Cesta na Měsíc

Velká Británie, 1989, 23 min

Nick Park

Julian Nott

Peter Sallis

Režisérská prvotina od Nicka Parka, na začátek to je dobrý, ale jinak spíš průměr. Vtipný to je opravdu jenom chvilkama, ale příběh je zase docela dobrej(30.12.2006)

Výborná podívaná! :) Začátek jako by připomínal ..a je to! Ovšem trochu šikovnější. Zcela mě uchvátily grimasy Gromita, které jsou naprosto pochopitelné. Přestože Gromitovi z úst nevyjde ani hláska, svými pohledy řekne víc než tisíc slov. Anglický humor, kterým je celé dílko prošpikováno, je výtečný! Vždyť přece "everybody knows the Moon's made of cheese"! :)(26.12.2005)

Chudák hlídací sporák... pravda tentokrát to byl on, kdo byl z celého příběhu nejlepší.(7.9.2011)

Zoufalý průměr, pár povedných vtípků a nápadů, ale jen pár zbytek už není nic extra.(25.12.2005)

Zahřívací kolo Nicka Parka a možná nejvíce konzistentní příběh téhle modelínové dvojice. Geniality kalhot nebo chloupku ale zatím nedosahuje ani omylem.(2.4.2006)

• - Gromit byl původně kočka, ale pak byl změnen na mluvícího psa, jehož hlas namluvil Peter Hawkins. Pak ale bylo od hlasu upuštěno, když si tvůrci všimli, jak výrazný by Gromit mohl být pomocí malých přesunů očí, uší a obočí. (Kulmon)

• - Autoři vložili Wallacovi do úst slovo "Wensleydale", protože to jeho tvář udělalo pořádně zubatou. (Kulmon)

• - Příprava filmu trvala šest let, téměř vše dělal ručně sám Nick Park. (Kulmon)