SuperClásico

SuperClásico

Superclásico

Komedie

Dánsko, 2011, 94 min

Celkem fajn komedie, kde jsem se smála i faktu, že pod pojmem nahoře, že se jedná o Dánský film, je to celé z Argentinského Buenos Aires. Tudíž je to prosáklé jejich temperamentem a muzikou, která má u mě vždy zelenou a s hlavními protagonisty, kteří jsou skutečně z Dánska, ale zapadli tam mezi tu jižanskou krev zcela přirozeně. Před tím jsem nečetla ani obsah, ani komentíky, tak konečně i vím, co je SuperClásico. Klasická, milá, exotická pohodovka. Jo a ti tančící švábi neměli chybu :-)(30.4.2015)

• pevico

Zdá se, že Ole Christian Madsen se chtěl mermomocí podívat do Buenos Aires...a hle, u producentů to prošlo. U mě ne..(4.11.2013)

Dva příznaky, proč se podívat na film SuperClásico. Jedná se o dánský film a zároveň se v něm lehce protočí fotbalové prostředí. Není to úplně Clásico, ale nechá se na to příjemně koukat. Herci jsou neuvěřitelně v pohodě, což je obrovský plus. Tři hvězdy hlavně pro to, že celý ten film je v rámci klasické komedie. Jak přes kopírák. U některých momentů jsem si ale řekl, že tenhle film za to stál a tak tahle komedie svůj účel určitě splnila.(15.11.2013)

Dánská komedie podle mého gusta. Když se dánové potí v Buenos Aires, řeší svým osobitým humorem rodinné problémy a hlavní herečka se jmenuje Paprika, tak z toho musí být dobrý film. A taky že je.(24.3.2012)

Pět hvězd si většinou vyhrazuji pro filmy, které můžu zhlédnout klidně desetkrát znovu. SuperClásico vzhledem k jeho zemi původu už nejspíš nikdy neuvidím, nic to ale nemění na faktu, že mě jeho komediálně absurdní příběh o muži, který přiletěl z Dánska do Argentiny, aby se dal se svou ženou znovu dohromady, uchvátil. [Glasgow Film Festival 2012](29.2.2012)

• - Film se natáčel převážně v Argentině v Buenos Aires. (M.B)

• - Film byl navržen na Oscara americké Akademie filmových umění a věd v kategorii nejlepší cizojazyčný film, avšak do konečné nominace se nedostal. (Dr Lizal)

• - Christian (Anders W. Berthelsen) raz za čas navštívil vináreň. Pri prvej návšteve všetci miestni venovali pozornosť futbalovému zápasu, v ktorom hral klub Atlético Boca Juniors a jeho hlavný rival River Plate. Toto mestské derby je známe taktiež ako "Superclásico". (RatBoj)