poster

Japonské Tsunami - Jak se to stalo (TV film)

  • Velká Británie

    Japan Tsunami: How It Happened

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 45 min

Komentáře uživatelů k filmu (7)

  • Renton
    ****

    Scénář: Richard Burke-Ward, Robert Strange .. Bezprostřední (vlastně takové rozšířené zpravodajství), přesto nemálo zajímavé shrnutí vzniku a dopadů ničivých přírodních sil ze dne 11.03.2011 s tím, že to "nejlepší" bohužel možná 'Ring of Fire' teprve předvede. A to nejen pod Tokiem, ale také u Kalifornie...(3.4.2011)

  • swamp
    ***

    Aby mě někdo nenařkl.. ano, uznávám, že je to tragédie. Jinak se ale jedná o klasický dokument těžící z něčího neštěstí. Kdyby se v něm stále neopakovaly stejné záběry a různí (američtí či britští) odborníci neříkali naprosto všeobecně známé věci, byl by o něco lepší. Hlavně ti borci z Havaje - jak heroicky tvrdili, že zachránili tisíce lidí - mno nevím..(6.6.2011)

  • CageDepp
    ***

    Moře se pomstilo za to co je k vidění v dokumentu "Zátoka". Kde jsem se k tomu vyjádřil.(22.1.2012)

  • grogodil
    ***

    Ak ste posledných pár týždňov žili na Mesiaci alebo v izolácii niekde na konci sveta, tak to v rámci dobehnutia berte ako výcuc toho najpodstatnejšieho z televízneho spravodajstva. Ostatným, ktorí aspoň raz za čas zapnú televízne noviny to možno prijde ako dosť narýchlo uplácaný dokument, ktorý ako bonus k už notoricky známym amatérskym videozáznamom pridá niekoľko viac, alebo menej šokujúcich a zaujímavých geologických údajov.(5.4.2011)

  • LarkyCZ
    ****

    Solidní dokument o největším zemětřesení, které 11.března 2011 zasáhlo Japonsko se spoustou známějších i méně známích autentických záběrů, pár výpovědí očitých svědků katastrofy a několika vědcům a lidem, kteří k této problematice mají rozhodně co říct.Nečekejte nic moc nového co se týče poznatků, především jde o přehledný sumář všeho podstatného v prvních dnech japonské apokalypsy.Pro mě jako člověka, který sledoval celou událost od samého začátku, sice není Japan Tsunami: How It Happened nijak objevná záležitost, přesto jsem s ní byl spokojen, protože je dobře natočená i povedeně okomentovaná.Měl bych jen dvě menší výtky: první je: nejsou tři týdny od události trochu krátká doba na natočení dokumentu? a druhá souvisí z první: Vzhledem k tomu, že situace v jaderné elektrárně Fukušima není pořád vyřešená o ní ani není v tomto dokumentu mnoho řečeno, cože je škoda...jak jsem ale řekl, až na tyhle chybky jsem spokojen - čisté 4*.(2.4.2011)

  • KOZEL84
    ****

    Tak ten praotec Čech zas nebyl takový cyp.(3.4.2011)

  • M.i.k.e
    ****

    působivé a pro našince naprosto nepředstavitelné...80%(3.4.2011)