G.I. Joe 2: Odveta

(neoficiální název)

G.I. Joe 2: Odveta

G.I. Joe: Retaliation

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2013, 110 min (Director's cut: 123 min)

• PinokKio

Úžasná představa - já přitrouble se rochnící na kupě prachů čítajících 130 mega v amerických doláčích, které mi říkají pane a díky tomu neexistence tohohle hračičkářského bijáku. Nechte mě ještě chvilku snít a já každému z vás za to koupím jednoho plastového vojáčka ..(2.8.2013)

Rock málo strieľa z toho veľkého kvéru. Inak s tým nemám problém. Svižné, zábavné, sympatické. Scéna s jadrovými kufríkmi je tak neskutočne imbecilná, až je vlastne geniálna.(6.4.2013)

• sniper18

Je to veľmi slabý akčný sci-fi film. Má celkom dobrý príbeh o prvotriednej vojenskej jednotke G. I. Joe, ktorá je po infiltrácii najvyšších miest prostredníctvom prevzatia podoby prezidenta nespravodlivo obvinená a automaticky vyhladená, lenže trom z jej príslušníkov sa útok podarí prežiť a spolu s priateľmi sa rozhodnú urobiť všetko preto, aby zradcu dostali. Lenže práve sa podarí uniknúť aj niekoľkým najmocnejším zločincom a tak je hrozba omnoho väčšia. Spracovanie je ale veľmi slabé, síce zápletka na prvý pohľad pôsobí v rámci žánru celkom slušne, čo podporí aj obstojná úvodná štvrťhodina, ktorá na tú priemernú zábavu stačí, no potom to už úplne upadne. Až neskutočným tempom začne pribúdať množstvo tých najinfantilnejších prvkov, tie zaujímavejšie postavy sa postupne dostávajú do úzadia, aby priestor mohli dostať tie nudnejšie, počúvať polovicu tých trápnych dialógov je snáď za trest a tak ešte neubehla ani polovica filmu a už som sa neskutočne nudil, čo sa už nanešťastie nezmenilo až do konca. Síce musím uznať, že sa tu stále niečo deje, neustále sa mení prostredie a hlavné postavy v jednotlivých situáciách, lenže čo z toho, keď je to tak infantilné, nudné a trápne. Akcie je tu dosť, ale zaujala ma len minimálne. Je síce celkom slušne natočená, rozmanitá a miestami dosť veľkolepá, lenže za niečo stoja jedine vojenské akcie, ktoré sa nachádzajú práve len v tej prvej štvrťhodine. Potom sa tu nájde množstvo súbojov, ktoré sa snažia pôsobiť ázijským dojmom, no kvalitou sa im to ani nepribližuje, často sa bojuje mečmi, ale samozrejme nevidno ani kvapku krvi. Hlavný hrdina vo filme použije niekoľko ťažkých ručných zbraní, čo na prvý pohľad pôsobí skvelo, lenže vždy ich využije len na úplnú hlúposť a zvyšok sú už tie klasické preefektované nudné akcie. A hlavne takmer všetka akcia je podporená výraznou dávkou infantilnosti a tak tu skutočne nie je o čo stáť. Takže v celom filme za niečo stojí len akcia z úvodu, pársekundový záber zničenia Londýna a ešte oslobodzovanie prezidenta z bunkru vo finále, to je všetko. Herecké obsadenie je výborné a je bezpochyby hlavným kladom filmu. Mám tu až niekoľkých obľúbencov, Dwayne Johnson v hlavnej úlohe, ale prekvapivo ani nemá až tak moc priestoru, výborný Lee Byung-Hun, Ray Stevenson, Bruce Willis a k tomu ešte Ray Park, Arnold Vosloo a Elodie Yung, len samozrejme kvôli látke ich potenciál nemôže byť ani zďaleka využitý. Réžia a technická stránka sa mi aj ťažko hodnotia, vizuál, výber lokácií, efekty, to všetko je v poriadku, ale celkovo mi to nesedí. Dopadlo to nanešťastie presne tak, ako som sa aj najviac obával. Mohol by to byť dobrý akčný film, ale určite nie v takomto prevedení pre deti predškolského veku. Moje hodnotenie je čisto len za obsadenie, technickú stránku a priemernú úvodnú štvrťhodinu, inak je to neskutočný brak, ktorý sa dá dopozerať len s veľmi silným sebazaprením. 35%(17.7.2013)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $122,523,060Tržby Celosvetovo $375,740,705Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,251,709 //počet predaných kusov 765,939Tržby za predaj DVD v USA $13,789,519 //počet predaných kusov 920,660║ banalný príbeh ale stráviteľnejšie než predchodca, akcia újde, ako oddychovka sa to dá /60%/(14.7.2013)

Na to ako to je trubkovina, ide o celkom zábavný film. Takto nejako si predstavujem znesiteľný americký ačkný vojenský film bez jednoznačného hlavného hrdinu. Willisove takmer cameo dodalo aj napriek svojmu občasnému pátosu šmrnc. Odhliadnuc od logiky príbehu, je druhý Joe fajn akčňák s pôsobivým vizuálom šliapajúci na päty Marvelovkám...(16.5.2015)