Piráti!

Pirates! Band of Misfits, The

Piráti!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2012, 85 min

Pravda, s tou královnou to bylo trochu kách, ale dovedu to tvůrcům odpustit. Jediné, co mi tam nesedlo, jinak jsem se královsky bavil. No, spíš pirátsky. Zkrátka fajn animák. Tohle mají u Aardmana dělat a ne ulítávat na slepicích...(17.7.2013)

Od Aardmanu automaticky čekám to nejlepší, ale to se tentokrát tak úplně nepovedlo. Zejména ve střední části je tenhle film vlastně málo zábavný. Celkově tu jsou sice mraky drobných fórků snad v každém záběru, ale uprostřed se v tomto prostředí neodehrávají žádné vtipné scény. Většina humoru je opět zaměřená na dospělého diváka (a část je natolik sofistikovaná, že je ani spousta dospělých nepochopí). Ale klidně je možné, že původní verze byla zábavnější. Tudíž může moje hodnocení časem vyšplhat o hvězdičku výše (70%).(12.5.2012)

moc pěkně provedené ( kouzlo je hlavně v různých detailech) dílo jak pro velké tak i malé. já se náramě bavil. a myslím že je to první film který udělal zlosyna z kralovny Viktorie.(28.8.2012)

Podobne ako ParaNorman aj Pirates! padajú na sfušovanom scenári. Zápletka so súťažou o piráta roka musí prísť k smrti neoriginálna aj dvanásťročným deťom. Naopak až príliš zvláštne pôsobia v príbehu Charles Darwin, dodo a kráľovná Viktória. No v prvom rade to nie je vôbec film o pirátoch. Väčšia časť filmu sa odohráva v Londýne ako na pirátskej lodi a vedecký objav vyhynutého vtáka dodo tu má väčší priestor ako pirátske dobrodružstva.(13.7.2013)

• Legas

Aardmani, styďte se. Slabota! Fórky v druhém plánu místy výborné, technicky moc pěkné, ale ten příběh, stokrát okopírovaná bííída. A navíc téměř bez vtipu. Fuj, velebnosti. Být to od Disneyho, dám i 3*.(18.1.2013)

• - Postavu piráta Albina nadaboval Andres Iniesta, znýmý hráč fotbalové Barcelony. (FMJ)

• - Charles Darwin byl ve skutečnosti členem společnosti Gourmet or Glutton, ve které se mimo jiné pojídala neobvyklá zvířata, jako sovy a papoušci. (HellFire)

• - Na natáčení se podílelo kolem 300 osob, mezi kterými bylo na 33 animátorů a 41 fotografů ve 4 studiích. (Thomas05)