Celkem fajn komedie, kde jsem se smála i faktu, že pod pojmem nahoře, že se jedná o Dánský film, je to celé z Argentinského Buenos Aires. Tudíž je to prosáklé jejich temperamentem a muzikou, která má u mě vždy zelenou a s hlavními protagonisty, kteří jsou skutečně z Dánska, ale zapadli tam mezi tu jižanskou krev zcela přirozeně. Před tím jsem nečetla ani obsah, ani komentíky, tak konečně i vím, co je SuperClásico. Klasická, milá, exotická pohodovka. Jo a ti tančící švábi neměli chybu :-) ()

StarsFan

Pět hvězd si většinou vyhrazuji pro filmy, které můžu zhlédnout klidně desetkrát znovu. SuperClásico vzhledem k jeho zemi původu už nejspíš nikdy neuvidím, nic to ale nemění na faktu, že mě jeho komediálně absurdní příběh o muži, který přiletěl z Dánska do Argentiny, aby se dal se svou ženou znovu dohromady, uchvátil. [Glasgow Film Festival 2012] ()

NinadeL

Dánové v Buenos Aires? Dánové v Buenos Aires. Takže proč se nepobavit na účet vinařů, fotbalistů i klasických milostních víceúhelníků. A doufám, že jestli se někdy dožiju sedmdesátky, tak budu vypadat jako Adriana Mascialino. ()

Boogeyman

Příjemná "exotická" komedie nasáklá potem, vínem a fotbalem. Jen škoda přítomnosti toho jejich intoušského emosyna - prvotřídně odpudivá postava. A sedmdesátiletá služebná s postavou pornoherečky je úlet. ()

Arsenal83 odpad!

Śkandinávci skočia aj na mŕtvolu. Tip pre labužníkov: budete mať možnosť uvidieť umelé kozy jednej z najvráskavejších Hispániek sveta. ()

jhrasko

SuperBLBOSŤ porovnateľná s Troškovým fackacími komédiami, navyše v mojich očiach absolútne spochybňujúca vkus dám a pánov z CinemArtu a AČFK...YES, U are right, U have to be in love with everything, even with divorces ?! ()

bouncer

Dánská komedie podle mého gusta. Když se dánové potí v Buenos Aires, řeší svým osobitým humorem rodinné problémy a hlavní herečka se jmenuje Paprika, tak z toho musí být dobrý film. A taky že je. ()

pevico

Zdá se, že Ole Christian Madsen se chtěl mermomocí podívat do Buenos Aires...a hle, u producentů to prošlo. U mě ne.. ()

Martin741

Dansky film, ktory sa odohrava celyv Argentinskom Buenos Aires - tak to ja beriem jednoznacne. Uz len preto, ze argentinske realie vo filme vidim sakra malo, vacsinou stale niekto z USA zachranuje svet. Bez ohladu na to, ci sa to ludom paci alebo nie! A ked sa to ludom nepaci, tak mam pocit, ze oelstakovany superhrdina zachrani svet i proti jeho voli! No ale tu US realii niet, a to je len dobre! Tuna ma chlapik manzelstvo v prdeli, snazi sa zachranit vztah s holkou, do toho este vylety po Buenos Aires - namakane kulisy aj exteriery, no bavil som sa a to tak, ze velmi . 77 % ()

Aelita

Dle traileru by jeden očekával boj o lásku, fotbal a atmosféru života Buenos Aires, ale mně se dostalo jen pohledu na sex každého s každým, pár televizních záběrů na fotbalové hřiště a umělých scének s údajnými obyvateli tohoto jihoamerického města, kteří se chovali jak loutky podle představ danského scénáristy a režiséra v jedné osobě – to vše hodně prokládané vatou, čili něčím absolutně nepodstatným, pomalým a dlouhým, co natáhne film do celovečerní stopáže. Jednu hvězdičku ale nakonec dám – za ten moudrý konec. Vstupovat podruhé do stejné řeky znamená točit se v uzavřeném kruhu. ()

zette

Dansky rukopis je citelny i v Buenos Aires a ocividne nepobavil v kine jen me, ale i zbylou hrstku divaku. V tomto stoleti mi je dansky (svedsky, norsky) humor nejblizsi, alespon ten filmovy. Resi manzelskou krizi, synovo dospivani, lasku k vinu, fotbalove silenstvi a to vse s nadhledem, lehkosti a vtipem. ()

Johnny.ARN

Zvláštny film. Temperamentný, o futbale a víne, o krásnych ženách a o túžbach a snoch. Minulosť, ako temný mrak nad týmto snímkom visí, Paprika Steen koná občas neuvážene, Kristián je viac menej jasný. Jeho syn bol prototyp neherca, ale aspoň bol vždy dobre oblečený. Dosť ukričané, ale aj zábavné. 2 z 5 ()