Nesprávné kalhoty

Velká Británie, 1993, 29 min

Nick Park

Julian Nott

Peter Sallis

Myslíte si, že plastelínový thriller je nesmysl? Myslíte si, že vás ta hrouda hmoty nemůže dojmout či rozesmát? Pak vás Nick Park tentokrát dokonale vyvede z omylu.(11.11.2005)

Tak konečně jsem objevil největšího filmového záporáka všech dob, který je mazanější než celá Dannyho jedenáctka, umí lépe manipulovat s lidmi než Kaiser Soze a v neposlední řadě používá vymakanější převleky a masky než samotný Fantomas. Ano přátelé, je to pan Tučňák.(30.6.2004)

Oscar 1 : Krátký animovaný film(22.2.2004)

po rozpacitej ceste wallaca a gromita do vesmiru z ktorej som ostal akurat tak rozcarovany, som si teraz pekelne uzival.. vyborny namet plny vtipnych scen.(30.4.2007)

Role tučňáka mě příliš nepotěšila, ovšem panu Parkovi odpouštím, anžto jde jinak o výborný počin. Některé detaily jsou opravu úžasné a o vlakové honičce to platí dvojnásob (právě ona rozťala Gordický uzel „4, nebo 5?“).(15.8.2006)

• - Film byl ve své době zvolen Britským filmovým institutem jako osmnáctý nejlepší televizní příběh. (Terva)

• - V originálním znění je ve scéně, kdy Wallace blahopřeje Gromitovi k narozeninám, zpívána píseň "Happy Birthday to You". Pro verzi distribuovanou v USA však byla kvůli autorským právům vybrána skladba "For He´s a Jolly Good Fellow". (Terva)

• - Gromit čte "The Republic" od Pluta. Skutečný autor je však Platón. Pluto je pes Mickey Mouse. (Kulmon)