Švédská všehochuť odehrávající se ve zvláštním bezčasí. Vzhledem k stopáži bylo možné propracovat mnoho postav, v čemž spatřuji největší slabinu filmu. Vyhodit okolí postavy pana ředitele, prostříhat některé snové (až kýčové) pasáže a bylo by to moc dobré. Vizuálně působivé, a nebýt obvyklé zimy v kině (chystám rozhořčený mail vedení Artu, aby se konečně naučili používat vzduchotechniku) a problémů se spuštěním filmu, byl by to docela zážitek. Severský filmový podzim 2012, Art, Brno.(7.12.2012)

Sledovať vývoj Elly Lemhagen od rodinných filmov, cez vzťahovú drámu až po túto multižánrovú cukorničku, je pre mňa obrovský zážitok, lebo na vlastné oči vidím, ako sa mení vkus a štýl pani režisérky. Jej najväčším pozitívom nie sú filmy, ktorých kvalita je kolísavá, ale nevyhranenosť, hravosť a senzibilita voči divákovi, ktoré do svojej tvorby vkladá.(7.7.2012)

• IQ Tiqe

Na to, jak to bylo dlouhý a rozvláčný, je pointa dost slabá. Nemluvě o fyzikálně nesmyslném závěru.(16.6.2013)

"Příběhy jsou tu pořád. Poslouchej a uslyšíš je." Já jsem nejen poslouchala, ale já se i dívala na pomalu plynoucí příběh, kde se prolínaly scény uvěřitelné s neuvěřitelnými. Bylo to nejen drama, ale rozhodně i fantasy, což mě vůbec nevadilo, právě naopak to přispělo k příjemné atmosféře celého snímku. Alicii Vikander znám už z jejích jiných filmů a ani tady mě nezklamala v roli krásné Fragancie. Když přimhouříte oči nad Peterssonem, který mně trochu připomínal Ivánka z Mrazíka (toho mohli opravdu vynechat, ale ke konci jsem si na něj už zvykla) a možná i nad některými jinými bleškami a necháte se unést příběhem jako takovým, tak nebudete určitě zklamaní. Poetické, smutné, zkrátka tak trochu žánrový mix, ale já hodnotila hlavně na základě svých pocitů z celého filmu. "Pamatuju si ty kouzelné noci. Všechny zákony přírody přestaly fungovat. Neexistovaly dálky. Stačilo natáhnout ruku a mohla jsi sebrat hvězdu z oblohy a dát si jí do kapsy."(26.12.2012)

Velmi zvláštní film, povrchně by se to dalo smáznout komentářem typu - "další depka ze Švédska, jen trochu divná". Korunovační klenoty působí značně atypicky, u několika scén jsem si říkal, "to je šíleně ujeté, praštěné anebo je to pokus o netradiční pojetí magického realismu ve filmu". Filmu tak nelze upřít i jistá poetika, což se negativně projevuje ve scénáři, v příběhu, který je někdy až fantaskní. Největší plus? Alicia, bez diskuse, na tu se dá dívat kdykoli v čemkoli.(11.8.2016)