R.I.P.D. – URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

R.I.P.D. – URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Komedie / Krimi

USA, 2013, 96 min

• choze

MUŽI V ČERNÉM se potkávají s DUCHEM, aniž by tenhle mix dorovnával aspoň jeden ze zmíněných filmů nebo celkově něčím uvíznul v paměti. Dvojka Reynolds-Bridges sice celkem hlásí, ale nevykazuje výraznější chemii a Bacon nemá co hrát, protože tak nevýrazně načrtnutého záporáka, abys pohledal. Ale pokud překousnete, jak hrozně vykalkulovaná a nenápaditá vykrádačka to je, můžete se na tom zabavit.(7.9.2013)

Nie sú to síce Muži v čiernom ani seriál Dead like me (v oboch sa RIPD výrazne inšpiroval), Ryana Reynoldsa nemusím a Jeffovi by som bez titulkov nerozumela ani slovo - ale venujú sa mojim obľúbeným témam, takže si získali moje sympatie. Malo to fúru chýb, trápne CGI, zbytočne dlhé nudné scény, triviálnu zápletku, cukríkovú romantiku a ešte na kadečo by som prišla... no ale dobre. Proste ich vezmem na milosť - nateraz. A neskôr sa uvidí. Apropos, Mary-Louise Parker ako šéfka bola najlepšia postava :-)(13.11.2013)

Milé překvapení, které nešetřilo vtipem, nádhernými scénami plné akce a přeběhlíky z druhé strany. V poslední době už ani nedoufám, že by se mohl natočit ještě nějaký film, který mě takto osloví, ale naštěstí se to děje, i když né tak často jak bych chtěl. Nebyl bych proti, kdyby se natočilo nějaké pokračování.(10.11.2013)

• ORIN

Hodně slabý, opravdu hodně slabý mix Mužů v černém a Krotitelů duchů a ukázkový příklad, jak pos*at film s kvalitním námětem, velmi slušným obsazením a áčkovým rozpočtem. Tržby hovoří za vše (celosvětově pouhých 78 milionů oproti rozpočtu 130) a druhý díl už doufejme nevznikne.(10.3.2016)

Neškodná, ľahko stráviteľná jednohubka. Reynolds je mdlý ako vždy, Bridges recykluje a scenár je zlepenec všetkého možného. Tempo je však svižné, sem-tam sa urodí dobrý nápad či vtipná dialógová výmena a Schwentkeho réžia, nech je akokoľvek neoriginálna, mi pripadá sústredená, dynamická a prehľadná.(29.8.2013)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Massachusetts, Rhode Island a v Kalifornii. (MikaelSVK)

• - Do role Roye (Jeff Bridges) byl původně obsazen Zach Galifianakis. Z natáčení ale odstoupil z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)

• - Roy Pulsipher (Jeff Bridges) řídí automobil Chevrolet Caprice r. v. 1987, Hayes (Kevin Bacon) jezdí s Dodgem Challenger. (Lumberjack)