poster

Krevní odpuštění

 • český

  Krevní opuštění

 • anglický

  Forgiveness of Blood, The

 • Albánie

  Falja e gjakut

  (Albánie)
 • Itálie

  Faida, La

  (Itálie)

Drama

USA / Albánie / Dánsko / Itálie, 2011, 109 min

Režie:

Joshua Marston

Kamera:

Rob Hardy

Producenti:

Domenico Procacci

Scénografie:

Tommaso Ortino
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bohemia_regent
  ***

  Tak nevím, aspoň já jsem tedy viděl film Krevní ODPUŠTĚNÍ... (Co asi znamená anglické "the forgiveness"?) -------- V titulcích filmu uvedeno: český název Krevní odpuštění; rok výroby 2010.(19.10.2016)

 • troufalka
  ***

  Tak nějak cítím potřebu dívat se na pozitivní snímky, jakýkoliv pohled na násilí, nevávist a mstu mi nedělá dobře. Amterské provedení s ruční kamerou bych klidně pominula, ale ani svým zpracováním mě snímek neoslovil.(18.3.2017)

 • B-Boy1
  ****

  Krvná pomsta á la tradičné albánske zákony - aby kvôli kúsku pôdy a vražde trpela celá rodina, tak to už fakt nemá v dnešnom svete čo robiť...žiaľ je to stále realita...film bol podaný veľmi presvedčivo a dôveryhodne a ja som si takpovediac užil každú minútu ... 75%(14.4.2013)

 • Saur.us
  ****

  Těžko si představit snímek o albáncích a albánských problémech natočený američanem. A hle, světe div se, Joshua Marston má zřejmě balkánské geny. Film o domácím vězení může smrdět nudou a pro mnohé filmové strávníky také smrděl. Ale to byl přeci záměr. Jak jinak ukázat divákovi tu tíživost situace v izolaci, která našeho mladého hrdinu nakonec donutí k osudnému kroku, než nám ukázat alespoň část té na nervylezoucí nudy. Pak můžeme lépe pochopit jeho konání. Slabší 4.(31.5.2013)

 • danliofer
  *****

  Tak toto byl film přesně dle mého gusta. Až se mi nechce věřit, že ho natočil americký režisér, jak silně z něj dýchala albánská mentalita. Už i v Albánii se zřejmě mladá generace začíná vzpouzet tradicím rodu. Tento generační rozpor je gró tohoto velmi civilního snímku... Mladí lidé už nechtějí pokrevní mstu, jež uvrhává rody do dlouhodobé nenávisti a izolace. Naopak chtějí řešit majetkosprávní spory způsobem, jenž je neomezuje na osobní svobodě. I proto stojí vidět film až do konce, protože vyústění je zcela nečekané. P. S. Za přečtení stojí i pracovní životopis Joshuy Martona.(31.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace