poster

Cesta na Měsíc

 • český

  Wallace a Gromit – Cesta na Měsíc

 • Velká Británie

  Wallace & Gromit: A Grand Day Out

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 1989, 23 min

Režie:

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Hrají:

Peter Sallis
 • Hellboy
  ****

  Tohle bylo vážně slabší, ale především kvůli svému stáří. Jediný W+G, kterého hodnotím pouze 4****. Ale i tak kvělá zábava, na kterou se určitě ještě párkrát podívám.(7.1.2009)

 • Deimos
  ****

  TV/// Dabing 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Animace 8/10/// PLUS: nápaditost a animace, která ani dnes neztrácí své kouzlo MÍNUS: chvilku trvá než se dostanete do děje./// Shrnutí: Přesto, že tuto dvojici znám, tak tento kousek je pro mě asi prvním ochutnáním tvorby NIcka Parka s Wallacem a Gromitem. Treochu se přiznám, že mě to ze začátku nudilo, ale asi po 5ti minutách jsem se začal bavit a to mě vydrželo až do konce. Rád mrknu na další filmečky./// Celkem 80%///(27.10.2013)

 • Stegr
  ****

  75% - I přesto, že tento díl je nejslabší ze série o W&G, stále se jedná o velmi kvalitní a originální animák...(22.10.2008)

 • DaViD´82
  ****

  První příběh ze série o Wallacovi a Gromitovi a již zde je jasně patrná genialita Nicka Parka. Ovšem přeci jen je tento díl kvalitou (nejen animace) o jeden stupínek níže než-li ty pozdější.(25.12.2005)

 • brit84
  **

  Mírně zmírňuji své hodnotitelské vášně, když zjišťuju, že to na natočili už v 89. I na pohádku mně totiž příběh příjde docela ujetej. Pat a Mat, tedy Wallace a Gromit postaví raketu v domácí dílně a odletí s ní na měsíc, protože jim dojde sejra na krekry. Na měsíci je obtěžuje chodící trouba, která je chce asi zlikvidovat. To jsem nepochopil... Ale nebojte se, troubě potom uletí! Uff.(19.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace