poster

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

 • Velká Británie

  Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit

 • Slovensko

  Wallace & Gromit: Prekliatie králikolaka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2005, 85 min

Režie:

Nick Park, Steve Box

Scénář:

Steve Box, Mark Burton

Hudba:

Julian Nott

Střih:

Gregory Perler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  *****

  Zaručuji vám, že tak dobrý zeleninový horor jste ještě neviděli. Já prostě na W&G nedám dopustit a doufám, že se od Ardmanů dalších filmů s tímhle vynálezcem co miluje sýr (a občas i mrkev) a jeho věrným pejskem realistou ještě dočkáme... A ne aby nám políbili artyčok! ;-)(15.4.2006)

 • Momo_desu
  *****

  To bolo jednoducho úžasné, a navyše tento typ animácie zbožňujem ja dávam 5*, bolo to originálne, vtipné a tí rozkošní králikovia a to ich wíííí ma úplne dostalo som bola z nich na mäkko.(15.5.2012)

 • Lynn
  ***

  "Prokletí králíkodlaka" bylo moje první setkání s Wallacem & Gromitem a dopadlo celkem rozporuplně. Podle hodnocení na CSFD a ohlasů kritiky jsem čekala mnohem více než nakonec film nabízí. Několik vtipů či jemných narážek bylo opravdu trefných, ale jinak mi film nějak geniální nepřišel. Navíc myslím, že ani distributor nezvolil nejšťastnější přístup k tomuto dílku, které je podle mého určeno převážně odrostlejšímu publiku. V kině ovšem převažovali hlavně děti, kterým film plný britského humoru asi moc neřekl.(13.11.2005)

 • gudaulin
  ****

  Nekorunovaný král plastelínové animace Nick Park si celovečerní formát vyzkoušel už na Slepičím úletu, takže šel do celovečerního Gromita s klidným svědomím. I když nepoužil klasickou počítačovou animaci, vznikl standardní současný animovaný velkofilm s popkulturními odkazy a fórky určenými do značné míry dospělým divákům. Atmosféra filmu je pěkná, nicméně musím říct, že půlhodinový formát se mi u série Wallace s Gromitem líbil přece jen víc. Gagů sice nebylo málo, ale byly rozprostřené do větší plochy a v některých momentech jsem se dokonce přistihl, že se přes veškerou autorovu snahu i trochu nudím. Prakticky každý ctitel animovaného filmu musí ocenit Parkovy hrátky s žánrem a stylovou čistotu. Finále je dynamické včetně letecké bitvy na letadlech z pouťového kolotoče a souboje na střechách. Tenhle souboj s přerostlým králíkem se dá jen doporučit. Celkový dojem: 80 %.(2.1.2008)

 • flanker.27
  *****

  Chvíle, kdy Gromit nemá drobný na letadlo, mě složila na zem.(23.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace