• Jossie
  *****

  Musím konstatovat, že Tarantinovo překrucování (případně přikrášlování) historie je neobyčejně zábavné. Na jeho filmy se vždycky těším a vždycky je to zážitek. Baví mě vždycky i jeho casting, ti herci, co si vybírá, z kolika průměrných nebo zapomenutých už udělal hvězdy.(23.1.2013)

 • golfista
  ***

  Tarantino mě svou filmovou tvorbou neoslovuje už přes deset let a Django na tom nic nezměnil (spíš naopak). Nebýt výborného Waltze a Ku-klux-klanu :) tak bych šel ještě níž .... Přepálený a v mnoha místech nudný film, který je asi hlavně díky jménu režiséra tak oslavovaný .... Golden Globe za scénář ? Really ?! .... A teď dokonce Oscar :) Asi budu muset napsat, že mě Django nadchnul ........ ale ne, fakt nenadchnul.(15.2.2013)

 • JFL
  *****

  Tarantinovou největší předností coby tvůrce byla vždy schopnost z prvků převzatých z filmů a žánrových kategorií určených pro velmi specifické diváky vystavět dynamickou a podmanivou podívanou pro široké publikum. "Django Unchained" v tomto ohledu představuje jeho mistrovské dílo, neboť pro dobu politické korektnosti revitalizuje motivy z šokantně nekorektních blaxploitation westernů a plantážových filmů. Více v recenzi pro Cinepur.(17.4.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jednu malou roli si ve snímku zahrál i Quentin Tarantino, a to konkrétně otrokáře, který na konci filmu osvobodí Djanga (Jamie Foxx). (TeddyBastard)

 • - Leonardo DiCaprio se dvakrát zranil během zkoušení scén. Poprvé, když při večeři třískl rukou do stolu a omylem udeřil skleničku, čemuž následovala Leova dokonalá improvizace, která byla nakonec použita ve filmu, a podruhé při scéně s kladivem, kdy se Leo praštil do hlavy. Ve filmu pak kladivo nahradila pěnová replika. (cihlenka)

 • - Leonardo DiCaprio ve filmu ztvárnil nejmenší roli od filmu Don's Plum Bar (2001). (Chrustyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace