Skandál (TV seriál)

Scandal

USA, 2012 - 2017, 90x43 min

Chad Fischer

Kerry Washington, Darby Stanchfield, Katie Lowes, Guillermo Díaz, Jeff Perry, Joshua Malina, Bellamy Young, Tony Goldwyn, Columbus Short, Scott Foley, Henry Ian Cusick, Matt Letscher, Liza Weil, Leslie Grossman, Megan Gallagher, Samantha Sloyan, Julia Milova, Wes Brown, Arlene Santana, Jasika Nicole, Kate Burton, Jay Jackson, Angelo Tiffe, Erin Ross, Portia de Rossi, Lisa Kudrow, Sam McMurray, Vincent Rivera, Jerrika Hinton, Brenda Song, Michael Petrone, Kelly McCreary, José Zúñiga, Debra Mooney, Vanessa Zima, Dylan Minnette, Jeanette Brox, Liz Gonzalez, Renee Dorian, Bryan Friday, Amy K. Harmon, Julia Cho, Heather Fogarty, Aarti Mann, Steven W. Bailey, Tessa Munro, Lauren Stamile, Grainger Hines, Sarah Aldrich, Mary McCormack, Mimi Kennedy, George Newbern, Paul Adelstein, Sonya Walger, Brenda Strong, Madeline Carroll, Erin Chambers, Mackenzie Astin, Sebastian Roché, Eric Mabius, Sam Page, Sam Anderson, John Barrowman, Michael Cassidy, Josh Randall, Valerie Cruz, Jillian Armenante, Bruno Amato, Brian Letscher, Dan Bucatinsky, Tom G. McMahon, Meg Cionni, Mary Matilyn Mouser, Kristof Konrad, Matthew Del Negro, Dan Warner, Kari Coleman, Kate McGregor-Stewart, Jaswant Dev Shrestha, Jonathan Davila, Sal Landi, James Urbaniak, Rondi Reed, David Grant Wright, Damarr Calhoun, Kate Miner, Susan Pourfar, Peter Mackenzie, Glenn Taranto, Pilar Holland, Jon Schmidt, Preston James Hillier, Heather Olt, Jeff Doucette, Joe Morton, Dan Gordon, Danielle Rayne, Allan Kolman, Adria Tennor, McNally Sagal, Hilty Bowen, David Meunier, Suzanne Voss, Kimrie Lewis-Davis, Miriam Flynn, Myles Grier, John O'Leary, Marla Gibbs, Madison Mason, Leonard Kelly-Young, Mac Brandt, Saidah Arrika Ekulona, John Getz, Glenn Morshower, Jason Yorker, Jason Boegh, Artemis Pebdani, Charles C. Stevenson Jr., Jolene Kay, Elizabeth Pan, Allan Graf, Wes Robinson, Ilia Volok, Ann Cusack, Patrick St. Esprit, Anzu Lawson, Diahnna Nicole Baxter, Marek Probosz, Marmee Cosico, Brendan Hines, Troy Winbush, JoBeth Williams, Curtis Armstrong, Ellen Woglom, Frank Novak, Todd Waring, Simone Missick, Jessica J. Stowes, Leland Orser, Graham Beckel, Amanda Fuller, Sage Kirkpatrick, Emily Harrison, Mark Harelik, Shannon Cochran, Gregg Henry, Jackson Hurst, Wendy Davis, Jimmy Kimmel, Liz Torres, Lorraine Toussaint, John Diehl, Elise Neal, Carol Locatell, Amrapali Ambegaokar, Ricardo Chavira, Jessalyn Gilsig, Larry Sullivan, Robb Edward Morris, Asante Jones, Mark D. Espinoza, Stacy Hall, Ron Perkins

Scénografie:

Marcia Hinds

Kostýmy:

Lyn Paolo

Úžasné postavy, parádne dialógy, nejaká zatiaľ bližšie neurčená temná konšpirácia, veľmi citlivo spracovaná nemanželská aféra - awesome.(7.10.2012)

• Ferinka

Možná si dám tu nudnou práci a vygůgluju si, jesti je Shonda Rimes lesba nebo ne. Protože jinak si nedovedu vysvětlit extrémní výskyt homosexuálních hlavních rolí v jejích seriálech. Stejně tak mi přijde, že má nějaký zvláštní vztah k feministkám - vždycky tam je nějaká šíleně nezávislá a drsná ženská typu generál (jo a taky je to pokaždé černoška). Výše zmíněné poznatky neznamenají, že bych byla rasistka či tak něco, prostě jen postřeh, který se mi zdá nepřehlédnutelný. Nevermind - oproti Greys anatomy je Scandal uslintaný patos, který se schovává za neoblomný obličej a našpulá ústa hlavní protagonistky, která (jak nás v úvodu její zaměstanci poučují) nesnáší pláč, ale na krajíčku má skoro furt. Její detektivní práce mě naprosto neuspokojuje, protože i při tom minimálním procentu mozkové kapacity, kterou používám při sledování tohoto seriálu, mi trvá odhalit podstatu věci asi tak o polovinu menší časový úsek, než Olivii Papežové (že by souvislost s výše zmíněnými poznatky?). Po čtyřech dílech dvě hvězdy za snahu a za nedostatek ostatních seriálů, u kterých bych mohla prokrastinovat, ale zbytek (2) dílů dokoukám snad jen se sebezapřením.(28.5.2012)

Po první řadě takový trošku slabší House of Cards. Během druhé řady prakticky stejně dobré jako House of Cards, jen bez Spacyho, což ale těžko můžu někomu zazlívat. Zvedám na 90% a dávám 5*.(5.12.2014)

Odolávala jsem čtyři roky. Pak jsem si pustila pilot a už to jelo, maraton hadr. Od té doby se těším na každý nový díl a u sledování ani nedutám a čelist mám neustále nad těmi zvraty vykloubenou. Tohle se sakra povedlo, je to děsně návykové.(30.12.2016)

1. série mě na tento seriál opravdu dobře nalákala. 80% Dějová linka je skvělá a opravdu se tam něco děje, co má potenciál. Divákovi to představí svůj silný potenciál. Začátkem druhé série jsem to chtěl se seriálem tak trochu vzdát, jenže pak to nabralo na síle a seriál se změnil v nevyzpytatelnou jízdu na horské dráze. silných 90% Na třetí sérii bych chybu opravdu hledal marně 95%. Čtvrtá série (80%) je první sérií, která pokulhává za již nastolenou kvalitou předchozích řad. Ovšem toto pokulhávání vynahrazují kvality příběhů jednotlivých dílů. Doufám, že do budoucna (pátá série dostala zelenou) tvůrci chytnou "druhý dech" a připraví opět sérii plnou zvratů a překvapení.(16.11.2014)

• - O hlavnú úlohu Olivie Pope sa uchádzala aj Gabrielle Union. (erapo)

• - Replika na konkurze predstaviteľky prvej dámy Bellamy Young pozostávala iba z dvoch viet. (erapo)

• - Columbusovi Shortovi bola rola Harrisona Wrighta ponúknutá bez konkurzu. (erapo)