Jedná se o typický současný americký akční film, který se opírá o digitální efekty a velkolepé akční scény. Nutno říct, že já se poslání tohoto filmu do cesty nějak nestavěl, přijal jsem jeho podmínky a docela jsem se bavil. Hlavně repliky a grimasy Bruce Willise mě dělaly dobře. Zejména hláška, kdy se po přestřelce čmoudlá čičinka zeptá Bruce zda je OK a on s tím svým typickým sarkastickým výrazem odpoví "Ne, mám zvýšenej cholestelor.", byla odměněna mým velevýtlemem.(1.7.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Bez nanotechnologických módních doplňků se poměrně zábavná akce supervojáků proměnila v celkem tupou akci standardního vojenského komanda a to mě nepotěšilo. Samozřejmě ani já je svým hodnocením nepotěším a pokud ještě někdy dostanou šanci zachránit svět, tak je dost pravděpodobné, že už jim nebudu ládovat kanóny, leštit metály ani brousit katany.(18.4.2014)

Let´s Dance 3D: Odveta. Je hodina po projekci, já už vůbec nevím, o čem to bylo, pamatuju si ale, že choreografie akce připomínala choreografii tance, že tam zařvaly miliony lidí, ale nikoho jsem neviděl umírat, že to bylo hrozně barevný a hloupý, ale že jsem se nenudil, protože tam furt něco hloupě vybuchovalo. Kvůli 3D akci v horách s gumovejma nesmrtelnejma nindžama to má cenu vidět. SPOILER: Channinga zabijou po dvou akcích, dotáčky nechápu. 60%(27.3.2013)

Pokud jsem měl k jedničce výhrady ohledně absence smysluplného děje, tak dvojka je v tomhle ohledu ještě o něco horší. Aspoň mám důkaz, že to jde;) Ale počet obtažených dívčích body armorů je stejný jako v prvním díle, a navíc se tu ukážou i plesové šaty (jak jinak než rudé, že), takže v tomhle ohledu proč ne:) Navíc Čenda Tatum atakuje letitý rekord Stevena Seagala z Boeingu 747 V Ohrožení v minimálním počtu minut na hvězdnost "herce" před okamžikem, kdy se "to" pro ostatní hrdiny stane "osobní":) Jinak nám od Sommerse zůstal zvyk věšet lidi na digitální provazy tisíce metrů nad digitálními propastmi, ale slyšel jsem, že ve 3D je to docela odvaz - a jelikož Jon M. Chu má velký cit pro vizuální zážitek, nemám o tom moc důvod pochybovat. Ono se musí uznat, že to celé má ten G.I.Joeovský drajv, jaký mají klučičí hry s plastovými vojáčky. Ti vaši přece taky slaňovali pár set metrů a stíhali při tom střílet na všechny strany, ne? Že ne? Tak moji teda jo, a ještě mnohem víc:) Tak víc, že na to už nestačí Drederick, pardon, Channing Tatum (kterému navíc přibyla "chlapácká" jizva, teda spíš jizvička), ale je na to potřeba übersval jako Rock, takže v tomhle je to taky v pořádku. Určité plus je i "ývl" Jonathan Pryce, který přesně pochopil, co musí udělat, a evidentně se tím víc než jen trochu bavil:) Docela sranda je i s Rayem Stevensonem, který je tu za "tu zlou" horu svalů. S druhým G.I.Joem se to má tak, že po stránce herecké chemie funguje líp než jednička, protože se tu přesně vědělo, co se má udělat, a jaké přísady musí ten koktejl mít. Bohužel po stránce alespoň základní logiky příběhu je to o dost horší než v prvním díle, takže výsledek je bodově v podstatě stejný. A je to naprostý výplach, o tom žádná. Berte to v potaz při úvahách, jestli (nebo kdy) se budete dívat;) Tu šedesátku dám, až mi někdo vysvětlí, kde se uprostřed pouště vzala střelnice, na kterou se Čenda s Rockem, odstrojení z armorů, vydají zastřílet si (a chlapácky pokecat o službě a rodině, hetero as hell) během čekání na nenápadnou evakuaci pár set vojáků s pár náklaďáky pákistánských jaderných hlavic:) Do té doby 50%, protože i žánr výplachu musí mít nějaké meze.(1.8.2013)

No co si budeme povídat. Čekal jsem opravdu víc. Ale to jsem bohužel nedostal. Jednička byla příjemná oddychovka kde se člověk i trošku zasmál. Tady nefungovalo zhola nic. Žádnému herci jsem pořádně nevěřil, a to nemluvím o tom jak fungovaly společně. Přišlo mi to jako kdybytenhle snímek točili pro 11 leté děti. Za mě 55%(29.3.2013)