poster

Piráti!

 • Velká Británie

  Pirates! In an Adventure with Scientists!, The

 • USA

  Pirates! Band of Misfits, The

 • Slovensko

  Piráti!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2012, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  To CGI do toho cpát nemuseli a délka je zbytečně přestřelená, ale jinak další poctivý animák. Sice to není tak vymakané jako Slepičí úlet, ale přesto spousta scének skvěle působí. Tady to není o originalitě nebo chytrosti, ale skvělém timingu.(25.3.2013)

 • DaViD´82
  ****

  Nápadů i citací je sice v tomto "celovečerním Monkey Islandu bez Guybrushe Threepwooda" na tři filmy, ale stejně je to od Aardmanů spíše produkt než srdcovka. Na zábavě či kvalitě to však nemění zhola nic, byť je to tentokrát cílené spíše na mladší obecenstvo.(16.8.2012)

 • Radek99
  ****

  Tak tu máme další, v pořadí již třetí celovečerní, plastelínovou perlu z legendárního britského studia Aardman. Pryč jsou časy Wallace & Gromita, pryč jsou slepice prchající z vyhlazovacího tábora v Slepičím úletu, tentokráte je naladěno na notu pirátsko-prášilovskou. I v Pirátech najde divák ovšem to, co je typické pro produkci studia Aardman - kouzelně rozpohybované plastelínové hrdiny, moře gagů a záplavu situační komiky, výchozí britské reálie a nově také podprahová hrdost na britské impérium (i když ryze britsky schizofrenní - když ve filmu zazní punková hymna ,,London Calling" od The Clash, dá se čekat i punkový útok na královnu, a taky že ano... :-)), nezbytný morální přesah (úměrný cílení na dětské publikum), hrdiny - loosery, kteří TO ovšem nakonec dokážou, řadu odkazů a aluzí k různým filmovým a popkulturním ikonám... Je to trochu překvapivé, ale zakladatelé Aardman Animations Nick Park a Peter Lord se umělecky osamostatnili a tak Piráty natáčí Peter Lord s novým co-režisérem, naštěstí se ale žádný propastný umělecký propad nekoná...(22.8.2012)

 • B!shop
  ***

  No cekal jsem teda o dost vic. Nijak objemnej pribeh o tom, jak se chce blbecek kapitan stat piratem roku, do toho zapletka s kralovnou a "papouskem" se misty vcelku vlece, sceny bez jakyhokoliv vtipu jsou stridany scenama s az moc vtipkama, kde bohuzel kvantita prevazuje nad kvalitou. Ani ta plastelina nepusobi nejakym uzasnym dojmem a tak to zachranujou jen dobry pisnicky a sem tam nejaka povedena scenka. Znova uz bych si to asi nepustil.(5.8.2012)

 • SarumanKo
  ****

  Prečo milujem Aardman? Pretože ich plastelínové svety sú plné jedinečných vizuálnych nápadov, pretože ich príbehy sú originálne, pretože ich humor je sofistikovaný a svojou všestrannosťou dokáže pobaviť každého člena rodiny a pretože ich postavičky dabujú fantastickí britskí herci. A presne toto platí aj v prípade tohto viktoriánsko-pirátskeho dobrodružstva. Hoci tvorcom v záplave neriedenej zábavy a nápadov mierne uniká konzistencia príbehu, som ochotný to akceptovať ako ich osobný úlet v opojení múz a tie 4* Band of Misfits udeliť. Pretože ak si to na poli animovanej tvorby niekto zaslúži, je to Aardman. "Uh-oh!" (7/10)(7.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace