Jak vycvičit draka 2

• slovenský

Ako si vycvičiť draka 2

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 102 min

Technicky naprostá špička a E-onsoftware by si celý film mohl dát do customer reelu. Dynamika, interakce mezi postavami, textury, práce se světlem, odlesky a volumetrikou - to je naprostý hyperprostorový skok! ( první díl oproti druhému po čtyřech letech vypadá jakoby bez textur). Příjemné překvapení i v tom, že zatímco v jedničce dospívající hoši ztrácí končetiny, tady už se i umírá:) Každopádně humor i emoce fungují, jak mají a při nástupu Dračí jezdkyně jsem ani nedýchal. Dabing velmi povedený! 9/10(22.6.2014)

Skvělá animace, toť vše co stojí za pozornost. Tuctovější příběh než číslo 12 irituje na té nejzákladnější úrovni vnímání. Pár vizuálních nápadů nezachrání chování postav na přesdržku, tentokrát až trapného Škyťáka nebo uzívané finále. Příště snad bude dohlížet na draky někdo schopnější. 50% P. S. Prvnímu dílu jsem dal 90%(24.2.2015)

S dvojkou je to oficiální: Draci jsou tou nejlepší epickou fantasy od dob Pána Prstenů. Platí standardní Cameron je břídil, Na'vi si můžou políbit, plus samozřejmě animovaná puberta rulez.(26.6.2014)

Oscar 1 nominace: Animovaný film(16.1.2015)

Nejlepší animák za posledních X let a asi tak 16x lepší než první díl. Dot.(25.6.2014)