• troufalka

Vysoké hodnocení u mých oblíbených, drama, doporučení z diskuze, země původu Švédsko. Nic mě nevarovalo. Kdyby alespoň uvedli do žánru mystery, mohla jsem zavětřit nějakou nekalost. Ale tohle se tvářilo jako naprosto normální film! Režisérku a scénáristku v jedné osobě pověsit do průvanu, nechat za trest stokrát opsat scénář nebo jí nechat dívat se na vlastní výtvor pětkrát po sobě!! Tady už jen chybělo, aby se na konci zavířilo v hlubině, vyvanula se voda zdola a z vody by vycupital usmívající se bratříček s mandlovýma očima (pokud možno suchý) a v ručičce by si vesele chrastil klíčemi do kroku! Tohle je jasná ztráta času. A varování, že už ani Švédsko není zárukou kvality.(30.10.2014)

Je to akýsi depresívno rozprávkový mix Guntera Grassa a Tima Burtona(Veľkej Ryby). Ale vo finále je to strašne rozpačité. Lemhagen ako keby nevedela čo chce povedať. Je síce pravda, že kauzalita situácií a postupné dramatizovanie fungovalo bez hluchých miest. A nebolo spravené , len preto aby sa nepovedalo. Ale celé to balansovanie medzi rozprávkou a drámou a snahou zanechať nejaké posolstvo ma neuveriteľne minulo účinkom. Vikander je skvelá a je jediným dôvodom, prečo som sa k tomuto dostal. Ale okrem toho, že sa tu vyzlečie a zapláva si v jazere, je to film veľmi skúpy na nezabudnuteľný moment. Aj natočené je to formálne bezchybne, ale bez akejsi dravosti a silného rukopisu. Držíme sa tu striktne pravidiel a neprekračujeme tieň žánru, ani ho neozvláštňuje zaujímavým spôsobom, ale zubami nechtami sa o to film pokúša. A heslo, nikdy druhému neber kľúče je možno dobrá rada, keď idete do školy a je tam mega veľa skriniek, ako do života.(16.12.2014)

Sledovať vývoj Elly Lemhagen od rodinných filmov, cez vzťahovú drámu až po túto multižánrovú cukorničku, je pre mňa obrovský zážitok, lebo na vlastné oči vidím, ako sa mení vkus a štýl pani režisérky. Jej najväčším pozitívom nie sú filmy, ktorých kvalita je kolísavá, ale nevyhranenosť, hravosť a senzibilita voči divákovi, ktoré do svojej tvorby vkladá.(7.7.2012)

• Thomick

Špetka Popelky, špetka Mrazíka, kopec severský ujetosti, složitých metafor, fatálně nekvalitního černýho humoru a koncentrovaný fantasmagorie = jedna dramatická "pohádka" s bisexuálem-krasobruslařem-nejlepšimhokejistouplanety, nesmyslnou líbačkou v průběhu hokejovýho zápasu, hrozivě překombinovanym závěrem a úchvatnou Aliciou. Právě ta, spolu se solidnim soundtrackem, nakonec zařizuje ony (celkem potupný) dvě hvězdičky. Tahle magie mě fakt neoslovila.(12.3.2013)

Nebýt té téměř závěrečné scény v nemocnici, která slizoidně problikávala sentimentem, mohl to být skvělý film. Tradičně výborná švédská kamera s až dětsky naivním pohledem na svět, dramatické momenty prošpikované černým humorem, mluvené slovo jen, když bylo potřeba mluvit, vše ostatní dokázala režisérka správně vylíčit obrazem.(17.2.2013)