• kajda.l

Některá témata by měla být svěřována jen jistým tvůrcům, v tomto případě bych to rád viděl v rukou Davida Finchera zahrané Bradem Pittem. "Kazatel zla" určitě není špatným filmem, hned úvodní výtečně natočená a nasnímaná scéna diváka spolehlivě navnadí, jenže postupem času hlavně díky hojnému využívání flashbacků, které plynulost děje pouze zdržují a až primitivně vysvětlují okolnosti činů a pohnutek hlavního hrdiny, které divák i tak dokáže vytušit. Filmu navíc škodí místy televizní look alá "Kobra 11" a celá škála hloupých dialogů (titulky se mi zdály OK a finsky neumím, abych je mohl kritizovat) a v neposlední řadě zbytečně patetický (dojemný) konec. Škoda, očekával jsem solidní evropskou kriminální nakopávačku, ale dostal jsem jen průměrný film na nudný večer. 55%(6.7.2011)

Jako ukázka finskej úchylů všeho druhu fajn, jinak nic moc... Děj nemá logiku, postavy jsou plochý a jejich motivace nejasná. Hlavního hrdinu jsem vůbec nechápala, vztahy v rodině taky ne, snad jen hlavní padouch byl sympaťák, ale nakonec se z něho vyklubal taky jenom nekonzistetní kvazimesiáš.(18.11.2011)

Skvela krimi. Takova ktera stoji za trosku casu nez se postesti ji nalezt. Tradicni skandinavsky , ale neokoukany mix detektivky a rodinneho dramatu s koreny hluboko v minulosti. Nadmiru spokojen podotykam, ze je to nejen dejove velmi zajimava "hricka", ale tez po umelecke strance a samozrejme(jak je u skandinavskych filmu zvykem) technicke velmi zdarila zalezitost.(6.5.2011)

Finský metal a drsná thrillerová krimi, která severskou depresivní atmosféru přímo vnucuje. Takhle nějak bych si představoval Sedm na finský způsob. 70%.(22.7.2011)

Studená severská kriminálka stříknutá emo stylem a kapkou rodinného dramatu. Chvilkami jsem měla pocit, že se to řítí odnikud nikam, trochu přehnaně si to občas hrálo na Se7en, Vraždy podle Jidáše a podobné filmy, ale jako průměr dobrý.(10.8.2011)

• - Herci Peter FranzénIrina Björklund, ktorí v tomto filme stvárnili manželský pár, sú manželmi aj v skutočnosti. (Jello Biafra)

• - Autorem eponymní knižní novely je oceňovaný finský spisovatel detektivních románů Matti Yrjänä Joensuu. Ve finském jazyce vyšel titul v roce 2003. (Conspi)