Nesprávné kalhoty

Velká Británie, 1993, 29 min

Nick Park

Julian Nott

Peter Sallis

Plastelínový mág okouzlujících filmečků Nick Park si pro svůj počin vybral vpravdě kriminální zápletku, ve které si jeden zločinný tučňák pomyslel na krádež diamantu. Nechybí starý mládenec a milovník sýrových toustů Wallace a jeho věrný pes Gromit, respektive kamarád, co jej neustále tahá z problémů. Parkovým filmům určitě prospívá kratší délka (zhruba hodinka bohatě stačí), znamenitá je zde především závěrečná honička s dětským vláčkem!!(25.8.2006)

Velmi zábavné. Ne nějak geniální, ale některé gagy jsou skutečně jedna radost. Nalákalo mě to na další díly.(25.3.2013)

Má to nápad, vtip a ohromný půvab. Tučňák mafián a honička při které Gromit skládá pod uhánějící vláček kolejničky tomu nasazují korunu.. Skvělý třicetiminutový zážitek.(19.2.2006)

Najprv som videl "Wallace & Gromit: A Close Shave" a aj ked´ animácia bola dokonalá(aj to je slabé slovo),príbehom som bol trošinku sklamaný."The Wrong Trousers" majú všetko:humor,švih,neuveriteľné množstvo rôznych nápadov a opakujem-dokonalú,krásnu animáciu(Nick Park je vážne génius).Naozaj-na svete je iba pár animákov,ktoré by boli po všetkých stránkach natoľko vydarené.Zaslúžený oscar(8.3.2012)

90% - Ten magor tučňácká mě naprosto dostával. Vynikající díl...(22.10.2008)