Kde domov můj

(studentský film)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Dokumentární
Česko, 2010, 13 min

Trampská reportáž o tom, zda lze v české krajině přežít bez jídla, peněz a oblečení. (oficiální text distributora)

Dragoni

Zajímavý studentský experiment o svobodě ducha, ochotě lidí a touze poznávat nepoznané, aneb jak dopadnete když máte pouze holý zadek a kameru v ruce. ()

Radko

Nahý som prišiel na svet je nielen názov životopisnej knihy francúzskeho sochára Augustina Rodina, ale aj základný predpoklad filmu o tom, čo ľudia sú ochotní urobiť pre druhého. Čiernobiele zábery, hlasy mimo zobrazovaných osôb, úvahy o prílišnej pracovnej snahe a nakupovanie nevyhnutného. Zrejme stále žijeme v nadbytku, pretože ako hlavný protagonista skonštatuje, dostal od neznámych viac jedla ako potreboval na zasýtenie. Vtipne a s nadhľadom spracované letné putovanie naháča, zmeneného v priebehu pár dní na bezstarostného oblečeného turistu. Ak je to tak, so sebeckosťou ľudí, to hádam až také zle nebude. P. S. Pred pár rokmi mi jeden týpek ukazoval, ako sa dá v pohode prežiť za 1 euro denne. Vrátane okúpania a prespania. Dá sa to, len treba odhodiť zopár nainfikovaných zábran, týkajúcich sa napríklad nakladania s odpadmi. Pretože, ako sa aj v dokumente vraví - na dedinách sa dá. No v mestách je už anonymita a k nej priradené strachy a paranoje, ktoré nemajetného naháča priraďujú v očiach "normálnych obyvateľov" skôr automaticky k bláznivým opilcom, narkomanom a zločincom, ako k púhym hľadačom potravy a ošatenia. ()

Marze

Nic originálního. To samé jsme hráli na táboře u Králického Sněžníku. Orgové nás odvezli bez prostředků a museli jsme se vrátit za 24 hodin. Nikdo nám v lakomém kraji nic k jídlu nedal ani za práci. ()

Lukrecie

Jak se český Honza vydal na zkušenou do světa tentokrát bez rance buchet od maminky. Velice zajímavý experiment kreativního a přemýšlejícího tvůrce. ()

Lou_DLy

dlouho jsem neviděla tak sympaticky udělanej studentskej dokument. chacha. fakt dobrý. přirozený, žádný násilný pravdy o světě a todlencto. ()

rekkky

Svým způsobem zajímavý studentský film, v němž se režisér sám stává hlavní postavou příběhu, kde hlavní pointou je nemít vůbec nic. Přeexponovaný pokus vyobrazení existencionalistických otázek života má zvláštní příchuť. Alternativní název by mohl být: Bez ničeho a nikoho, někým. ()

antragus

Zajímavě vymyšleno i provedeno. Člověk (který mimo jiné pět let stopoval) se prostě chce dostat až na konec, aby viděl, jak se hlavnímu hrdinovi povede a jak dopadne... Perfektní. ()