Cesta na Měsíc

Nick Park

Julian Nott

Peter Sallis
  • Tomco

po technickej stranke nemozem namietat. ku pribehu sa vsak negativne vyjadrit da. neviem ci je to tym, ze je 3:34 a.m. alebo to bolo naozaj take suche..ak nahodou teraz klesne vysledne hodnotenie z 87% na 86% vedzte, ze je to moja robota :).. idem spat. dodatok minutu neskor: nekleslo :)(30.4.2007)

Zahřívací kolo Nicka Parka a možná nejvíce konzistentní příběh téhle modelínové dvojice. Geniality kalhot nebo chloupku ale zatím nedosahuje ani omylem.(2.4.2006)

Wallace a Gromita zbožňuju nejvíc ze všech animovaných postaviček filmové historie. Ale protože jsem se u jejich druhého dobrodružství poctivě nudil, nezbývá mi než zohlednit mizivý příděl humoru skromnou hvězdičkovou dávkou. Sorry, ale těch pár nápadů za víc prostě nestálo. :-((26.10.2005)

Tohle bylo vážně slabší, ale především kvůli svému stáří. Jediný W+G, kterého hodnotím pouze 4****. Ale i tak kvělá zábava, na kterou se určitě ještě párkrát podívám.(7.1.2009)

Ještě to není takový nářez jako další dva filmy, ale má to takovou zvláštní atmosféru, kterou mám rád. A ten sporák nemá chybu.(26.11.2005)

• - Autoři vložili Wallacovi do úst slovo "Wensleydale", protože to jeho tvář udělalo pořádně zubatou. (Kulmon)

• - Příprava filmu trvala šest let, téměř vše dělal ručně sám Nick Park. (Kulmon)

• - Gromit byl původně kočka, ale pak byl změnen na mluvícího psa, jehož hlas namluvil Peter Hawkins. Pak ale bylo od hlasu upuštěno, když si tvůrci všimli, jak výrazný by Gromit mohl být pomocí malých přesunů očí, uší a obočí. (Kulmon)