The Man Behind the Courtyard House

• Čína Shou wang zhe: Zui e mi tu (více)

Adrian

Osviezujuca hra s divackym ocakavanim a zanrovymi konvenciami, ktore reziser doviedol es te k silnejsiemu divackemu zazitku s jeho dalsim filmom "Silent Witness". ()

Flipnic

Hodně těžkej film, hodně pomalý vyprávění, ale hodně dobrej kousek ... To, co původně vypadá jako pomalý, chladný a temný slasher, ve kterém Simon Yam v opuštěném klášteře vykydlí partičku mladých lidí, se postupně rozvíjí dějově do neuvěřitelné scénáristické partie! To jsem fakt nechápal, co se z toho filmu vyvinulo a jaký dojem to ve mne zanechalo ... Ono je to celé vlastně o pomstě obyčejného dělníka, který byl neprávem uvězněn na 20 let do vězení. Po návratu z vězení je to naprosto prázdná bytost. A to je právě to šílené na celém filmu, z čehož mne nejdřív mrazilo a později mne to úplně odrovnalo. Celé to násilí, vraždy a mordy, které zde Simon Yam provádí s naprostou chladností kladívkem a hřebíky do hlav obětí, je ve finále vysvětleno tak, že bylo možná úplně zbytečné a film je jednou obrovskou tragédií ... Aspoň já jsem to tak pochopil. Film se skládá ze čtyř částí, které vypráví děj pozpátku a i když by se zdálo, že samotný počátek příběhu bude na konci filmu to nejnudnější, je to právě ten šok z celé té tragédie a působí skutečně jako pecka mezi oči tím zmíněným kladívkem ... Nečekejte nějaké gore, vraždy se dějí v náznacích a nejsou nijak zobrazovány přímo na kameru. Všechno je to o pocitu, špičkových hereckých výkonech, smutku, tragédii a špatných náhodách k ní vedoucích ... Je to HODNĚ "čínské" !!! Myslím, že řada diváků to moc nepobere, možná ani nepochopí a možná se bude díky velmi pomalému vyprávění nudit. Ale mne to dostalo, velice zajímavé!! ()