Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

Velká Británie, 2005, 85 min

Nick Park, Steve Box

Steve Box, Mark Burton

Julian Nott

Tuhle dvojku mám moc rád už dávno, ale teprve celovečerák mi dal to, co jsem vždycky chtěl: humorný i napínavý příběh plný narážek na konkrétní filmy i žánrová klišé, spoustu vychytávek, které není možné všechny pochytit napoprvé atd. Vypiplanost a láska tvůrců k tomuhle filmu na vás mrká z každého políčka, snímek má pěkně klenutý příběh, kde každá scéna přesně zapadá do kouzelného celku. Tohle určitě zhlédnu ještě několikrát! Atak na osobní TOP5 pravděpodobný! :o)(27.10.2005)

Sympatický, ale zapomenutelný filmeček.(4.2.2009)

• mandes

rozpočet : $30 million tržby celosvetovo : $192,610,372(31.5.2008)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $56,110,897Tržby Celosvetovo $192,610,372Tržby za predaj DVD v USA $35,038,573 //počet predaných kusov 2,103,401║ Plastelínový úlet. /videl v kine: 70%/(21.10.2005)

Film Wallace a Gormit: Prokletí králíkodlaka je moje první setkání s touhle dvojicí a tohle setkání hodnotim jako velice vydařené, sice když jsem to poprvé viděl v kině, tak jsem se bavil, ale přesto to ve mě nevzbuzovalo, že to je něco vyjímečného. Druhý pokus, ale dopadlo mnohem lépe, v podsttě jsem se bavil od začátku do konce a u scén které mi předtim nepřišly vtipný jsem se tentokrát smál a dokonale bavil. Prostě celej film mi přišel nejmíň o třídu lepší. Nick Park se Stevem Boxem už několikrát dokázali, že to s plastelýnou prostě uměj, i když tahle animace nepřipomíná moc reálný pohyb, takto vůbec nevadí, to je právě na tom ta zvláštnost, která tenhle film odlišuje od zástupu ostatních animáků, které se teď rojí skoro všude. Po druhém shlédnutí je to čistejch 5*(8.5.2006)