Nebýt té téměř závěrečné scény v nemocnici, která slizoidně problikávala sentimentem, mohl to být skvělý film. Tradičně výborná švédská kamera s až dětsky naivním pohledem na svět, dramatické momenty prošpikované černým humorem, mluvené slovo jen, když bylo potřeba mluvit, vše ostatní dokázala režisérka správně vylíčit obrazem.(17.2.2013)

Keď Petersson-Jonsson skákal piruety, ja som zavrela oči ... a zostal mi len jeden magický film plný fantázie s výborným príbehom, nádhernou hudbou, skvelými hercami a famóznou Vikander. Takže ja tentokrát nešetrím hviezdami a dávam plný počet. Nádhera.(19.11.2013)

Zajmavá kombinace absurdních prvků, které mi velmi připomínali Big Fish, dramatu a velmi divného humoru v čele s Peterssonem Jonssonem - přiteplenym krasobruslařem hrajícím hokej, který jakoby vypad z filmu Ledově ostří. Celkový mix, nazvdory všem dílčím nedostatkům a možná uměle natahované délky, vyšel parádně. Kladné body u mě rozhodně film získal za standartně velmi kvalitní severskou kameru, dějovou linii Downa Jesuse, obsazení Alicie Vikander a velmi dobrou vizuální stránku příběhu. Ne každému tento film sedne, ale mě se ve výsledku líbil. 85%(26.2.2013)

Korunovační klenoty jsou super zvláštní film. Dá se v něm totiž najít snad jakýkoliv filmový žánr, co existuje. To je někdy k neužitku, ale v tomhle případě je to naopak docela fajn. Nejlepší na tom všem je, že natočeno je to opravdu poctivě a každou další scénou jsou vidět kvality filmu. Herci hrají skvěle, prostředí nemá chybu, jenom ten příběh chvíli trvá, než si sedne. No a jakmile si sedne, tak už se neodlepí. Po půlhodině film uteče jak vítr a hned je tu konec. Samozřejmě je to Sever, takže tu nemůžou chybět běžný krutosti všední reality. I tady se s nimi člověk setká, ale jelikož je film daleko za hranicí severské absurdnosti, která je mimochodem už dost tak velká, dá se to vcelku dobře zvládnout.(28.8.2013)

Velmi zvláštní film, povrchně by se to dalo smáznout komentářem typu - "další depka ze Švédska, jen trochu divná". Korunovační klenoty působí značně atypicky, u několika scén jsem si říkal, "to je šíleně ujeté, praštěné anebo je to pokus o netradiční pojetí magického realismu ve filmu". Filmu tak nelze upřít i jistá poetika, což se negativně projevuje ve scénáři, v příběhu, který je někdy až fantaskní. Největší plus? Alicia, bez diskuse, na tu se dá dívat kdykoli v čemkoli.(11.8.2016)

• - Švédská televize vysílala rozšířenou verzi jako tříhodinový televizní seriál. (skudiblik)

• - Název filmu pochází ze starého švédského přísloví určeného těm, kteří nějakým způsobem vyčnívají, ostatními jsou považováni za podivíny. (ellegrey)

• - Natáčení filmu probíhalo v Litvě. (skudiblik)