Jak vycvičit draka 2

• slovenský

Ako si vycvičiť draka 2

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 102 min

Rozpočet $145miliónovTržby USA $177,002,924 Tržby Celosvetovo $621,537,519Tržby za predaj Blu-ray v USA $44,750,967 //počet predaných kusov 2,273,736Tržby za predaj DVD v USA $33,126,382 //počet predaných kusov 2,027,218║ veľmi pôsobivé pokračovanie, ktoré bohužial na úžasný prvý diel nedosiahne, to by sa museli scenáristi a tvorcovia nenormálne vybičovať aby ho prekonali ale aj tak ich zdatný výkon priniesol podarené pokračovanie, so zaujímavou zápletkou, ktorá má hlavu a pätu a nepôsobí ako zbytočná vatová nádstavba ako tomu bolo u Rio2, opäť tu dokázali predať silné emócie, veru aj slza tu ukvapne, prim sú pohodové zábavné momentky a hlavne letecké efektné 3D vývrtky, DreamWorks opäť potvrdzujú že v 3D efektoch sú najlepší /videl v kine 3D verziu: 95%/(22.6.2014)

Zhlédnuto v kině. I přesto, že se mi první díl líbil, od tohohle jsem moc nečekal, protože pokračování úspěšných filmů většinou dopadne tak, že je všeho více, ale na úkor kvality, příběhu či něčeho, co udělalo první díl tak úspěšný. O to více jsem byl překvapený, že to není případ tohoto filmu. Ano, je tady mnohem více akce než v prvním díle, nicméně ne na úkor příběhu, emocí či něčeho jiného. How to Train Your Dragon 2 je opravdu skvělým animákem, ale co je hlavní, skvělým pokračováním, který rozvijí jak postavy, tak svět, ve kterém ty postavy žijí. Zmiňovat se o kvalitě animace či dabingu (Cate Blanchett či Craig Ferguson) je dle mého jen plýtvání drahocennými kilobajty. Z kina jsem odcházel v naprosto parádní náladě a to myslím mluví za vše. 100 %.(6.8.2014)

Nejlepší animák za posledních X let a asi tak 16x lepší než první díl. Dot.(25.6.2014)

• Pluhy

Bum! Šplouch! Bác! Prostě klasická dvojka s více draky, větším množstvím polygonů, barvitějšími texturami, stříkajícíma emocema, realistickou vodou, enormníma výbuchama a epickou hudbou. Bohužel se nějak zapomnělo na příběh.(11.11.2014)

Prvý diel radím medzi to najlepšie, čo sa v tomto žánre objavilo. A druhý diel tiež nie je zlý. Vlastne ani nemá byť prečo. Tvorcovia ostali rovnakí, animácia je opäť nádherná, hudba od Powella znovu božská, postavy sú stále sympatické, vtipné a tento krát aj dospelejšie. Jediné čo sa zmenilo je len príbeh, ktorý ma tento krát síce znovu bavil, ale už tak nezaujal. Oproti prvému dielu, ktorý sa stále posúval vpred, sa tu mierne stojí na mieste. Inak sa opäť jedna o skvelý audio-vizuálny zážitok, kde sa znovu podaril aj slovenský dabing, a ktorý poteší nie len tých najmenších. Oblúbené soundtracky: Dragon Racing, Together We Map The World, Losing Mom - Meet The Good Alpha, Stoick's Ship, Flying With Mother, Toothless Found. 90% - 5*(20.6.2014)

• - Keď Štikút a Astrid odchádzajú nájsť Draga a opúšťajú Berk, väčšina jeho obyvateľov je ukrytých v podzemnej pevnosti. Hneď ako Drago na Berk o niekoľko dní neskôr útočí, všetci žijú pokojné životy s drakmi v domoch. (canucks333)

• - Režisér Dean DeBlois je veľký fanúšik filmovej ságy Star Wars a v tomto filme vytvoril veľa odkazov na diel Impérium vracia úder (1980). Môžeme tu vidieť Štikútov meč podobný svetelnému, stretnutie s jeho matkou a veľkú bitku na ľadovom ostrove nápadne podobnej bitke o Hoth. (canucks333)

• - Podľa oficiálnych stránok filmu je Štikút 182 centimetrov vysoký. Rovnakú výšku má aj Jay Baruchel, ktorý ho nadaboval. (moviereview)