poster

Korunovační klenoty

 • český

  Královské klenoty

 • Švédsko

  Kronjuvelerna

 • anglický

  Crown Jewels, The

Drama

Švédsko, 2011, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IQ Tiqe
  **

  Na to, jak to bylo dlouhý a rozvláčný, je pointa dost slabá. Nemluvě o fyzikálně nesmyslném závěru.(16.6.2013)

 • snob
  odpad!

  Film, jehož sdělení je následující - 1) Plačící ženy jsou mutanti 2) Ve Švédsku žijí mongoloidní lochnesky 3) Homosexualita je přirozená 4) Koule jsou někde nad žaludkem 5) Hollywood se přestěhoval do Švédska 6) V nebi rozhodně nejedou přes energetické normy EU 7) Policajt je hodný, chápavý, moudrý, milý a spravedlivý 8) Hra vysokou holí se při hokeji neodpíská, pokud hráč předvede čtvernou otočku doleva zakončenou poskočením či poklekem 9) Zlato se vyrábí neplacením složenek plynařským společnostem 10) Blbost už se nedá vyvážet, protože je všude(5.5.2013)

 • nunka
  ****

  Keď na film nahliadam cez magický klúč a filmovú reč akou príbeh rozpráva, zanecháva nevšedný dojem, kde hľadanie cesty človeka k človeku je vykreslené cez atmosferické a estetické prvky a poetické myšlienky. Príbeh môže pôsobiť depresívne alebo emotívne, divák si vyberie. Film ako celok je však kompaktný vďaka príbehu, umelecký vďaka originálnym výrazovým prostriedkom a komický kvôli Peterssonovi-Jonssonovi.(17.4.2012)

 • dopitak
  ****

  Švédská všehochuť odehrávající se ve zvláštním bezčasí. Vzhledem k stopáži bylo možné propracovat mnoho postav, v čemž spatřuji největší slabinu filmu. Vyhodit okolí postavy pana ředitele, prostříhat některé snové (až kýčové) pasáže a bylo by to moc dobré. Vizuálně působivé, a nebýt obvyklé zimy v kině (chystám rozhořčený mail vedení Artu, aby se konečně naučili používat vzduchotechniku) a problémů se spuštěním filmu, byl by to docela zážitek. Severský filmový podzim 2012, Art, Brno.(7.12.2012)

 • jojinecko
  ****

  Severská poetika v plnej miere a kráse. Film, v ktorom je všetko - od drámy, cez estetické a umelecké obrazy mixnuté s poetikou a artovým strihom, sú v tom komediálne prvky až paródia, pár scén je atmosferických ako z nejakého noir filmu, do toho magický realizmus alebo rozprávka. Hranica medzi VŠETKÝM a NIČÍM je niekedy veľmi tenká, v tomto prípade ma severská filmová symbolika oslovila a dostala.(13.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace