Piráti!

Pirates! Band of Misfits, The

Piráti!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2012, 85 min

S Aardmaní tvorbou si vcelku tykám, takže moje očekávání vůči Pirátům byla nemalá. A byla to asi pro změnu zase chyba. Nevím proč, ale nějak mi to prostě nesedělo dohromady. Nechci říkat, že jako u Aut 2 jsem měl pocit, že nějaká smysluplnost a přitažlivost příběhu (oboje v měřítkách obvyklých u Aardmanů, prosím) a nějaké vyznění jednotlivých scén byly upozaděny na úkor HROMADY vtípků a vtípečků ládovaných do každého záběru. Navíc mi místy přišly už moc za čárou - viz Černej Bellamy přijíždějící na/ve velrybě nebo "cool" prezentace na vědecké konferenci. Jediné, o čem jsem naprosto bezvýhradně přesvědčen jako o perfektním, je ČESKÝ DABING. Ano, opravdu. Ivan Trojan a hlavně Eliška Balzerová jsou naprosto brutálně dokonalí. Hlas paní Balzerové dává královně Viktorii v každém momentu přesně to, co od ní očekáváte. A není to vůbec hezké, přátelé:) Nemůžu dát víc než 70%, a i ze Spláchnutého jsem měl lepší pocit.(4.6.2012)

Plastelína je ještě pořád úžasně zajímavá věc, Aardman ale tentokrát trochu škobrtá v zábavnosti. Nejslabší je rozjezd - než se začně něco pořádného dít, sedačka si tiše postěžuje na několik neklidných poposednutí. S příchodem do Anglie je to už lepší, vyložená radost z akce ale stejně přijde až na konec, který hodně připomíná PIXARovské Up!. Milých vtípků, chytrých gagů, a všeho podobného jsou sice ve filmu mraky, jenomže i takový Slepičí úlet byl o třídu zdařilejší. P.S. Škoda chybějící verze s orig. dabingem v naší zemičce: Trojan je fajn, ale Hugh Grant by možná byl coolovější.(27.4.2012)

• kingik

Ty jo, Trnka měl lepší animaci. Ted nevím jestli datum téhle animované stoky se datuje před anebo těsně před vyhynutím dinosaurů, ale podle technické úrovně to bylo před. Lituji děcka a jejich rodiče co jdou na tohle do kina. Fakt to rovnou mohli ty peníze za kino spláchnout do hajzlu a vyšlo by to nastejno. Nejhorší co jsem letos viděl. Normální člověk to nemůže dodívat do konce. Zlatej Depp a jeho piráti. Fakt strašný. 0%(26.4.2012)

Aardmanům to opět šlape. Je to kouzelně praštěný, občas vyloženě dada a sekundární fórky prostě nepřestanou bavit. Oceňuji ohromné množství odkazů na Doctora Who :))(5.8.2012)

No cekal jsem teda o dost vic. Nijak objemnej pribeh o tom, jak se chce blbecek kapitan stat piratem roku, do toho zapletka s kralovnou a "papouskem" se misty vcelku vlece, sceny bez jakyhokoliv vtipu jsou stridany scenama s az moc vtipkama, kde bohuzel kvantita prevazuje nad kvalitou. Ani ta plastelina nepusobi nejakym uzasnym dojmem a tak to zachranujou jen dobry pisnicky a sem tam nejaka povedena scenka. Znova uz bych si to asi nepustil.(5.8.2012)

• - Během produkce filmu se pracovalo i na 40 scénách současně. (Brousitch)

• - Ve scéně v londýnském pubu U spolknutého navijáku a ve scéně v Lonely Street se objeví Joseph Merrick, známý jako Sloní muž. (Tomihiro)

• - Charles Darwin byl ve skutečnosti členem společnosti Gourmet or Glutton, ve které se mimo jiné pojídala neobvyklá zvířata, jako sovy a papoušci. (HellFire)