Jak vycvičit draka 2

Ako si vycvičiť draka 2

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 102 min

• Pluhy

Bum! Šplouch! Bác! Prostě klasická dvojka s více draky, větším množstvím polygonů, barvitějšími texturami, stříkajícíma emocema, realistickou vodou, enormníma výbuchama a epickou hudbou. Bohužel se nějak zapomnělo na příběh.(11.11.2014)

Pro mě asi ještě lepší, než první díl (ale možná jen protože si jedničku už tolik nepamatuju). Alfa drak a hlavně scéna kdy se Škyťák poprvé setká s matkou v naprosto skvělém fantasy brnění je až magická. Má to opravdu pohádkovou atmosféru, v tom nejlepším smyslu.(18.1.2015)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 4,268 // Otvárací Víkend v USA: $49,451,322 // Jeden z najkrajších animákov aké som kedy videl ... 100%(1.9.2014)

How to Train Your Dragon znovu utvrzuje, že jde o nejlepší animovaný snímek posledních několika let. Od roku 2010, kdy jsem spatřil první díl jsem nic lepšího neviděl. O 4 roky později vychází druhý díl, který dosahuje kvalit prvního a já podruhé tleskám. Příběh byl zajímavý, pár nových draků potěší, humorem se nešetří a děj od začátku bez chyby! V poslední době animovaná tvorba umírá a How to Train Your Dragon jí zachraňuje ve všech směrech .. 10/10 = 100%(10.9.2014)

Milí prominentní užívatelia ČSFD, začínate ma pekne srať. Toto vôbec nie je typická dvojka a vôbec to nie je typický rodinný film a vôbec to nemá slabý príbeh. Poviem to tak, ak vôbec nejaký animák niekam za posledných desať rokov posunul tie západné rozjuchané rodinné kokotiny, ktoré si fičia na rádoby vtipných popkultúrnych odkazoch, bol to How to train your dragon a ak nejaká dvojka nebola zbytočná a posunula to na ešte dospelejšiu úroveň tak je to How to train your dragon 2. U mňa plná paľba a teším sa na trojku. 10/10(30.1.2017)

• - Podľa oficiálnych stránok filmu je Štikút 182 centimetrov vysoký. Rovnakú výšku má aj Jay Baruchel, ktorý ho nadaboval. (moviereview)

• - Na soundtracku k filmu spolupracoval aj Alexander Rybak - víťaz Eurovízie 2009. (SieZof)

• - Film Ako si vycvičiť draka 2 bol prvým animovaným filmom z dielne DreamWorks, ktorý získal prestížne ocenenie Zlatý glóbus v kategórii Najlepší animovaný film. (MikaelSVK)