Piráti!

Pirates! Band of Misfits, The

Piráti!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2012, 85 min

Aardmanovic tvorbu můžu, jelikož každý film z jejich dílny, překypuje tvůrčími nápady natolik, že divák nestíhá žasnout nad tím, co tvůrci dokážou a vymyslí. V tomto případě zpracovávají pirátské téma a přestože je zde řada originálních a vtipných scén a gagů, které od nich divák očekává, film jako celek už nepůsobí tak svěže a vtipně jako třeba "Spláchnutej" nebo jakékoliv dobrodružství "Wallace a Gromita". Ostatní se možná pobaví ale já čekal mnohem více.(12.8.2012)

Ano zase je to legrace jako všechny aardmanovské animáky, ale neměl jsem při sledování Pirátů tak vtíravý pocit jedinečnosti tohoto díla, jako u jejich ostatních filmů. Pocit, že se na film můžu podívat víckrát a vždy nadju v každém druhém záběru nějaký nový vtipný detail, nebo gag. Zkrátka i přes dobrý námět a scénář na mě film působil trochu uspěchaně. I přesto mě ale bavil víc než většina digi animáků a obzvlášť jsem si užil hlasů Davida Tennanta a překvapivě i Hugha Granta, od kterého jsem takové kouzlení s hlasem rozhodně nečekal.(22.4.2013)

To CGI do toho cpát nemuseli a délka je zbytečně přestřelená, ale jinak další poctivý animák. Sice to není tak vymakané jako Slepičí úlet, ale přesto spousta scének skvěle působí. Tady to není o originalitě nebo chytrosti, ale skvělém timingu.(25.3.2013)

Zábavný animák, který mě i trochu překvapil v dobrém smyslu. Ono nečekal jsem, že se u toho pobavím, ale stalo se. Ani ne tolik hlavním děním a tím co postavy tropily, nebo říkaly, jako spíše tím vším v pozadí a jak byl svět i postavy plasticky zanimovány. To byly pro mě nejzajímavější a nejvtipnější věci. Když se člověk snažil sledovat dění okolo postav, tak e tam spousta vtípků, narážek, ptákovinek. Příjemný byl i opičák. Hlavní postava Pirátský Kapitán mi k srdci nepřirostla, vůbec se mi nelíbil a už tím jménem, které je spíše titulem než jménem se mi nelíbil. Jenže tohle názvosloví tam nebylo ojedinělé. Tohle bylo až trapné a nevkusné, naopak postavy ve vedlejších rolích jako Černý Bellamy, nebo pirátka Šavle, která nějradši lidi okolo sebe napichuje na šavli, to mělo aspoň toho správného ducha pirátství. Pak postava Charlese Darwina, která je využívána k hodně narážkám, vtípkům mi taky moc nesedla. No jedna postava se mi i líbila vtípky spojene s ní ale zas tak moc na na můj vkus nebyla využívána. Byla to postava převlečené ženština za jednoho z pirátů posádky Pirátského Kapitána. V tomhle směru neměla scéna s vanou chybu. Samotný příběh má v sobě dobrodrunost, což je na film o pirátech rozhodně plus. Dřívější film Petera Lorda Slepičí úlet se mi líbil více. Takže nebýt toho všeho dění v pozadí, převlečené pirátky a stylu plastelínové animace, tak bych takhle vysoko s hodnocením nebyl. 7/10(8.1.2013)

CITÁT - Co mám napsáno pod erbem!!?? - NESNÁŠÍM PIRÁTY!!!!!......... Natočeno podle knihy "The Pirates In an Adventure With Scientists" Gideona Dafoa. Ten si k filmu napsal i scénář. Být pirátem, neúspěšným, pirátem není žádná slast. Nejvíc to poznává Pirátský Kapitán. Když je vyhlašována soutěž o nejlepšího piráta roku, vzbudí jeho účast velký smích. Nechá se však unést jistou vlnou hrdosti a stejně se přihlásí. CITÁT - Pirát roku? Já?.......... Milý deníčku! Zdá se, že mě čeká mokrý hrob. Spousta vtipných hlášek, černého i Britského humoru, povedená hudba, podmanivý příběh - to je Aardman. CITÁT - Londým smrdí jako moje babička........... Podstoupíte-li však nějaké oběti ku prospěchu svému, bude to mít nedozírné následky. CITÁT - Tak fajn, obejdu se i bez vás........... DIALOG: PIRÁTSKÝ KAPITÁN - Člověk se nevyvinul ze slimáků jen proto, aby pil svůj vlastní pot. Jdeš s námi Bobo? BOBO - (Cedulky) - Vy jste se snad "MIND"! DARWIN - Co jste to říkal o těch slimácích??........... Takhle dojemné dobrodružství jsem nečekal. CITÁT - Ahóój......... Vtipně řešené jsou i závěrečné titulky, a to celé.(14.9.2012)

• - Film je vytvořen výhradně pomocí ruční animace, jsou v něm však použity i digitální efekty, a to především v případě ztvárnění oblohy a moře. (HellFire)

• - Charles Darwin byl ve skutečnosti členem společnosti Gourmet or Glutton, ve které se mimo jiné pojídala neobvyklá zvířata, jako sovy a papoušci. (HellFire)

• - Na natáčení se podílelo kolem 300 osob, mezi kterými bylo na 33 animátorů a 41 fotografů ve 4 studiích. (Thomas05)