Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Snorlax
  ****

  Nebýt té téměř závěrečné scény v nemocnici, která slizoidně problikávala sentimentem, mohl to být skvělý film. Tradičně výborná švédská kamera s až dětsky naivním pohledem na svět, dramatické momenty prošpikované černým humorem, mluvené slovo jen, když bylo potřeba mluvit, vše ostatní dokázala režisérka správně vylíčit obrazem.(17.2.2013)

 • eLeR
  *****

  Keď Petersson-Jonsson skákal piruety, ja som zavrela oči ... a zostal mi len jeden magický film plný fantázie s výborným príbehom, nádhernou hudbou, skvelými hercami a famóznou Vikander. Takže ja tentokrát nešetrím hviezdami a dávam plný počet. Nádhera.(19.11.2013)

 • Ice.dog
  ****

  Zajmavá kombinace absurdních prvků, které mi velmi připomínali Big Fish, dramatu a velmi divného humoru v čele s Peterssonem Jonssonem - přiteplenym krasobruslařem hrajícím hokej, který jakoby vypad z filmu Ledově ostří. Celkový mix, nazvdory všem dílčím nedostatkům a možná uměle natahované délky, vyšel parádně. Kladné body u mě rozhodně film získal za standartně velmi kvalitní severskou kameru, dějovou linii Downa Jesuse, obsazení Alicie Vikander a velmi dobrou vizuální stránku příběhu. Ne každému tento film sedne, ale mě se ve výsledku líbil. 85%(26.2.2013)

 • Malarkey
  ****

  Korunovační klenoty jsou super zvláštní film. Dá se v něm totiž najít snad jakýkoliv filmový žánr, co existuje. To je někdy k neužitku, ale v tomhle případě je to naopak docela fajn. Nejlepší na tom všem je, že natočeno je to opravdu poctivě a každou další scénou jsou vidět kvality filmu. Herci hrají skvěle, prostředí nemá chybu, jenom ten příběh chvíli trvá, než si sedne. No a jakmile si sedne, tak už se neodlepí. Po půlhodině film uteče jak vítr a hned je tu konec. Samozřejmě je to Sever, takže tu nemůžou chybět běžný krutosti všední reality. I tady se s nimi člověk setká, ale jelikož je film daleko za hranicí severské absurdnosti, která je mimochodem už dost tak velká, dá se to vcelku dobře zvládnout.(28.8.2013)

 • claudel
  ***

  Velmi zvláštní film, povrchně by se to dalo smáznout komentářem typu - "další depka ze Švédska, jen trochu divná". Korunovační klenoty působí značně atypicky, u několika scén jsem si říkal, "to je šíleně ujeté, praštěné anebo je to pokus o netradiční pojetí magického realismu ve filmu". Filmu tak nelze upřít i jistá poetika, což se negativně projevuje ve scénáři, v příběhu, který je někdy až fantaskní. Největší plus? Alicia, bez diskuse, na tu se dá dívat kdykoli v čemkoli.(11.8.2016)

 • - Švédská televize vysílala rozšířenou verzi jako tříhodinový televizní seriál. (skudiblik)

 • - Název filmu pochází ze starého švédského přísloví určeného těm, kteří nějakým způsobem vyčnívají, ostatními jsou považováni za podivíny. (ellegrey)

 • - Natáčení filmu probíhalo v Litvě. (skudiblik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace