Vražda v salónním coupé (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1998, 92 min

Jedna z mých nejmilovanějších cimrmanovských her, která ale v alternaci se Smoljakem postrádá Svěrákovu energii, nicméně stále vynikající.(10.5.2004)

Další legenda od Cimrmanů, podle níž vznikl i film Rozpuštěný a vypuštěný, si v ničem nezadává s ostatními hrami tohoto úctyhodného divadelního souboru. Je sice fakt, že se mi v roli praktikanta Hlaváčka kdysi líbil více Petr Brukner, než nyní Miloň Čepelka, ale Ladislav Smoljak je prostě neodolatelný. Cimrmanovský humor zkrátka působí skvěle a je to dokonalý lék proti trudomyslnosti.(13.3.2003)

Nemastné, neslané a úvodní besedou i lehce otravné. 65%(30.5.2006)

V záznamu hodně fajn, naživo neskutečná pecka. Omlazené obsazení dodává Vraždě přesně to, co jí v původní verzi chybělo.(27.5.2006)

No, tady je uvodni seminar krapet slabsi. Bohuzel tu chybi Sverak a Genadij Rumlena je zoufale nevtipnej, fakt nevim, kde to vyhrabali. Co se tyce Vondrusky, ten spatnej neni, ale obcas zapomina text, prerikava se, nebo se rozesmeje. Samotna hra ma pomalejsi rozjezd, ale jakmile dojde k vrazde a Smoljak zacne vysetrovat, tak se to zase rozjede. Tady je slusnej i Genadij, trochu mi pripomnel Crabtreeho z Halo, Halo. Jinak krome skvelyho Smoljaka stoji jeste za pozornost Cepelka, hlavne jeho vyslech Vilmy je hodne vostrej. Jinak film Rozpusteny a vypusteny jsem videl pred timhle, takze mi byly naky scenky povedomy, ale i tak jsem se u nich bavil. Lehce slabsi, ale porad na 5*.(7.2.2008)

Čo sa týka Cimrmana, jednotkou u mňa stále bude Dobytí severního pólu. Aj keď Smoliak vydal pozoruhodný výkon (najmä recitovania textu a kliky), príbehu dosť chýbal Sveřák a úvodné semináře miestami nudili. Keďže, ako som tu čítal je to asi najslabšia Cimrmanova hra, potom môžme byť radi, to čo je najslabšie má v skutočnosti 88%.(7.8.2008)

Vražda v salóním coupé se odehrává čistě pod taktovkou Ladislava Smoljaka a ač absence Svěráka trochu zamrzí, ostatní si bez něj poradit poměrně slušně. Přednáška nás opět, aniž by hypnoticky uspávala, jako přednášky ve škole, příjemně naladí na následující hru a jízda může začít... Ono přesněji jízda to kdovíjak adrenalinová není, ale vzhledem ke konstatnímu přísunu zábavy bez výrazně slabších míst by neměl být nikdo zklamán. 7/10(16.11.2008)

Můj druhý Cimrman a celkem ušel, ale už tam byli hluchá místa..(25.9.2007)

• Bebacek

Když se blíží ty Vánoce... tak na přání jednoho uživatele konečně hodnotím. Bez urážky, ale Cimrmani jsou předražený (že já tenkrát dala takové peníze za lístek) preudokult pro inteligentní blbce.(17.12.2008)

Podle me asi nejslabsi hra z repertoaru Zizkovskeho divadla JC, a proto 3 hvezdicky. V ceskem kontextu se ale presto jedna o nadprumernou zabavu.(7.9.2003)

Je to nadrpůměr, pár fórů fakt stojí za to. Ale rozhodně bych nedal 5* jen za Trademark Cimrman.(30.1.2006)

Toto představení je poněkud nevyvážené. Jak v semináři, tak v samotné hře jsou velmi podařené momenty i hlášky, ale pak se také objevují poněkud slabší, řekněme zpomalující, psasáže, které ubírají na dynamice. Nadprůměr je to ale určitě.(8.12.2006)

6. * jest udělena za Cimrmanův kriminální horor Chtěla bych ženicha mladého - s kučeravými vlasy. Dodnes trpím jeho absencí na MC a faktem, že hru cele zastínil Rozpuštěný a vypuštěný, jinak samozřejmě dokonalý kousek, leč s problematickým castingem(29.9.2011)

Prostě Jára Cimrman..geniální dílo, které nikdo jiný na světě nemá(21.6.2009)

Nejčerněji podávaný Cimrman. [Přesná stopáž: 92 min](9.3.2008)

No, možná jsem poznamenaný faktem, že jsem právě toto představení zažil v divadle naživo, ale rozhodně bych ho nehodnotil nejslabším ze všech her, jak tady někteří píší. Seminář tak špatný není, obvzláště "ulehčující" práce při stavbě mostu mě naprosto dostala. No a samotná hra, to je 1 velká hláška. "Čím byla tvoje matka? Moje matka byla běhnou. No to je poctivé zaměstnání, také jsem vždy chtěl být..."; "Ty že máš les, Majere? Mám!. Hovno Majere, hovno máš!"; "Hledej šmudlo.". A nesmím také zapomenout na boty pana Čepelky ;-)(17.5.2008)

Jednorázově povedené, ale opakované zhlédnutí Vraždě dost škodí. Nakonec musím říct, že jde o jednu ze slabších, i když stále pěkných kousků.(9.2.2011)

Mysteriozni detektivka par excelence. Dvakrat na zivo. Oba frontmani v obou predstavenich exelentni. A ten konec... odvazna to zalezitost.(8.7.2010)

Byl jsem na tom osobně. Hercům se zrovna moc nechtělo hrát, takže hráli bez elánu, ospale, ale není divu, když už tu hru hrají tak dlouho. Horší verze filmu "Rozpuštěný a vypuštěný."(29.8.2010)

Jako zanícený cimrmanolog, schopný hodiny a hodiny vyprávět repliky ze všech her krom Českého nebe, se kterým jsem ještě žel neměl tu čest, snad ani nemohu jinak. Mohl bych pár her vyzdvihnout, avšak žádnou bych nedokázal označit za slabší či méně oblíbenou. Stejně ode mne každá dostane "kilo", tak co... 100%(9.6.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7