Chlastomas

(amatérský film)
Česko, 2010, 66 min

Mysteriózní martyrium. Tajemná a mystická postava modly alkoholu - Chlastomase - se vrací z hlubin zapomnění! (oficiální text distributora)

honajz2

Dvě hvězdičky dávám za to, že je to vědomě jen blbůstka pro kamarády která se nebere vážně, za to, že se to snaží o nějaké kostýmy a masky a za to, že celá druhá polovina se odehrává v Křinci (a lezou tam i na Chotuc, tati, to by se ti líbilo :D) a z toho jsem byl úplně konsternovaný, protože to tam docela dobře znám. Jo, a asi jednou jsem se u něčeho zasmál, ale jinak je to fakt jen blbůstka pro kamarády, u které se asi budou bavit převážně jen oni, zatímco já se u toho jen strašně nudil. V první půlce se to aspoň snažilo mít nějaký děj, ale v té druhé se z toho stane něco úplně jiného a nějaký konec to nemá, když se celý štáb po výletu z Křince (asi) v Lysé nad Labem ožral a přitom točili dál, dokud to někdy neutnuli. Věřím, že si natáčení užili, přeju jim to, ale já z toho prostě nic nemám, když jsem se nemohl účastnit. Takže mi to vlastně nic nedalo a popravdě jsem od toho čekal něco úplně jiného, než tohle. Do žánrů bych asi dal komedii a fantasy, jestli to mělo být i něco jiného jsem nejspíš přehlédl, ale moc bych na to nesázel. Ale ten Křinec mě v tom fakt potěšil (+ vlak do Městce Králové, ten byl snad ještě lepší), aspoň vidím, že nejsem jediný kdo ten městys zná... 2* ()

• Film získal hlavní cenu festivalu PAF 2011. (w15)
  • Točilo se v Nymburce, Mladé Boleslavi, Křinci, na zřícenině zámku Kuncberk a hlavně na vrchu Chotuc. (w15)
  • Hudba k filmu vznikla improvizací herců přímo při natáčení, dále bylo použito několik skladeb kapely Bratři citaráci. (w15)