Hodný syn

• Finsko

Hyvä poika

Finsko, 2011, 87 min

(Febio Fest) Takto vypadá správný Andělíček Policajt. Totálně pošahaná rodinka v takové malé haciendě na břehu jezírka, kam se k jeho smůle nachomýtne někdo normální. Až komediální začátek pozvolna přechází v nervydrásající závěr, kdy jsem skoro ani nedýchal. Pana Psychouše šlo opravdu jen těžko obsadit lépe... 80% (2. místo mezi soutěžními filmy)(28.3.2012)

Divácká porota Febiofestu 2012 , zároveň také i vítězný film Febiofestu 2012. Vzhledem k tomu, že severský film mám nakoukaný více než dobře (aspoň doufám), tak nepřináší nic převratného, ale jako prvotina je to příjemné pokoukání. Pokud se dostane do distribuce, najde si svůj divácký okruh. 75%(31.3.2012)

Film má spád, zajímavý příběh, moc pěkné exteriéry i režisérku. Vůbec nejlepší je pak nejmenší protagonista - mladší syn. Snad jen ten herec (nový přítel matky) je takovej úlisnej :) Vítězný film FebioFest 2012.(9.4.2012)

Co má Zaida Bergroth zmáknuté velmi dobře je psychologie jednotlivých postav, kdy vzájemnou interakcí mezi generacemi velmi trefně pojmenovává a poukazuje na slabosti jednotlivých postav, zároveň však ukazuje kde si myslí, že tyto problémy mají kořeny. A činí tak s citem, jaký se vidí málokdy a který je jemnější než u mnoho jiných známějších kolegů ze severu. Problém je v tom, že se tak soustředí na jednotlivé postavy, až zapomíná na děj a hlavně na jeho gradaci. Scény, které se odehrávají na začátku, by se klidně mohli odehrávat na konci (a krom samotného závěru) a pravděpodobně by si toho málokdo všiml. A taky mě čím dál tím víc štvou introvertní hošíci, kteří do kamery šeptají metaforické pseudointelektuální bláboly. Je to teda jen za 3* - ale je to hezky zakulacená trojka. No a na závěr se přiznávám, že jsem se zamiloval do modrooké nymfomanky. :)(10.10.2013)

Roztomilé malé umění o dětských letech Wernera Herzoga (nesnažte se komentář pochopit, zvládne to je jeden člověk na zemi)(4.5.2012)

• - Snímek zvítězil na Febiofestu v kategorii nejlepší film. (Terva)

• - Spoluscenárista filmu Jan Forsström snímek zároveň sestříhal. (Terva)

• - Film byl natočen chronologicky za 20 dnů pomocí dvou ručních kamer. (Terva)