Nesprávné kalhoty

Velká Británie, 1993, 29 min

Nick Park

Julian Nott

Peter Sallis

Tohle je fakt absolutní animovaná bomba. Jaké množství různých emocí se dá navodit na prostoru 30 minut obyčejnou plastelínou ! .... Úžasná "vlaková honička" :)(19.4.2004)

Ocenění: Oscar 1994: nejlepší krátkometrážní animovaný film.(19.4.2011)

Role tučňáka mě příliš nepotěšila, ovšem panu Parkovi odpouštím, anžto jde jinak o výborný počin. Některé detaily jsou opravu úžasné a o vlakové honičce to platí dvojnásob (právě ona rozťala Gordický uzel „4, nebo 5?“).(15.8.2006)

Opravdu jeden z nejlepších animovaných filmů. Vtipný, svižný a skvěle natočený, honička na vlaku patří mezi nejlepší akční scény v celé historii kinematografie.(9.3.2003)

Další z geniálních kra´tasů Nicka Parka. Spousta lehoučce bizarních nápadů (vvykrádací scéna, tučňák maskující se za slepici, závěrečná vlaková honička), a samozřejmě spousta humoru a úžasná atmosféra budovaná na ploše třiceti minut. A další pětizhvězdičkový zářez...(21.6.2007)

• - Gromit čte "The Republic" od Pluta. Skutečný autor je však Platón. Pluto je pes Mickey Mouse. (Kulmon)

• - Když Gromit čte noviny v kavárně, jeden z nadpisů je "Pes čte noviny". (Kulmon)

• - Film byl ve své době zvolen Britským filmovým institutem jako osmnáctý nejlepší televizní příběh. (Terva)