R.I.P.D. – URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

R.I.P.D.

R.I.P.D. – URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Komedie / Krimi

USA, 2013, 96 min

Na tohle sem se dost těšil a návštěvou kina rozhodně nejsem zklamán. Ba naopak, skvělá jízda plná fantasy efektů, což lahodilo mému oku.(21.8.2013)

• predators

Když už je blbé vypouštět XV. pokračování Man in Black, nahradíme černocha bělochem (nic proti černým!), rovnou je zabijeme a necháme reinkarnovat v luxusní šťávu a rákosníka. "Tohle bude lidem stačit", řekli si tvůrci a ono bylo vážně pár diváků spokojených... 40%(2.11.2013)

• Davies182

Je mi nejspíš cca o dvacet let víc, než je konečná věková hranice cílový skupiny. Hrozná ptákovina toto. Aspoň jsem naivně doufal, že to bude narvaný akcí - vůbec.(17.11.2013)

• Tom Hardy

Po výborné oddechovce RED Schwentke bohužel dokazuje, že šlo spíš o souhru šťastných náhod, než formující se novou jistotu komediálního žánru. Z RIPD je hrozně cítit, že vlastně nikdo (vyjma výborně suché Mary-Louise Parker) nemá cit pro timing, takže se buď ve velkém přehrává (Bridges), podhrává (Reynolds), nebo se herci pitvoří jak v nějaké disneyovce (Bacon). Nápad mixnout Krotitele duchů s Dead Like Me a Muži v černém není marný, ale problém je, že tvůrci de facto nepřidali nic vlastního. Vzali, co fungovalo jinde, neumětelsky to splácali a tím to hasne. Škoda. Mohla to být pecka. Takhle je to (navzdory střídmé stopáži) natahovaná nuda, kde byste opravdu dobré vtipy spočítali na prstech jedné ruky. 30%. Více zde.(17.7.2013)

Neškodná, ľahko stráviteľná jednohubka. Reynolds je mdlý ako vždy, Bridges recykluje a scenár je zlepenec všetkého možného. Tempo je však svižné, sem-tam sa urodí dobrý nápad či vtipná dialógová výmena a Schwentkeho réžia, nech je akokoľvek neoriginálna, mi pripadá sústredená, dynamická a prehľadná.(29.8.2013)