• castor

Na souši, na vodě, ve vzduchu, v osmitisícových horách, ve vesmíru. Tahle ptákovinka si chce zařádit snad skutečně všude, jenže tvůrci absolutně netuší, čím akční sekvence vyzdvihnout, vyztužit, opepřit. Ahlavně naše oči moc nešetří. Akce je roztěkaná, až zbrklá. Všechno do sebe navíc splývá. Nebavila mě stejně jako v případě pitomé Bitevní lodě nebo série Transformers. Ač se v obou případech sypaly dálnice a tvůrci předvedli impozantní přestřelky, vše mi připadalo neuvěřitelně prázdné. Tady zase běží klaďas, střílí, vyhýbá se protivníkovi, udělá salto a do toho proběhne patnáct střihů. A to je, přiznejme si, kapánek moc. Díky bohu alespoň za vizuálně povedený ninjovský duel v horách, který je alespoň jiný, než všechno to poblázněné střílení kolem. Ještě, že tu otěže převzal Dwayne Johnson.. 55%(5.8.2013)

Jednotka sa mi viac páčila. Sommers mal svoj štýl a predstavu. Mám pocit, že Jon Chu len kopíruje scenár a s ničím zaujímavým nepríde. Príbeh je klasická šablóna pomsty, ktorá ničím neprekvapí. Akcie nie sú zle, ale chýbajú im nápady a navyše toto je jeden s tých filmov kde uvidíme všetky akcie už v traileri. Ani po vizuálnej stránke G.I. Joe: Retaliation nenadchnú a nezáujmu moc diváka. Čo sa týka postav a hereckého obsadenia, tak to je s tých svetlých stránok filmu. Dwayne Johnson sa sem hodil a zvyšná parta je tiež fajn, či už záporná alebo kladná. Čo sa týka hudby, tak ta je v celku fajn, k filmu sa hodí a je rovnako drsná ako pohlaď The Rocka. No aj tak dávam prednosť Silvestrimu. Oproti jednotke slabšie, ale ako celok to funguje (aspoň na prvý krát) dobre. Obľúbený soundtrack: Get Me the GI Joes, Exile, Storm Shadow, Honor Restored. 65% - 3*(8.4.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Bez nanotechnologických módních doplňků se poměrně zábavná akce supervojáků proměnila v celkem tupou akci standardního vojenského komanda a to mě nepotěšilo. Samozřejmě ani já je svým hodnocením nepotěším a pokud ještě někdy dostanou šanci zachránit svět, tak je dost pravděpodobné, že už jim nebudu ládovat kanóny, leštit metály ani brousit katany.(18.4.2014)

• pan Hnědý

G.I. JOE 2 nabízí bombastické prostředí panorama hor v perfektní akci na lanech, výborné souboje Storma Shadowa, a výborné vizuální efekty za které by se nestyděl ani Michael Bay (vesmírné satelity!). Hlavní postavu dokážu překousnout, i když se Dwayne Johnson tváří pořád stejně. Další obsazení je skvělé Adrianne Palicki je zatraceně sexy (nová Hollywoodská kráska po Megan Fox!), Jonathan Pryce je výborný záporák a malá rolička Waltona Gogginse taky super. Bruce Willis není tak moc vidět jak by chtěl (čekal jsem lepší nástup). G.I. JOE 2 je akční našláplá podívaná s výborným zvukem, a skvělými nápady (kufřík, podzemní vězení, nebo motorkový nájezd na vězení), ale přes všechny tyhle motivy a vizuální efekty se skrývá špatný scénář, a tenhle námět měl dostat do rukou někdo jiný, třeba můj oblíbený akční tvůrce Simon West. Pro teens diváky akční pecka roku, já se dnes více těším na NEVĚDOMÍ.(19.4.2013)

• Segrestor

Opravdu si s tím tvůrci dali strašně moc práce a přitom taková blbost. Jako Power rangers, jen technicky promakaný, že jdou z toho oči kolem. 3D se vyplatí jen v několika scénách, např. ta v Himalájích. To bylo opravdu koží. Ale za celou dobu není člověk ani trochu napnutý, ani se nesměje, prostě žádné emoce. Je to jen jedno velké akční nic, připomínající vojenské náboráky z osmdesátých let typu Top Gun apod.. naštěstí bez romantických podtónů, ale tak nějak čistě vojensky jednoduché. A navíc je to Hasbro... tak to asi nejsem ani cílovým divákem.(2.5.2013)

• - Zničenie Londýna mala na starosti spoločnosti ILM. (Greenpeacak)

• - Původně měl mít film premiéru v srpnu 2012. V květnu téhož roku však studio Paramount vydalo prohlášení, že se film přesouvá na březen 2013 kvůli převedení do 3D formátu. Náhle se však internetem začaly šířit informace, že hlavním důvodem jsou masivní přetáčky, jelikož bylo studio po testovací projekci velice nespokojeno s finálním sestřihem filmu. (S.U.E.S.)

• - Jinx (Elodie Yung) trénuje se Snake-Eyes (Ray Park) ve stejném červeném oblečení jako ve filmu G.I. Joe: The Movie (1987). Později je k vidění na hoře v jejím černožlutém oblečku, stejném jako měla v seriálu G.I. Joe: Sigma 6 (od r. 2005). (Geriel)