• S.Quentin QUALE

Až budu velkej, tak bych se taky chtěl umět při spuštění filmu proměnit v prapodivnou entitu s IQ houpacího koně, abych u něčeho podobného nemusel uvnitř srdceryvně naříkat. Ultra sračka s pár dobrýma scénama, za to jsou ty dvě hvězdy. Hodně jsem přemýšlel o jedné, ale něco málo to do sebe má, tak nebudu sprostej, i když k tomu nemám daleko. Pád bílého domu je proti tomuto film roku. Sorry, na tohle se dá dívat jen se sebezapřením. 40%(7.7.2013)

// Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 3,734 // Otvárací Víkend v USA: $40,501,814 //(4.9.2013)

• LiVentura

Hrozná slátanina... jednička měla ještě něco málo.. :-((((11.8.2013)

Jednička mě nenadchla, ale trailer k tomuhle jo. Ale následné informace o nekvalitě scén, dotáčení apod. dost znejistily. Přesto nemůžu říct, že by se mi výsledek nelíbil, protože akci mám rád a tenhle blockbuster má vče, co byste od něj očekávali – akční kousky co mají koule (jízda tankem skoro jak ve sporťáku), hlášky, kila munice, sexy holky a superrychlý střih – jak z pera Michaela Baye. Ale žádný bonus navíc, ve který tajně doufáte, nepřinese. Je to spíš jen bezduchá akce připomínající Battleship a navíc je motiv záporáků podobně prostoduchý jako v posledním Batmanovi. Trochu víc „komplikovanosti“ by neškodilo. Jinak ale palec nahoru za akční kousky, Johnsona a Willise. # příběh 5 | hudba 8 | humor 1 | akce 9 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6(8.4.2013)

O fúz slabšie, ale v podstate kvalitovo zrovnateľné s jedničkou. Dwayne je super, prekvapilo ma obsadenie Stevensona, ktorého v úlohách drsňákov docela žeriem a... na konci mi prišlo, že bol ten film nejaký krátky, ale ja som chcel ešte viac! Scény ako súboj na zasneženej hore, prestrelka pásových vozidiel na pobreží atď. ma skoro prinútili dať 4*. A navrch je tu Willis niekoľkonásobne lepší ako v poslednej Smrtonosnej pasci - no neberte to! 68%(12.8.2013)