Konec Roberta Mitchuma

Koniec Roberta Mitchuma

Robert Mitchum Is Dead

Drama / Road movie

Francie / Norsko / Belgie / Polsko, 2010, 91 min

Velice průměrný, místy nedomyšlený film. Nechápu, v čem vzdává hold stylu Jarmusche. Až na pár scén, kde se objevuje Bakary Sangaré, se jedná o spíše nemastný-neslaný filmový zážitek.(12.12.2011)

• Anderton

Ffilm, ktorý sa snaží zaujať tým, ako sa volá a že odkazuje na Jarmushove filmy. Čo však z toho, keď si môžem vychutnať "originály" a koniec Roberta Mitchuma vo filme nie je? Film by sa mi asi páčil iba na festivale za polárnym kruhom. Vidno tu však potenciál tvorcov, treba však zlepšiť scenáristickú zložku a hlavne ponechať kameramana. 50%(16.10.2015)

Podle mě podařená roadmovie, která spíš než Jarmusche připomíná filmy bratří Kaurismäků a podíl na tom má zřejmě severské prostředí a účast jejich kameramana Tima Salminena (ve filmu si zahrál malou roli i Kaurismäkiovský herec André Wilms). Hůř než podprůměrný filmový herec trpící nespavostí a jeho šílený manažer alkoholik (cestou k nim přibude ještě černošský muzikant - uprchlík) se vydávájí na absurdní cestu na ještě absurdnější filmový festival za polárním kruhem. Klasická roadmovie sestávající se z jejich tragikomických příhod, které je na cestě Polskem, Lotyšskem a Norskem potkávají v souvislosti s jejich kradeným autem, uprchlíkem bez pasu, nulovými filmovými zkušenostmi a osobními problémy. Zřejmě ne film pro každého, ale pro mě rozhodně malý velký film.(12.1.2012)

Zaujímavo postavený príbeh, zaujímavý scenár, režiséri zaujímavo svoju réžiu. Je to film, ktorý má značnú umeleckú úroveň, kamera je samostatná kapitola (pokúšal som sa vyhľadať, kto bol okom filmu, bohužial nedoznal som sa tomu). Ťažké na sústredenie, psychologické pohnútky hlavného predstaviteľa, zaujímavo vybrané scenérie a účelne napísané dialógy. Každá jedna scéna je svojím vlastným príbehom, ktorý tvorí jeden veľký kompaktný celok. 5 hviezd by si nezaslúžil, keďže je viacero lepších filmov, ktorú sú s podobnou tématikou a sú lepšie spracované. Za originalitu. Pre labužníkov filmov. Divné, že sa to neobjavilo na festivale Cannes 2010. /80 %/(12.11.2016)

• killerbean

Tak toto mi vôbec nesadlo. Boli tu síce náznaky zaujímavých scén a vtipných momentov, ale ako celok to vôbec nefungovalo. Hlavný hrdina ma vyslovene iritoval a výraznejšie ma zaujala až záverečná scéna. 40% Creme de la creme II. 2015 - Film Kino Europe(18.3.2015)