Jak vycvičit draka 2

• slovenský

Ako si vycvičiť draka 2

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 102 min

Amazing animace, ale jinak nic, z čeho bych spadl na zadek. Prostě pohádka pro děti.(5.9.2014)

Kombinace vikingů a draků je výhrou sama o sobě, ale bohužel, pokračování už takové kouzlo nemělo, děj pro mě nebyl příliš poutavý a dělalo mi problém udržet u něj pozornost. Navíc... proč sakra všichni draci krom Toothlesse (v čele s nafouklým mega bossem) vypadají tak nablble a divně?(14.1.2015)

Velice povedené pokračování. Jsem rád, že není pouhým stínem dokonalé jedničky. Všechno dobře funguje, jen mi vadilo, že to bylo příliš sladké, ale takový už je teď každý animáč, navíc tenhle toho nabízí daleko víc než ty ostatní. Celkem dobře jsem se pobavil, ale byl jsem i učarován nádherným vizuálem a jako bonus zazpíval Jónsi.(6.7.2014)

Kromě dvou nudnějších scén, při kterých jsem se přistihla, že nervózně poposedávám, jsem mohla na filmu oči i uši nechat. Velmi propracovaná animace s chytlavou příběhovou linií a se soundtrackem jakožto s hudebním balzámem pro duši. Opět jsem se skvěle bavila scénami, kdy se mezi sebou draci dorozumívali posunky, pošklebky, povytahováním obočí, odfrky jako lidé a s lidmi si vzájemně rozuměli jakoby hovořili stejnou řečí. Na Bezzubku jsem se přirozeně těšila nejvíc a byl dle očekávání skvělý, milý a oddaný dračí přítel. Tohle na pohádkách miluji, člověk se nemusí zaobírat logikou a nechá se pouze vést fantazií tvůrců. Několik pasáží muselo menším dětem způsobit trnutí, možná v jedné smutné chvíli i nejedna dětská slzička ukápla, zastavil se dech a oči vytřeštěné na plátno doufaly v zásadní obrat ... tak ale takové situace jsou součástí života a myslím si, že to bylo podáno v celku přijatelnou formou. Jinak stoprocentní spokojenost, kdy humor, vtip a akce jednoznačně převládali.(29.6.2014)

Technicky naprostá špička a E-onsoftware by si celý film mohl dát do customer reelu. Dynamika, interakce mezi postavami, textury, práce se světlem, odlesky a volumetrikou - to je naprostý hyperprostorový skok! ( první díl oproti druhému po čtyřech letech vypadá jakoby bez textur). Příjemné překvapení i v tom, že zatímco v jedničce dospívající hoši ztrácí končetiny, tady už se i umírá:) Každopádně humor i emoce fungují, jak mají a při nástupu Dračí jezdkyně jsem ani nedýchal. Dabing velmi povedený! 9/10(22.6.2014)