Cesta na Měsíc

Velká Británie, 1989, 23 min

Nick Park

Julian Nott

Peter Sallis

Chudák hlídací sporák... pravda tentokrát to byl on, kdo byl z celého příběhu nejlepší.(7.9.2011)

Typický Nick Park, takže klasa. Scéna se startem rakety nemá chybu :)(18.4.2003)

TV/// Dabing 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Animace 8/10/// PLUS: nápaditost a animace, která ani dnes neztrácí své kouzlo MÍNUS: chvilku trvá než se dostanete do děje./// Shrnutí: Přesto, že tuto dvojici znám, tak tento kousek je pro mě asi prvním ochutnáním tvorby NIcka Parka s Wallacem a Gromitem. Treochu se přiznám, že mě to ze začátku nudilo, ale asi po 5ti minutách jsem se začal bavit a to mě vydrželo až do konce. Rád mrknu na další filmečky./// Celkem 80%///(27.10.2013)

Jeden z prvních Gromitsáků který jsem viděl, opravdu se to nedá srovnat s ničím, max tak Pat a Mat, ale + mnohem více inteligentnějšího humoru, (( ::(18.11.2005)

Bejt celej Měsíc ze sejra tak tam sem nakvartýrovanej už aspoň měsíc :-D(17.6.2011)

• - Jméno na hodinách uvnitř kosmické lodi je Wulstan. To je prostřední jméno Nicka Parka. (Kulmon)

• - Autoři vložili Wallacovi do úst slovo "Wensleydale", protože to jeho tvář udělalo pořádně zubatou. (Kulmon)

• - Gromit byl původně kočka, ale pak byl změnen na mluvícího psa, jehož hlas namluvil Peter Hawkins. Pak ale bylo od hlasu upuštěno, když si tvůrci všimli, jak výrazný by Gromit mohl být pomocí malých přesunů očí, uší a obočí. (Kulmon)