Filmová masturbace podle Quentina Tarantina: Volume 2. ___ Co na to říct? Quentin Tarantino je v nejlepší formě. Každý záběr je plnokrevný Tarantino. Geniální atmosféra, zpomalené záběry (zakrvácený kůň, zastřelení Ellise Brittlea), výborně vybraná hudební složka (hiphop ve westernu, libový soundtrack) a široký rozhled prostředí (od panorámatu zasněžených hor, spalujících skal až po západ slunce). Všechno krvavé - každá scéna má svou váhu. Film, během kterého jsem se perfektně bavil (velká zásluha Waltze), a v některých dramatických scénách se mi těžko dýchalo (Beethovena melodie s Waltzovou drastickou vzpomínkou). V každém detailu vytvořené postavy, kdy nám Tarantino drží odstup od hlavní postavy Djanga (J.Foxx) a nechá nás spojit s ostatními, kde opět kraluje geniální herec Christoph Waltz (momentálně nejlepší v Hollywoodu) a perfektní záporák Leonardo DiCaprio. Samuel je opět výborný (opičák) a od Pulp Fiction nejlepší postava pod Quentinovou lupou. DJANGO je stylový, krvavý, brutální námrd na který budeme muset počkat dalších pár let (i když Quentin už jistě píše třetí část "trilogie"). Po šestém zhlédnutí v kině je zbytečné přemýšlet, jestli dám 5 hvězdiček (no kdo dal pod 5* musí očekávat, že ho navštíví Pancharti, nebo nasraný Billy Crash. Poprosím o oscarové výhry pro vedlejšího herce Christopha Waltze a cenu za nejlepší scénář pro Quentina Tarantina! Film detailně rozebrán v mém Deníčku.(22.1.2013)

Presne také, ako som dúfal. Nebyť tej menej záživnej polhodiny po brutálnej megaprestrelke úplná dokonalosť. Je to stále Tarantino, no zároveň klasicky vystavaný pištoľnícky epos v najlepšej tradícii európskych westernov. Vtipné, krvavé, zábavné, výborne zahraté - Waltz samozrejme opäť vládne. Navyše to má tú bohumilú vlastnosť tarantinoviek, že s opakovanými zhliadnutiami je to čoraz väčšia vychutnávka.(8.1.2013)

Waltz zezačátku až otravně "cool", ale postupem času prostě nejde neužívat si každou jeho repliku. Takže ta "příhoda" ke konci akorát nasere - žádný přínosný zvrat ve filmu, prostě to jen nasere, protože pak už je to o ničem. Leo celej k zulíbání. SLJ tradičně dobrej. Scéna s pytlema kult (na tenhle film možná až moc vtipnej). Negrování ok. Celkově ok (takže na Tarantina zatraceně málo, ale to už nějakou chvíli). 3,5*(26.1.2013)

Až doteď jsem si neuvědomila, jak moc mi v dnešní americké kinematografii přetékající bezkrevnými figurínami a superschopnými karikaturami chybí pořádní, lidští, smradlaví chlapi. Django Unchained se dá chápat mimo jiné i jako oslava mužství, které neztratí nic ze své kulervoucnosti snad ani tehdy, kdyby bylo opravdu zkráceno, a díky skvělé kameře nabírá skoro až ikonických kvalit (už abych si mohla ze záběru Djanga uhánějícího na koni a mávajícího puškou udělat gif). Největším šokem pro mě je, že Tarantino se s rasovou stránkou vypořádal překvapivě citlivě (a já ho tudíž již nadále nebudu moct označovat za fachidiota). Prakticky jediným ošemetným aspektem je postava S. L. Jacksona, která bez problémů funguje ve světě filmu, ale jakmile se začneme jen povrchně zabývat tím, co nám DU říká ve vztahu k našemu světu – k čemuž žánr, otázka rasismu a hudební doprovod přímo vybízejí -, okamžitě se objevuje kontroverze a průser, jelikož trop „bílého negra“ praktikujícího kargo kult, napodobujícího bílé a škrábajícího se k postavení díky zradě vlastní rasy znamená dnes pomalu každého, kdo vystoupil ze škatulky otrocké oběti a dokončil základku. Je naprosto mylné domnívat se, že Stephen představuje nějaké korektní „vyrovnávací“ popíchnutí ve filmu, který je zaměřen především na pomstu bělochům, neboť touhle postavou se bude cítit dotčena tak maximálně černošská elita. Z tvůrčího hlediska je největší slabinou snímku lineárnost, kterou Tarantino zvládá jen o chlup líp než v Death Proof – DU má jasně nejepičtější a nejrozmáchlejší téma za celou Tarantinovu kariéru, a přesto kvůli kombinaci lineárnosti a typické ukecanosti a roztahanosti budí dojem pouhé nezávazné epizodky, v níž zas tak o moc nejde, o poněkud divné časové posloupnosti nemluvě (tak byl ústřední MacGuffin skupinově znásilňován, či nikoli, a jak dlouho?!) Christopher Waltz hraje zcela stejnou postavu jako v Basterdech, pouze lehce odstíněnou do pozitivna, a já bych tímto chtěla poprosit, aby mu někdo už konečně napsal nějakou jinou roli, neb všichni ti neortodoxní, výmluvní záporáci a antihrdinové mě začínají pomalu, ale jistě nudit. Ech, ale co, ještě párkrát mi pusťte scénu s KKK, která jako by vypadla ze South parku, a jsem si jistá, že to nakonec na těch pět přece jenom hodím.(15.1.2013)

[imdb: 8.7/10] | me: Pokiaľ za niečim stojí Quentin, nedá sa od veľkých očakávaní odosobniť. A ani v tomto prípade to nebolo inak. Po všetkom čo som počul, čítal, ... po všetkých tých nomináciách to ani nešlo. No opäť to vyšlo... opäť tu máme film, ktorý jednoznačne vyčnieva z radu. Quentin si povedal, že sa pozrie negrom na zúbky a výsledkom je questern (quentin+western) z najpopulárnejších čias otroctva, ktorý však útočí na obe strany spôsobom tak štýlovým ako sa na Tarantina patrí. Príbeh, kamera, strih ... všetko je úderné a spolu s extra hereckou triedou (Waltz, DiCaprio, S.L.Jackson klobúk dole) tu zrazu máme film, ktorý nemá problém skrz na skrz prevŕtať všetko čiernobiele o čom sa doteraz filmovo mlčalo. A ak k tomu pridáme kolty, hlášky, násilie ... dostávame film, na ktorý sa čakalo ... a ktorého príchod len potvrdil to o čom sa tu už celý čas hovorilo: Quentin rulezz. ... a hoci sa u mňa rebríček top tarantinoviek nezmenil radím tento film do skupiny s názvom EXTRA. [4.5 *] You niggas gon' understand something about me! I'm worse than any of these white men here! You get the molasses out your ass, and you keep your goddamn eyeballs off me! (21.1.2013)