Kluk na kole

• Francie

Le gamin au vélo

• Itálie

Il ragazzo con la bicicletta

(Itálie)
  • slovenský

Chlapec na bicykli

Kid with a Bike, The

Belgie / Francie / Itálie, 2011, 88 min

Dardennové jako vždy výteční. Jen se divím, že Samantha neměla nad hlavou svatozář, zasloužila by si jich i několik za trable s tím umanutým frackem. Doret i De France byli výborní, škoda, že Renier coby otec-padouch měl tak málo prostoru.(29.1.2012)

Nejslabší Dardennovic zářez. Až moc šablonovité postavy, až moc viditelný tah na branku. Chybí tomu pro bratry nezbytná přirozenost.(6.9.2015)

Značka "Dardenne" je pro mě již od prvního setkání s ní zárukou té nejvyšší filmařské kvality. A nezklamal mě ani dlouho očekávaný snímek Kluk na kole. Příběh dítěte, jehož odloží lhostejný a sobecký otec (Jéremie Renier) do dětského domova, je od počátku vyprávěn velmi poutavě a svižně. Navíc v něm nechybí momenty překvapení a scény, ze kterých až mrazí v zádech. Další skvělá studie lidských charakterů. A tak možná můžu jen litovat, že jsem se díky vlastní nedočkavosti, připravila o možnost zhlédnout napoprvé film v kině. Ale bůh ví, jestli v březnu 2012 dorazí Kluk na kole i do zlínských kin. Moc tomu nevěřím.(9.2.2012)

• Vodnářka

Chápu, že ten příběh měl být o těch křehkých citových poutech mezi dětmi a rodiči, postupné sbližování, vzdalování, bla bla... Ve mně ale kromě nenávisti k tomu nevychovanýmu zlýmu dítěti, které si vůbec nevážilo toho, co pro něj ta paní dělala, nezůstalo vůbec nic :))(25.3.2012)

Příjemný klukovský film s vynikajícím hlavním představitelem a slušnou zápletkou ( 46. KVIFF )(9.7.2011)