• genetique

Rockov a Willisov ďalší ULTIMATE FAIL a prešľap ako prasa! Borci majú to šťastie, že vždy sa ešte nájde film, ktorý ich vráti späť na výslenie. Tento mal obsadenie ako prasa, rozpočet ako prasa, no režisér a scenáristi bohužiaľ tiež! V prípade rozprávky pre 12ročných faganov by som tomuto naparil plné hodnotenie, ale vodiť za nos diváka, ktorý videl prvú časť a teraz mu naservírovať tento výplach, tak tomu sa hovorí odvaha, ak vezmeme do úvahy, že na základe tržieb by mohla prísť tretia časť. Akcie a hlášky miestami ušli, hi-tech hračky som mal vždy rád, herecké zoskupenie je tiež moja krvná skupina, takže dávam milosrdných 45%.(9.10.2013)

• PinokKio

Úžasná představa - já přitrouble se rochnící na kupě prachů čítajících 130 mega v amerických doláčích, které mi říkají pane a díky tomu neexistence tohohle hračičkářského bijáku. Nechte mě ještě chvilku snít a já každému z vás za to koupím jednoho plastového vojáčka ..(2.8.2013)

"Yo, Joe?" "No, Joe?" "SO-SO, JOE!" Výborná reklama na hračky, hodně průměrný hi-tech akční biják, který se sice naoko vzdává sommersovské přepálenosti, ale ve skrytu duše by se jí chtěl přinejmenším dorovnat. Výsledek je přitom suchý jako Willisovy herecké štace v poslední pětiletce a nic na tom nezmění nekorektnost některých scén (tolik urážek na Severní Koreu nikde jinde neuslyšíte!), fajnoví Jonathan Pryce a Dwayne Johnson, ani pár povedených akčních střípků. Chuovi se musí nechat, že má cit pro dynamiku a hezky snímá budoucí figurky a vozítka, z nichž všichni dostanou svůj ikonizující záběr. Samotná akce je ale čas od času nepřehledná (klasika střihu z detailu na detail, kvůli čemuž nevynikne ani choreografie), vzhledem k rozpočtu i dost malá (úvodní akce je epičtější než finále!) a celé je to tak nějak na půl huby, kdy se sice nenudíte, ale nic vás pořádně nestrhne ani když si to opravdu hodně přejete. Scénář je paradoxně ještě horší než u jedničky (ninja stuff tady už vůbec nefunguje, dvakrát rozehraný buddy-motiv se vždycky stupidně utne), Cobra Commander je spíš srandovní (resp. proč tohohle vocasa v masce, co za celý film nic neudělá, někdo poslouchá?), a soundtrack je dokonalá směs random vaty, při jejímž poslechu ani nevěříte, že je za ni zodpovědný zrovna Jackman. Trojku už asi ne. Anebo v over-the-top podobě, konečně ustáleným týmem a ideálně se Sommersem.(28.3.2013)

Let´s Dance 3D: Odveta. Je hodina po projekci, já už vůbec nevím, o čem to bylo, pamatuju si ale, že choreografie akce připomínala choreografii tance, že tam zařvaly miliony lidí, ale nikoho jsem neviděl umírat, že to bylo hrozně barevný a hloupý, ale že jsem se nenudil, protože tam furt něco hloupě vybuchovalo. Kvůli 3D akci v horách s gumovejma nesmrtelnejma nindžama to má cenu vidět. SPOILER: Channinga zabijou po dvou akcích, dotáčky nechápu. 60%(27.3.2013)

• S.Quentin QUALE

Až budu velkej, tak bych se taky chtěl umět při spuštění filmu proměnit v prapodivnou entitu s IQ houpacího koně, abych u něčeho podobného nemusel uvnitř srdceryvně naříkat. Ultra sračka s pár dobrýma scénama, za to jsou ty dvě hvězdy. Hodně jsem přemýšlel o jedné, ale něco málo to do sebe má, tak nebudu sprostej, i když k tomu nemám daleko. Pád bílého domu je proti tomuto film roku. Sorry, na tohle se dá dívat jen se sebezapřením. 40%(7.7.2013)

• - Když zadává Joseph Colton (Bruce Willis) kód k přístupnění zbraní ve svém domě, zadá číslo 1776. V roce 1776 zástupci třinácti kolonií jednomyslně odhlasovali přijetí Deklarace nezávislosti Spojených států, kterou byla vyhlášena nezávislost Spojených států na britské koruně. (-VINCE-)

• - Zničenie Londýna mala na starosti spoločnosti ILM. (Greenpeacak)

• - Nejznámější hláškou Dwayna "The Rock" Johnsona z dob jeho wrestlingové kariéry byla: "Cítíš, co The Rock vaří?" Postava Roadblocka, kterou zde The Rock ztvárnil, je v originálním komiksu příznačně šéfkuchařem. (spiderpig)