Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

Velká Británie, 2005, 85 min

Nick Park, Steve Box

Steve Box, Mark Burton

Julian Nott

Zábavný animák plný skvělých hlášek, dvojsmyslů a nevtíravého humoru. 4 a 1/2 hvězd a příslib, že tuhle dvojku nevidím naposledy. Až moc dlouho jsem ji odkládal.(18.9.2012)

Narozdil od ostatnich, z dvojice Wallace a Gromit nejsem hotovej, ale beru je pouze za nadprumerny kratky animaky, takze jsem od filmu cekal neco podobnyho, ale natazeny na 80 minut. Ale nakonec sem byl velmi mile prekvapen. Pribeh na animak nadprumernej, originalni, sviznej, hodne vtipnej a najdou se tu i nejake ty zvraty. Zacatek me dobre naladil a bavil jsem se s drobnejma vyjimkama az do velkolepyho finale. Fakt neuveritelny, co Nick Park zvlad jen s plastelinou. V plasteline nema proste konkurenci. Navic vse podbarvene vybornou sviznou hudbou. Sice momentu kde bych se vylozene zasmal tu je jen par a zhruba ve stejnym pomeru jsou trochu nudne chvile, ale celkove jsem se fakt bavil. Ale Oskara bych dal stejne Mrtve neveste.(26.4.2006)

Film Wallace a Gormit: Prokletí králíkodlaka je moje první setkání s touhle dvojicí a tohle setkání hodnotim jako velice vydařené, sice když jsem to poprvé viděl v kině, tak jsem se bavil, ale přesto to ve mě nevzbuzovalo, že to je něco vyjímečného. Druhý pokus, ale dopadlo mnohem lépe, v podsttě jsem se bavil od začátku do konce a u scén které mi předtim nepřišly vtipný jsem se tentokrát smál a dokonale bavil. Prostě celej film mi přišel nejmíň o třídu lepší. Nick Park se Stevem Boxem už několikrát dokázali, že to s plastelýnou prostě uměj, i když tahle animace nepřipomíná moc reálný pohyb, takto vůbec nevadí, to je právě na tom ta zvláštnost, která tenhle film odlišuje od zástupu ostatních animáků, které se teď rojí skoro všude. Po druhém shlédnutí je to čistejch 5*(8.5.2006)

bohužel mě Were-Rabbit moc neoslovil, pár nápadů se najde, ale jinak jsem viděl snad tucet lepších animáků... tohle je určeno zejména těm mladším nebo nenáročným strávníkům, ideálně jako pohádka pro děti... komické situace jsou hodně čitelné, navíc jsem si prostě za celou dobu na ty příšerně ošklivý postavičky nezvyknul... ve prospěch filmu hraje příjemná stopáž, jednoduchý děj a zejména Gromit :-) 60%(24.9.2008)

|| Scenár: Nick Park, Bob Baker, Steve Box, Mark Burton | Hudba: Julian Nott, Hans Zimmer | Produkcia: Claire Jennings, Peter Lord, Nick Park, Carla Shelley, David Sproxton | Distribúcia: DreamWorks Pictures | Štúdio: Aardman Animation, DreamWorks Animation | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 192,610,372 $ || Zatial boli len vlkodlakovia. Od tohoto kúsku je však navždy uznaný aj pojem Zajacodlaka :)(28.3.2011)