Blaxploitation po westernovsku a ještě v rukou Tarantina? Huh! Ale výsledek pro mě překvapující, protože jsem čekal spíše méně, než více. Během úvodních cca 2 hodin jsem si liboval nad pokračující renesancí westernu, nadchla mě už úvodní titulková pasáž a další průběh sliboval nečekané. Grandiózní Goldsmithův hudební doprovod při příjezdu na "Candyland" naznačuje, že odteď už půjde do tuhého, a taky že jo! Ale očekávané vyvrcholení se trochu protahuje a dramatická akce pak opět po tarantinovsku překypuje červenou barvou, na můj vkus až moc. A poslední rudá kapka bylo to finále, zmiňované např. Pomem, takže proto jen za čtyři - ale našlápnuto bylo parádně... Z herců byl skvělý Waltz v roli Kinga Schultze (nějak se mi tam cpe slůvko Dotcom, asi kvůli zajímavé podobě jmen s Kimem Schmitzem), velmi dobré party sehráli ale i DiCaprio, Foxx a skoro k nepoznání zamaskovaný Sam L. Jackson.(19.12.2013)

Americký Jih si vždy zakládal na svém ctihodném rasismu a ve mně tento snímek vyvolal touhu přenést se v čase a zacválat si s černým kumpánem mezi nechápavými zraky otrokářské elity. Nicméně přiznávám, že bych rozhodně nedokázal chránit Djangovi jeho afroamerickou řiť s vtipem doktora Schultze, takže jsem nakonec raději zvolil kino. Byla to dobrá volba, protože různobarevná dvojice lovců lidí byla bezchybná, vážený pan otrokář Candie byl krásně hnusný, jeho věrný slouha Stephen by si zasloužil dlouhý pobyt na nějaké slušně vyhřívané plantáži a kluci z KKK byli prostě jedineční. Takže Quentine, zase jste mne nepotěšil a ani já vás nepotěším. Opět za pět.(17.3.2013)

Musím konstatovat, že Tarantinovo překrucování (případně přikrášlování) historie je neobyčejně zábavné. Na jeho filmy se vždycky těším a vždycky je to zážitek. Baví mě vždycky i jeho casting, ti herci, co si vybírá, z kolika průměrných nebo zapomenutých už udělal hvězdy.(23.1.2013)

• - Dr. Schultz (Christopher Waltz) má přezdívku "lovec lidí", podobně jako ve snímku Hanebný pancharti (2009), kde byl nazýván "lovec židů". (J*A*M*A*L)

• - Jedná se o první Tarantinův film, jehož součástí není titulek "Written and directed by Quentin Tarantino" na černém pozadí. (Jurkodak1)

• - Dr. Schulz (Christoph Waltz) se při večeři v Candylandu zmiňuje, že předtím jezdil s cirkusem. Herec Christoph Walz natočil v roce 2011 film Voda pro slony, ve kterém si zahrál principála. (mawria)

• Jamie Foxx