SuperClásico

SuperClásico

Superclásico

Komedie

Dánsko, 2011, 94 min

Celkem fajn komedie, kde jsem se smála i faktu, že pod pojmem nahoře, že se jedná o Dánský film, je to celé z Argentinského Buenos Aires. Tudíž je to prosáklé jejich temperamentem a muzikou, která má u mě vždy zelenou a s hlavními protagonisty, kteří jsou skutečně z Dánska, ale zapadli tam mezi tu jižanskou krev zcela přirozeně. Před tím jsem nečetla ani obsah, ani komentíky, tak konečně i vím, co je SuperClásico. Klasická, milá, exotická pohodovka. Jo a ti tančící švábi neměli chybu :-)(30.4.2015)

Scéna, ktorá sa mi vryla do pamäti je s charizmatickým Miguelom Dedovichom. Odvtedy pravidelne pijem malbec.(5.1.2015)

Dánská komedie podle mého gusta. Když se dánové potí v Buenos Aires, řeší svým osobitým humorem rodinné problémy a hlavní herečka se jmenuje Paprika, tak z toho musí být dobrý film. A taky že je.(24.3.2012)

• pevico

Zdá se, že Ole Christian Madsen se chtěl mermomocí podívat do Buenos Aires...a hle, u producentů to prošlo. U mě ne..(4.11.2013)

Dánové v Buenos Aires? Dánové v Buenos Aires. Takže proč se nepobavit na účet vinařů, fotbalistů i klasických milostních víceúhelníků. A doufám, že jestli se někdy dožiju sedmdesátky, tak budu vypadat jako Adriana Mascialino.(26.9.2012)

• - Film se natáčel převážně v Argentině v Buenos Aires. (M.B)

• - Christian (Anders W. Berthelsen) raz za čas navštívil vináreň. Pri prvej návšteve všetci miestni venovali pozornosť futbalovému zápasu, v ktorom hral klub Atlético Boca Juniors a jeho hlavný rival River Plate. Toto mestské derby je známe taktiež ako "Superclásico". (RatBoj)

• - Film byl navržen na Oscara americké Akademie filmových umění a věd v kategorii nejlepší cizojazyčný film, avšak do konečné nominace se nedostal. (Dr Lizal)