Hra Orla

Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2010, 20 min

Režie:

Miloš Kameník

Dokumentární portrét futsalového mužstva na malém městě. Hráči analyzují příčiny dosavadních neúspěchů a snaží se nalézt recept na lepší umístění. (oficiální text distributora)

Iroquaise

zvláštní...nějaký dokumentární parametry to splňuje...baví mě ta tematizace videoestetiky ( charakter vizuálu, font a barevnost písma, práce s ruchy, zvukovými a obrazovými chybami, zcizujícími prvky atd.)...líbí se mi, jak je výtvarná stránka propojená s charakterem tématu a prostředí, k němuž se váže (komornost a zastaralost maloměsta)...ale ve výsledku s tim mám jeden podstatný problém...působí to na mě rozklíženým, zcizujícím dojmem...cítím tam výraznou distanc...je to daný jednak použitím vocie overů a nediegetických zvuků, ale i samotnou volbou kompozic a prací s prostorem... a ona distanc od tématu a obrazů, které ho nesou, není dostatečně podepřená důrazem na výtvarnou složku ( v tomhle směru mě asi nejvíc baví scéna, kdy jdou po sobě dva výrazné nápady - odraz režiséra v zrcadle a záběr na starou televizi, v níž se promítá natočený materiál)...je to takové poposedávání na dvou židlích, kdy se kříží snaha o výtvarný počin se snahou o výpovědní hodnotu...a ve výsledku se tyhle tendence spíš vyrušují, než vzájemně propojují... ()

w15

Dokonalý dokument o fotbalovém mužstvu v Třešti. Viděno na festivalu Vystřelená Bába. ()

• Snímek získal na festivalu amatérských a nezávislých filmů Vystřelená bába v Numburce cenu porotce. (Bestla)