Jak vycvičit draka 2

• slovenský

Ako vycvičiť draka 2

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 102 min

,,MUSÍME ZACHRÁNIT DRAKY…" /// Draci a Vikingové v časech, kdy mír zdál se minulostí... Zase je to hezkej animák plnej pohybu, lítání a čerstvýho vzduchu. Ovšem na můj vkus se tady dost bezduše plká, navíc ta romantika starších (a pokročilejch)… Dětská protiválečná agitka, která místo příběhu dává na obdiv poselství. Nebo ideje? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knížky, který píše Cressida Cowell, neznám. 2.) Chcu vidět dračí Pandoru. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(9.11.2014)

Nejlepší animák za posledních X let a asi tak 16x lepší než první díl. Dot.(25.6.2014)

Nebýt nablblé první poloviny, nebýt nablblé první poloviny... To vážně nešlo vymyslet lepší důvod, proč maminka byla 20 let od rodiny? Ta mírotvorná částečně ekologická poselství v těch velkých slovech prostě vyznívala hrozně, to i ve Vinnetouovi slova o míru a sbratření bílých a rudých působí méně trapně. Druhá polovina (od setkání Škyťákových rodičů) pak dohání co se dá, i to sbližování pomocí písně působilo vážně hezky. No a co se týče animace to opravdu naprosto nemá konkurenci, to jsem až čuměl. A John Powell rozjíždí jednu fantastickou melodii za druhou. Co s tím? Ale co, přece to po tragédiích jako Rebelka nebo Frozen nehodím někam na průměr. Protože upřímně i přes ty výhrady to animovanou konkurenci strká do kapsy nejen animací, ale i příběhem. Dám čtyři, i když první polovinu bych s chutí ustřihnul.(25.7.2014)

Už to není tak originální ale pořád je to setsakramentsky zábavné a Bezzubka je pořád k sežrání.(1.9.2014)

Velice povedené pokračování. Jsem rád, že není pouhým stínem dokonalé jedničky. Všechno dobře funguje, jen mi vadilo, že to bylo příliš sladké, ale takový už je teď každý animáč, navíc tenhle toho nabízí daleko víc než ty ostatní. Celkem dobře jsem se pobavil, ale byl jsem i učarován nádherným vizuálem a jako bonus zazpíval Jónsi.(6.7.2014)

• - Keď Štikút vystrelí šíp na loď jeho otca Chladnobrva, strieľa pravou rukou. V knihe je však Štikút ľavák. (Mery235)

• - Alternatívnymi názvami tejto snímky boli aj názvy Dragon Trainer 2 či Dragons 2. (MikaelSVK)

• - Valka bola pôvodne napísaná ako darebáčka, ale tento nápad bol vynechaný v neskorších návrhoch. (moviereview)