poster

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

 • Velká Británie

  Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit

 • Slovensko

  Wallace & Gromit: Prekliatie králikolaka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2005, 85 min

Režie:

Nick Park, Steve Box

Scénář:

Steve Box, Mark Burton

Hudba:

Julian Nott

Střih:

Gregory Perler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marius
  ***

  Po všetkých tých nadšených komentároch som sa na Wallace and Grommit dosť tešil, o to väčšie je však moje sklamanie. Nechápte ma zle, plastelínová animácie je vynikajúca, postavičky dostatočne komické, čo však absentuje je poriadny príbeh. Film má švih v záverečných dvadsiatich minútach, ktoré sú nabité odkazmi na iné filmy a strhujúcou ( nikdy by som neveril, že toto slovo použijem v súvislosti s plastelínou) akciou. Takisto úroveň fórov je v celom filme dosť nevyrovnaná, rozhodne som sa na tom netlamil toľko ako napríklad na Burtonovej Továrni. Záverečný verdikt : Vizuálne pútavý animák s nevyrovnaným dejom a úrovňou humoru. 7/10(24.10.2005)

 • viperblade
  ****

  Celou dobu jsem si říkal, že to je pro mě stejná záležitost, jako s animákem Slepičí úlet a pak koukám, stejný režisér… To nebude náhoda. Takhle animák je to skvělý, animace byla vynikající, většina fórků fungovala a některé narážky na filmy mě taky pobavily, jenže… tady přichází to jenže. Tenhle film mě prostě nepřesvědčil, že by si ode mě zasloužil plný počet. Přes všechny klady, které jsem vyjmenoval a i přes fakt, že si to za pár let rád pustím (a možná, až nakoukám více filmů, ke kterým tento film odkazuje, se budu bavit víc) prostě nemůžu dát plný počet. Takže ano, je to dobré, ale osobně bych tomuto filmu (kdybych měl tu moc) Oscara nedal, můj hlas by pravděpodobně dostal film Corpse Bride (který s tímto filmem "soupeřil" v roce 2006). 80 %.(22.8.2011)

 • mandes

  rozpočet : $30 million tržby celosvetovo : $192,610,372(31.5.2008)

 • genetique
  ***

  Celkom zlatučký animák, no po zhliadnutí minisérií musím stiahnuť hviezdičku. Milučký príbeh aj zápletka typická pre takéto filmy, no niečo mi tam chýbalo. Možno pôvodná grafika, ale hlavne svižnosť krátkych dielov. A myslím aj niečo také ako viac a lepšie spracovaný záver, niečo viac dojímavé, čo ide viac na city. Rozhodne nemal na animáky typu 'Shrek', či 'Monsters i.n.c.'. 70%.(21.3.2006)

 • Jhershaw
  *****

  I když jsem s dvojicí W&G viděl jen Nesprávné kalhoty a tudíž se nemůžu považovat za znalce, už pro někoho možná pomalý začátek mě strhnul, od úvodní fotografické sekvence, přes zásah Hlodobrany k prvnímu otestování Norocucu atd. jsem se smál, smál a smál... Nejen úžasným fórkům, celý film díky spoustě nápadů i roztomilému zpracování je k sežrání jako ten nejlepší sýr, s tím nejlahodnějším soustem v závěru, když už jsem se ani smát všemu nestačil :-)(18.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace