Jako ukázka finskej úchylů všeho druhu fajn, jinak nic moc... Děj nemá logiku, postavy jsou plochý a jejich motivace nejasná. Hlavního hrdinu jsem vůbec nechápala, vztahy v rodině taky ne, snad jen hlavní padouch byl sympaťák, ale nakonec se z něho vyklubal taky jenom nekonzistetní kvazimesiáš.(18.11.2011)

,,SLZY KURVY USCHNOU V PEKLE“..... /// Timo je inspektor u Helsinský policie. Tramadol používá nejen jako recept na zabijáky, ale aby potlačil stále živé vzpomínky na šťastné manželství a starší dceru. Je to totiž minulost. Protože však ani ve Finsku nepadaj lidi pod soupravy metra jen tak, má novej případ. POSLOUCHEJ! ZACHRAŇ SE! Je to všechno součástí Božího plánu? Spíš SVATÁ PRÁCE jednoho psychopata. Neškodilo by přidat na tempu (ale má to ,,svůj“ severskej styl), chybí víc emocí, víc charisma. Příběh zajímavej, ale tohle všechno už to vlastně bylo. Hlavně ,,vyšumí“ působivý biblický podtext a zůstává tu jen magor, kterej si hraje na Mesiáše. /// Každopádně lepší 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pochopím proč si mám dávat bacha na šmejdy kupující knihy s křesťanskou tématikou (POZOR! nemusí jít vždycky o šmejda!). 2.) Jsem nadrženej a svádím to na Ďábla. (že píchám jako ďábel se nepočítá!) 3.) Navštěvoval jsem seminář ,,Význam spasení 2010“. 4.) Zjistím jak ve filmu zní Perkele od AMORPHIS. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(8.6.2011)

Studená severská kriminálka stříknutá emo stylem a kapkou rodinného dramatu. Chvilkami jsem měla pocit, že se to řítí odnikud nikam, trochu přehnaně si to občas hrálo na Se7en, Vraždy podle Jidáše a podobné filmy, ale jako průměr dobrý.(10.8.2011)

• kajda.l

Některá témata by měla být svěřována jen jistým tvůrcům, v tomto případě bych to rád viděl v rukou Davida Finchera zahrané Bradem Pittem. "Kazatel zla" určitě není špatným filmem, hned úvodní výtečně natočená a nasnímaná scéna diváka spolehlivě navnadí, jenže postupem času hlavně díky hojnému využívání flashbacků, které plynulost děje pouze zdržují a až primitivně vysvětlují okolnosti činů a pohnutek hlavního hrdiny, které divák i tak dokáže vytušit. Filmu navíc škodí místy televizní look alá "Kobra 11" a celá škála hloupých dialogů (titulky se mi zdály OK a finsky neumím, abych je mohl kritizovat) a v neposlední řadě zbytečně patetický (dojemný) konec. Škoda, očekával jsem solidní evropskou kriminální nakopávačku, ale dostal jsem jen průměrný film na nudný večer. 55%(6.7.2011)

Finský metal a drsná thrillerová krimi, která severskou depresivní atmosféru přímo vnucuje. Takhle nějak bych si představoval Sedm na finský způsob. 70%.(22.7.2011)