Konec Roberta Mitchuma

Robert Mitchum Is Dead

Drama / Road movie

Francie / Norsko / Belgie / Polsko, 2010, 91 min

• killerbean

Tak toto mi vôbec nesadlo. Boli tu síce náznaky zaujímavých scén a vtipných momentov, ale ako celok to vôbec nefungovalo. Hlavný hrdina ma vyslovene iritoval a výraznejšie ma zaujala až záverečná scéna. 40% Creme de la creme II. 2015 - Film Kino Europe(18.3.2015)

• Anderton

Ffilm, ktorý sa snaží zaujať tým, ako sa volá a že odkazuje na Jarmushove filmy. Čo však z toho, keď si môžem vychutnať "originály" a koniec Roberta Mitchuma vo filme nie je? Film by sa mi asi páčil iba na festivale za polárnym kruhom. Vidno tu však potenciál tvorcov, treba však zlepšiť scenáristickú zložku a hlavne ponechať kameramana. 50%(16.10.2015)

Podle mě podařená roadmovie, která spíš než Jarmusche připomíná filmy bratří Kaurismäků a podíl na tom má zřejmě severské prostředí a účast jejich kameramana Tima Salminena (ve filmu si zahrál malou roli i Kaurismäkiovský herec André Wilms). Hůř než podprůměrný filmový herec trpící nespavostí a jeho šílený manažer alkoholik (cestou k nim přibude ještě černošský muzikant - uprchlík) se vydávájí na absurdní cestu na ještě absurdnější filmový festival za polárním kruhem. Klasická roadmovie sestávající se z jejich tragikomických příhod, které je na cestě Polskem, Lotyšskem a Norskem potkávají v souvislosti s jejich kradeným autem, uprchlíkem bez pasu, nulovými filmovými zkušenostmi a osobními problémy. Zřejmě ne film pro každého, ale pro mě rozhodně malý velký film.(12.1.2012)

Velice průměrný, místy nedomyšlený film. Nechápu, v čem vzdává hold stylu Jarmusche. Až na pár scén, kde se objevuje Bakary Sangaré, se jedná o spíše nemastný-neslaný filmový zážitek.(12.12.2011)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 14.10.2015, v pôvodnom znení s titulkami (RTVS 2015) = RUDOLF LESŇÁK --- dramaturgia: Monika Mikušová, Andrej Válek (15.10.2015)(15.10.2015)