R.I.P.D. – URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

R.I.P.D.

R.I.P.D. – URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Komedie / Krimi

USA, 2013, 96 min

Neškodná, ľahko stráviteľná jednohubka. Reynolds je mdlý ako vždy, Bridges recykluje a scenár je zlepenec všetkého možného. Tempo je však svižné, sem-tam sa urodí dobrý nápad či vtipná dialógová výmena a Schwentkeho réžia, nech je akokoľvek neoriginálna, mi pripadá sústredená, dynamická a prehľadná.(29.8.2013)

No že bych z toho nějak uchcácal blahem, to se říct nedá. Za ty prachy to šlo udělat podle mě líp (i podobně ladění první Muži v černém působěj tak nějak mnohem dražšim, výpravnějšim a celkově víc blockbusterovym měřítkem než tohle), dyť všechna ta monstra vypadala strašně lacině, nemluvně při přestřelkách nebo bitkách. Bylo tam pár dobrejch fórků, ale zbytek celkem nuda. Jeff Bridges byl dobrej (mluví jak kdyby měl permanentně v držce nasráno, ale přišlo mi to celkem vtipný a hodilo se to k němu), Ryan Reynolds normální a celkem překvapila i Mary-Louise Parker. Víckrát už to ale neuvidim. 50%(27.8.2013)

• mzss1

No, tak jsem se do tohoto dílka pustil a jsem docela vyřízený. Proč ? To se prostě nedalo. Nemám ve zvyku dávávat odpady, ale ještě něco podobného a už budu nemilosrdný. Ještě chci připomenout něco co furt dokola mnohdy připomínám v mých komentářích. Nenechám se ovlivnit jinými diváky, recenzi, zdejšímu hodnocení nebo hodnocení na jiných filmových stránkách, ale jestli má tohle být finanční propadák, nedivím se. Dokonce film vidím na mnohem nižší procento než zde na csfd. Takže prostě můj názor - toto je naprostý brak. Dále se asi někteří budou divit, proč sleduju dost podobných filmů, když mi nesednou, takže si někteří asi řeknou, že schválně zhazuji filmy. Prostě se chci ve filmových novinkách orientovat. Tím chci říci, že mi některé sednou nečekaně či překvapivě a naopak mě zklamou třeba. Tento snímek byl asi tak podobně neúnosný jako trapná komedie Drsnačky. Nechci to nějak porovnávat, zde bylo větší tempo, ale to není také vše. Tak jak to shrnout žánrově v jakési pomyslné kostce ? Rozhodně je tohleto nějaký pokus o parodicky laděné sci-fi s trapnými pokusy o vtipné scény. A akce ? Ta je zde zbytečná, většinou zdigitalizovaná a nic z toho snad ani nezaujme. Takže takhle bych to shrnul. Nevím co mám dál psát, ale nějak to zkusím ještě přiblížit. Délka filmu jak se zde uvádí: 96 minut je pro nohé filmy akorát a někdy i kátké. Ale zde, to bylo neúnosné, o půl hodiny zkrátit a i tak by to bylo ještě moc. 1/3 filmu se dá rozdělit na 2 části. Takže první část 1/3 asi tak 15 minut + - minuta. Takže toto je jakýsi úvod a už ani to moc nezaujme, kecání, nudné dialogy a postavy, ale fajn. Při zásahové akce, která za moc nestojí mě aspon zaujalo zabití hlavního hrdiny - jako ne nějak zvláštní zabití, ale jak vše bylo vybouchlé a ve vzduchu a jak jsme mohly vidět v traileru, hlavní hrdina letí někam do nebe, kde bude dělat pro útvar rozhodně neživých agentů jak už napovídá název tohoto filmu. Druhá část 1/3 - asi tak od 15 do 30 minuty zhruba je seznamování jako to chodí v tomto útvaru. A musím říci, že nápady skoro nebyly a když už tak vše bylo takové nudné, nic mě nepřekvapilo, i bych řekl, že zde bylo dost trapných scén, třeba i v průběhu filmu kdy se z takzvaných mrtváků stanou obři, řvou, prsakjí, blejou a létají a ničí město, to snad není pravda. Takže 2/3 filmů je taková akčnější, ale ne moc, něco se tu děje, stupidní dialogy atd. Zmíním teda herecké obsazení. Hlavní hrdina Ryan Reynolds je asi jedním z mála kladů filmu. Celkem zaujal. Ale jeho parták Jeff Bridges byl naprosto otravný. Jeho dialogy a pokus o humor - to bylo něco strašného. Zbytek herců nic moc. Kevin Bacon mě zde docela otravoval a toho mám právě moc rád ve filmu Rozsudek smrti, kde přímo exceloval. 3/3 filmů je uznávám akčnější, taková akce dokáže připomenout finále z filmu Avengers. Ale to jsem rozhodně přehnal. Kdyby zde bylo více nápadů a 3/3 filmu měla lepší akci a tak, tak bych snad dal 2* s odř ušima, ale nemohu. 3/3 byla tak únavně zoufalá, bouchání, obři padaly a úplný konec divný, že jsem byl z filmu docela vyčerpaný a to nekecám. Hudba zde snad ani nebyla - a to jsem na soundtracky vysazený a s radostí jich dost poslouchám i samostatně. Co k tomu dodávat ? Prostě nuda, klidně to mohlo být i animovaný. Tohle je přece pro děti a ne pro dospělý. Můj názor. Odpad nedám, byl tu nápad, aspon se tu něco dělo, hlavní hrdina ušel a já nevím. Příště budu nemilosrdnější. Hodnotím na velmi slabých 13% = *(12.9.2013)

• Davies182

Je mi nejspíš cca o dvacet let víc, než je konečná věková hranice cílový skupiny. Hrozná ptákovina toto. Aspoň jsem naivně doufal, že to bude narvaný akcí - vůbec.(17.11.2013)

• Madsbender

Róbertko Homošvestka si po mierne komunizmom zaváňajúcom RED vzal na paškál ďalší, pre niekoho asi zásadný, pre mňa absolútne neznámy komiks... a tentoraz to už tak dobre nedopadlo. Čo to trepem, maximálne to sprznil a ešte za to zhrabol prachy. Taký je už Hollywood. Scenáristická dvojka by sa mala vrátiť do útrob ústavu, z ktorého vyliezla (súdiac aj podľa ich ďalších umeleckých skvostov), aby sa z toho Schwentkeho kariéra ešte dokázala spamätať. Samotný film je trapárna plná ultimátnych klišé, humoru mentálnej úrovne húpacieho koníka, slastne retardovaného deja, ohavnej animácie a hnusných, miestami až zarážajúcich efektov, na ktorých si niekto zjavne kompenzuje komplexy, a preteká autorským nihilizmom smerujúcim k reálnej apokalypse popcornového filmu. Reynolds sa opäť potvrdzuje ako nesympatický ťuťko, Bridges je otravný až na zabitie a Bacon je nudný tak (za toto vám gratulujem, páni, nechápem, ako sa vám to podarilo), až sa mi z toho roztekajú oči. 1* za pár zľahka nadpriemerných fórkov (krycie identity - najmä scéna Číňana bežiaceho s banánom v ruke, úvodných 30 sekúnd... a to je už asi aj všetko). Výsledok? Úbohá paródia na Mužov v čiernom, ktorá sa trasie v kúte aj pred takými filmami ako Abraham Lincoln: Lovec upírov. 20%(5.3.2014)