Švédský bizár, v němž si podává ruku jeunetovsko- andersonovská hravá stylizace se severskou brutalitou. Přiznávám, že bez herecké účasti Alicie Vikanderové bych do projekce nešel.(18.6.2015)

"Příběhy jsou tu pořád. Poslouchej a uslyšíš je." Já jsem nejen poslouchala, ale já se i dívala na pomalu plynoucí příběh, kde se prolínaly scény uvěřitelné s neuvěřitelnými. Bylo to nejen drama, ale rozhodně i fantasy, což mě vůbec nevadilo, právě naopak to přispělo k příjemné atmosféře celého snímku. Alicii Vikander znám už z jejích jiných filmů a ani tady mě nezklamala v roli krásné Fragancie. Když přimhouříte oči nad Peterssonem, který mně trochu připomínal Ivánka z Mrazíka (toho mohli opravdu vynechat, ale ke konci jsem si na něj už zvykla) a možná i nad některými jinými bleškami a necháte se unést příběhem jako takovým, tak nebudete určitě zklamaní. Poetické, smutné, zkrátka tak trochu žánrový mix, ale já hodnotila hlavně na základě svých pocitů z celého filmu. "Pamatuju si ty kouzelné noci. Všechny zákony přírody přestaly fungovat. Neexistovaly dálky. Stačilo natáhnout ruku a mohla jsi sebrat hvězdu z oblohy a dát si jí do kapsy."(26.12.2012)

Svojim spôsobom zvláštna dráma s fantasy prvkami. Úvod ma síce veľmi nepresvedčil, že pôjde o niečo výnimočné a pútavé, ale potom to prišlo... ani neviem ako som do toho spadol, film ma celého pohltil, pričom som vôbec neriešil otázky typu čo je reálne a čo nereálne. Svojim účinkom, pocitovým a emotívnym vplyvom na diváka táto forma rozprávania príbehu nešťastnej dievčiny všetko ostatné zatlačila do úzadia, obsah sa tak dostane k divákovi len ako taký šepot, ktorý som niekedy dokonca vnímal len v stave neurčitej polohypnózy. Záver bol síce ako zo sladkej bonboniéry, ale zase mi to do celkovej pointy krásne zapadlo. Jeden z filmov, kde sa stačí nechať sa voľne unášať príbehom, všetko ostatné sa už o príjemný a pozitívny pocit postará. 85/100(28.4.2015)

Keď Petersson-Jonsson skákal piruety, ja som zavrela oči ... a zostal mi len jeden magický film plný fantázie s výborným príbehom, nádhernou hudbou, skvelými hercami a famóznou Vikander. Takže ja tentokrát nešetrím hviezdami a dávam plný počet. Nádhera.(19.11.2013)

Pomalu každej si tu na něj stěžuje, ale u mě to Pettersson-Jonsson vyhrál na celé čáře. Předpokládám, že až padne zmínka o tomhle filmu, bude to on, na koho si v první řadě vzpomenu. Jinak se jedná o film, který, ač je chvilkama zdlouhavější a tudíž i nudný, obsahuje spoustu zajímavých okamžiků, které si určitě ještě nějakou dobu uchovám v paměti. Ale i tak jsem u filmu prožívala pocit jakéhosi deja vu, kdy se mi zdálo, že i tu sebeoriginálnější scénu už jsem v nějaké podobě viděla jinde a jak říkám, sem tam se to i trochu vleklo, tudíž nemohu výš. A znovu už si to asi nepustím.60%(27.12.2012)