proč......proč tam musel být ten hokejista. Takový krásný drama to mohlo být a oni tam naserou teplou baletku a udělaj z ní nejlepšího hokejistu na světě. Chtěj tam mít gaye? OK. chtěj tam mít gaye co bude nejlepší hokejista a bude chodit s jiným špičkovým hokejistou? Ok. Ale proč proboha musel mít ty příšerný baleťácký představení. Co se týče zbytku filmu, tak je plnej neuvěřitelných zvratů a člověka to naprosto táhne do děje. Opravdu jsem dlouho přemýšlel jestli nedát 5*, ale to s tím baleťákem prostě nejde! Ještě z jedný věci jsem byl trochu zmatenej a to z toho v jaký době se vlastně příběh odehrával. Celé okolí vypadá jak z nedávné minulosti. Hlavní rodina má doma snad ještě černobílou televizi a když otec jde zaplatit plyn tak pošťačka má na stole LCD monitor a vězení ve kterém je Fragancia zavřená je zase jak z nedaleké budoucnosti. Z toho jsem byl trochu zmaten, ale je možný že jsem jen trochu nedával pozor. Ale to už byly jen drobnosti v jinak velice silném dramatu. [Severský filmový podzim 2012 - Kino Atlas - 17.11.2012](19.11.2012)

Veľmi dobre natočené ( pivo by som si teraz jedno strelil ), hlavne tie prechody z reality do snovej fantázie. Tiež sa mi páčilo spojenie súčasnosti a minulosti na autách, oblekoch a tak, ale za tie jeho piruetky by som mu strelil také zaucho, že by sa vo vzduchu zatočil posledný krát ! A tiež mám taký pocit, že v tom kostole ju muselo drbnúť pri každej zmienke o Jesusovi! Ale ako dráma to funguje fantasticky. Pri pomyslení, že môžem skončiť kedykoľvek na ulici,ma skoro jeblo u monitoru! V každom prípade, od čias Stardustu som nevidel lepšiu fantasy!(15.1.2012)

Severská poetika v plnej miere a kráse. Film, v ktorom je všetko - od drámy, cez estetické a umelecké obrazy mixnuté s poetikou a artovým strihom, sú v tom komediálne prvky až paródia, pár scén je atmosferických ako z nejakého noir filmu, do toho magický realizmus alebo rozprávka. Hranica medzi VŠETKÝM a NIČÍM je niekedy veľmi tenká, v tomto prípade ma severská filmová symbolika oslovila a dostala.(13.4.2012)

Fantastický kousek ze Švédska. Kronjuvelerna je místy neuvěřitelně depresivní, pak se usmíváte, v další scéně se zasníte a nakonec vás totalně nasere špatný závěr, ale ten jsem tvůrcum hodně rychle odpustil. Trošku vážněji mohli tvůrci brát záběry z ledové plochy. Přece jen dělat piruety jako krasobruslař nebylo zrovna na místě.(14.2.2012)

Zajmavá kombinace absurdních prvků, které mi velmi připomínali Big Fish, dramatu a velmi divného humoru v čele s Peterssonem Jonssonem - přiteplenym krasobruslařem hrajícím hokej, který jakoby vypad z filmu Ledově ostří. Celkový mix, nazvdory všem dílčím nedostatkům a možná uměle natahované délky, vyšel parádně. Kladné body u mě rozhodně film získal za standartně velmi kvalitní severskou kameru, dějovou linii Downa Jesuse, obsazení Alicie Vikander a velmi dobrou vizuální stránku příběhu. Ne každému tento film sedne, ale mě se ve výsledku líbil. 85%(26.2.2013)