Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: Prekliatie králikolaka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2005, 85 min

Nápad, invence a smysl pro detail otištěné doslova v každém políčku filmu. Nick Park a jeho plastelínové duo jsou nekorunovanými králi žánrového pastiše a svým společným celovečerním filmem to jen potvrzují. Dokonalá podívaná každým coulem.(31.5.2006)

Konečně celovečerní Wallace od Parkra, ten seriál si to zasloužil a díky za něj (( ::(4.12.2005)

Asi před deseti lety o nich vznikl poslední krátký animovaný film O chloupek, jehož největším nedostatkem byla délka. Nyní, po pěti letech každodenní dřiny, přichází dobrodružství Wallace a Gromita s proporcemi celovečerního filmu, který není dokonalý jen o chloupek. Stejně jako předchozí krátké filmy staví i tento nejen na hračičkářsky vypiplaném vymodelování každého jednoho záběru, ale rovněž na propracovaném scénáři. V příběhu o bestii požírající výstavní kousky zeleniny zoufalých pěstitelů lze vysledovat kompaktní romantickou podzápletku i satirickou sondu do života na anglickém venkově („Pěstování zeleniny je naší jedinou zábavou“). Jak už jsme si u Parkových filmů zvykli, nechybí ani jemně parodizující mišmaš zásadních kinematografických děl napříč žánry. Solidní základ tvoří staré monster-horory, akční scény parafrázují ty nejklasičtější westerny a za podobné vypointování nahromaděného dění by se nemusel stydět ani Shyamalan. Celých 85 minut se skvěle bavíte, necháváte se překvapovat dvojsmyslnými narážkami, jste střídavě napjatí, vysmátí, dojatí... Hlavním hrdinům držíte palce a přejete si, aby ono úžasné dobrodružství nikdy neskončilo. Wallace a Gromit je film od lidí, které to baví, pro lidi, kteří se bavit chtějí. 95% Zajímavé komentáře: DaViD´82, numi(5.2.2006)

Radosť z filmárčiny koncentrovaná do 94 minút čistého, nefalšovaného, plastelívého dobrodružstva, plného odkazov, a z ktorého na všetky strany srší ten neprekonateľný Parkovský zmysel pre detajl. Run rabbit run !!!(21.5.2006)

Jednoducho nádhera :-) Vynikajúco som sa pobavila, zasmiala, ponapínala, aj všetko ostatné. Tento animovaný film má také prednosti, aké mnohým hraným filmom chýbajú. A Gromit je proste miláčik.(1.6.2006)

• - Lady Campanula Tottington je pojmenovaná podle Parkovy oblíbené květiny. (imro)

• - Na filmu pracovalo 30 animátorů, celkově se na něm podílelo 260 lidí. (HappySmile)

• - Spotrebovalo sa takmer 3 tony plastelíny. (Mihail123)