Kluk na kole

• Francie

Le gamin au vélo

• Itálie

Il ragazzo con la bicicletta

The Kid with a Bike

Chlapec na bicykli

Belgie / Francie / Itálie, 2011, 88 min

Nejfilmovější Dardenni. Vizuálem, plynulostí děje i hereckými výkony. A má to dokonce i hudbu! Zůstává tak nakonec jen pro Dardenny typický nejednoznačný konec.(4.7.2011)

"Vidíš tu nejaké drogy?" Malému nenápadnému filmu som dal šancu hlavne kvôli sympatickej hlavnej predstaviteľke C. De France, ktorú som si obľúbil po Eastwoodovom filme Život po živote. Sledujeme príbeh ženy , ktorá sa ujme chlapca a všetkými silami sa ho snaží ochrániť pred nebezpečenstvom ulice. Najsilnejšia scéna filmu je neľahký, ale napokon úspešný pokus o útek z domu. Lekcia, ktorú napokon dostal mu však konečne otvorila oči. 70%.(7.7.2015)

MFF KV 2011. Ten kluk je fakt pitbul. Nenechá se nikým odradit a jde si za svým. Musí se přesvědčit sám. Tenhle film mě chytil hned od začátku. Přímočarý, upřímný, emotivní. Milé překvapení od filmečku, od kterého jsem to nečekal.(6.7.2011)

Slušné drama o chlapci, kterému chyběl otcovský vzor a který si neustále šel za svým a bylo mu úplně jedno jaká překážka mu stojí v cestě. Thomas Doret byl naprosto fantastický.(14.2.2012)

(1991) Prvně jsem si nebyla úplně jistá, co se mnou vlastně film dělá, ale potom jsem si vzpomněla na mého kluka na kole a že je to vlastně založené na jeho osudu a na mém životě a najednou jsem se cítila velmi blaženě. A byla jsem velmi pyšná na moji sestru, která říkala, že by ji zajímal příběh té ženy, proč je taková, jaká je.(10.11.2012)

• - Film sa natáčal v belgickom meste Liege a v jeho blízkom okolí. (Laslo)

• - Za tento snímek získali na 24. ročníku Evropských filmových cen bratři Dardennové cenu za nejlepší scénář roku 2011. (Terva)