Skandál (TV seriál)

Scandal

USA, 2012 - 2017, 90x43 min

Chad Fischer

Kerry Washington, Darby Stanchfield, Katie Lowes, Guillermo Díaz, Jeff Perry, Joshua Malina, Bellamy Young, Tony Goldwyn, Columbus Short, Scott Foley, Henry Ian Cusick, Matt Letscher, Liza Weil, Leslie Grossman, Megan Gallagher, Samantha Sloyan, Julia Milova, Wes Brown, Arlene Santana, Jasika Nicole, Kate Burton, Jay Jackson, Angelo Tiffe, Erin Ross, Portia de Rossi, Lisa Kudrow, Sam McMurray, Vincent Rivera, Jerrika Hinton, Brenda Song, Michael Petrone, Kelly McCreary, José Zúñiga, Debra Mooney, Vanessa Zima, Dylan Minnette, Jeanette Brox, Liz Gonzalez, Renee Dorian, Bryan Friday, Amy K. Harmon, Julia Cho, Heather Fogarty, Aarti Mann, Steven W. Bailey, Tessa Munro, Lauren Stamile, Grainger Hines, Sarah Aldrich, Mary McCormack, Mimi Kennedy, George Newbern, Paul Adelstein, Sonya Walger, Brenda Strong, Madeline Carroll, Erin Chambers, Mackenzie Astin, Sebastian Roché, Eric Mabius, Sam Page, Sam Anderson, John Barrowman, Michael Cassidy, Josh Randall, Valerie Cruz, Jillian Armenante, Bruno Amato, Brian Letscher, Dan Bucatinsky, Tom G. McMahon, Meg Cionni, Mary Matilyn Mouser, Kristof Konrad, Matthew Del Negro, Dan Warner, Kari Coleman, Kate McGregor-Stewart, Jaswant Dev Shrestha, Jonathan Davila, Sal Landi, James Urbaniak, Rondi Reed, David Grant Wright, Damarr Calhoun, Kate Miner, Susan Pourfar, Peter Mackenzie, Glenn Taranto, Pilar Holland, Jon Schmidt, Preston James Hillier, Heather Olt, Jeff Doucette, Joe Morton, Dan Gordon, Danielle Rayne, Allan Kolman, Adria Tennor, McNally Sagal, Hilty Bowen, David Meunier, Suzanne Voss, Kimrie Lewis-Davis, Miriam Flynn, Myles Grier, John O'Leary, Marla Gibbs, Madison Mason, Leonard Kelly-Young, Mac Brandt, Saidah Arrika Ekulona, John Getz, Glenn Morshower, Jason Yorker, Jason Boegh, Artemis Pebdani, Charles C. Stevenson Jr., Jolene Kay, Elizabeth Pan, Allan Graf, Wes Robinson, Ilia Volok, Ann Cusack, Patrick St. Esprit, Anzu Lawson, Diahnna Nicole Baxter, Marek Probosz, Marmee Cosico, Brendan Hines, Troy Winbush, JoBeth Williams, Curtis Armstrong, Ellen Woglom, Frank Novak, Todd Waring, Simone Missick, Jessica J. Stowes, Leland Orser, Graham Beckel, Amanda Fuller, Sage Kirkpatrick, Emily Harrison, Mark Harelik, Shannon Cochran, Gregg Henry, Jackson Hurst, Wendy Davis, Jimmy Kimmel, Liz Torres, Lorraine Toussaint, John Diehl, Elise Neal, Carol Locatell, Amrapali Ambegaokar, Ricardo Chavira, Jessalyn Gilsig, Larry Sullivan, Robb Edward Morris, Asante Jones, Mark D. Espinoza, Stacy Hall, Ron Perkins, Tina Lifford, Cornelius Smith Jr., Phoebe Neidhardt, Derek Phillips

Scénografie:

Marcia Hinds

Kostýmy:

Lyn Paolo

Úžasné postavy, parádne dialógy, nejaká zatiaľ bližšie neurčená temná konšpirácia, veľmi citlivo spracovaná nemanželská aféra - awesome.(7.10.2012)

Pár dílů to trvalo, ale nakonec mě Shonda Rhimes zase dostala a má mě zaháčkovanou. A za tu nepopsatelnou chemii mezi Kerry Washington a Tony Goldwynem má u mě body navíc. 1. série - 80%, 2. série - 90%, Třetí řada už je místy dost překombinovaná a milostné, rodinné a pracovní problémy hlavní hrdinky stále na jedno brdo. Ale to se dá naštěstí překousnout. 3. série - 80% I přes pár ne úplně dokonalých epizod měla čtvrtá řada slušné tempo a o nové zvraty rozhodně nebyla nouze. Zejména díky vynikající druhé polovině mě tahle řada bavila zatím nejvíc. 4. série - 90% I v páté sérii jsme si užili spoustu zvratů a intrikaření se zase posunulo na další level. Místy už tvůrci trochu moc tlačí na pilu, ale je to taková závislost, že všechny nedostatky úmyslně ignoruju a užívám si každý díl. 5. série - 90% --- Nejoblíbenější postava: Fitz Grant (Tony Goldwyn)(6.12.2012)

Dvakrát vylouhovaný odvar z House of Cards, ale něco na té Olivii Pope je.(8.4.2015)

Jelikož o seriálu neustále mluví Ellen DeGeneres, zve si herce do své show a teď tam hraje i její Portia, nedalo mi to a zkoukl jsem první díl. Rychle potom jsem zhlédl celou první řadu, která má pouze sedm dílů. A nutí mě to rychle zkouknout i další díly. Hodně dobře propracovaný seriál se skvělými postavami, skvělou hudbou a dobrým dějem. V podstatě každou chvíli se něco děje a není šance se nudit.(18.11.2014)

Odolávala jsem čtyři roky. Pak jsem si pustila pilot a už to jelo, maraton hadr. Od té doby se těším na každý nový díl a u sledování ani nedutám a čelist mám neustále nad těmi zvraty vykloubenou. Tohle se sakra povedlo, je to děsně návykové.(30.12.2016)

• - O hlavnú úlohu Olivie Pope sa uchádzala aj Gabrielle Union. (erapo)

• - Replika na konkurze predstaviteľky prvej dámy Bellamy Young pozostávala iba z dvoch viet. (erapo)

• - Columbusovi Shortovi bola rola Harrisona Wrighta ponúknutá bez konkurzu. (erapo)