G.I. Joe 2: Odveta

G.I. Joe 2

(neoficiální název)

G.I. Joe 2: Odveta

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2013, 110 min (Director's cut: 123 min)

No co si budeme povídat. Čekal jsem opravdu víc. Ale to jsem bohužel nedostal. Jednička byla příjemná oddychovka kde se člověk i trošku zasmál. Tady nefungovalo zhola nic. Žádnému herci jsem pořádně nevěřil, a to nemluvím o tom jak fungovaly společně. Přišlo mi to jako kdybytenhle snímek točili pro 11 leté děti. Za mě 55%(29.3.2013)

Opät je tu ten pripad, ze ak by som tento film videl doma, asi by som dal len 3 hviezdicky, ale v kine zo zvukovym a vizualnym 3D zazitkom je to u mna o hviezdicku navyse. Takze z mojho pohladu to bolo podobne, ako jednotka a pritomnost Dwaynea Johnsona a Brucea Willisa ma len potesila, ako aj lanove lietanie v skalnatych horach a ine dalsie akcne sceny. Je to proste akcny spektakel, na ktory sa o par tyzdnov mozno rychlo zabudne, ale v kine splnil svoj popcornovy ucel :-) Pre mna bolo nepochopitelne, ako tento film mohol byt v Nemecku pristupny az od 16 rokov, pretoze tam neboli ziadne brutalne krvave sceny, tym padom "inteligenti" stratili trzby za film, na ktory by prave skupina divakov od 12-tich rokov rada do kina sla, avsak ja som svojho 12-rocneho synovca aj tak prepasoval, pretoze to tak strasne chcel vidiet a bol samozrejme nadseny. Ja v jeho veku by som bol tiez. :-) ___________ Dwayne Johnson - (Roadblock) +++ Jonathan Pryce - (Prezident) +++Bruce Willis - (Generál Joe Colton) +++ Byung-hun Lee - (Storm Shadow) +++ Elodie Yung - (Jinx) +++ Ray Stevenson - (Firefly) +++ D.J. Cotrona - (Flint) +++ Adrianne Palicki - (Jaye) +++ Channing Tatum - (Duke) +++ Ray Park - (Snake Eyes) +++ Luke Bracey - (Cobra Commander) +++ Arnold Vosloo - (Zartan) +++ Joseph Mazzello - (Mouse) +++ RZA - (Blind Master) +++ Produkcia: Lorenzo di Bonaventura, Stephen Sommers +++ (Videl v nemeckom v 3D kine 07.04.13) +++(10.4.2013)

• verbal

Hračkářské komando opět v akci, ale tentokrát to opravdu vypadalo, jako by všichni strachy zdrhli z pokojíčku tlustého, amerického kluka, protože na vlastní oči viděli, jak urval Bamblbýmu hlavu a narouboval ji sekunďákem na ožužlané torzo Pikača. Sommerse vyměnili za poťouchlého ťamana, co švih a vtip jedničky spláchl do hajzlu v obřím domečku pro Barbíny a zůstala jen přiblblá, Transformační akce, určená jen a jen právě pro toho výše zmíněného otylého hošíka, který tímto nepochybně získal další inspiraci, co všechno může svým gumovým hrdinům ještě doma utrhnout, a stopro hned druhý den nahnal fotra do nejbližšího šopinu pro plastový model termonukleární hlavice a ohyzdnou, fenolovou figurku pitvořícího se Wiliše.(9.7.2013)

Jednicka me fakt bavila, ne ze by to byl nejakej filmovej vrchol, proste zabavna oddechovka s neprestavajici akci, jak to umi jen Sommers. Na dvojku jsem se tim padem dost tesil a nakonec vcelku zklamani. Jednicku uz si samozrejme za ty 4 roky zas tak dopodrobna nepamatuju, takze mi film prisel misty trochu zmatenej, co se tyce postav a jejich historie a vztahu. Jinak pribeh by na takovejhle typ filmu nebyl spatnej, ale Chu se priklonil spis k v ramci moznosti realisticky akci bez vsemoznejch hi-tech vychytavek a ano, ta akce je skvela, ale nedokaze tak strhnout. Proste se to bere az zbytecne moc vazne. Coz spolu s faktem, ze film nedokaze udrzet nekterejma scenama nasazeny tempo a je misty zmatenej, da bohuzel jen 3*. Nevim, jesli byl nejlepsi napad dat film reziserovi, kterej toci jen tanecni filmy. Skoda, promarnena sance.(10.8.2013)

V prvním díle jsme zničili Eiffelovku... čím to překonat?! Což takhle Londýn? Klasický druhý díl - větší, akčnější (bohužel bez těch cool obleků z jedničky), přehnanější a blbější. Mám ale pro podobně stupidní filmy slabost, takže jsem byl docela spokojený. Jsem zvědavý, s čím přijde trojka, pokud ji někdo schválí...(14.8.2013)