Sbohem Berlíne (TV film) (festivalový název)

Christopher and His Kind

Kevin Elyot

Kieran McGuigan

Scénografie:

Suzie Davies

No byl to televizní film, bohužel to bylo dost poznat. hlavní představitel byl dosti prkenný, atmosféra se netvářila nijak ohromně. Pochopitelně krutost nacistického německa mě rozčiluje pokaždé, takže jsem si chvíli trhal vlasy aby se všechny postavy dostaly do bezpečí, protože sem to nikomu nepřál. Největším kladem filmu je podle mě Imogen Poots, která táhne každou scénu ve které je přítomna. Překvapilo mě, že je to podle skutečné události a podívám se na Kabaret, který mi byl mnohokrát doporučován.(7.9.2012)

...odtažitý a odosobněný pocit z filmu je mi příjemný... jakási diskrétnost a ostýchavost je milá a vypovídající... ...drama 2. světové války bez osobního zapojení, zvláštní pohled...(3.11.2014)

Asi bych hodnotil výš nebýt toho jalového zpracování a nemastné neslané herečky, která měla ztvárnit nejvýraznější roli šantánové zpěvačky - na Lizu Minnelli opravdu neměla, paradoxně jí chyběla nehorázná afektovanost. Film je až moc polopatistický a má tendenci vysvětlovat (nestačila Davidova hvězda na okně, ještě k tomu musel být záběr na sedmiramenný svícen), což se k dramatům moc nehodí. Chápu, že se jedná o televizní film, a když to srovnám s českými televizními inscenacemi, nad kterými by člověk plakal, tak tleskám, ale přecejen si snímek vzal až moc velké sousto, navíc s legendárním Cabaretem v zádech. Matt Smith se ale do role perfektně hodil a docela odpovídal mé představě o Isherwoodovi.(25.11.2012)

Velice příjemně obsazené a zahrané historické drama, která ale ve své podstatě není tak dramatické, jak by být mohlo a možná i mělo. Na druhou stranu, kdyby tvůrci tlačili na pilu příliš, také by to nebylo to pravé ořechové. Film je tak relativně zajímavou sondou do života bohémského homosexuálního spisovatele, který se stal svědkem mrazivého období v německé historii, ale projekt sám o sobě nezanechává až tak hluboký dojem, aby si na něj po pár dnech člověk vzpomněl. 7/10(6.12.2013)

Osobne by som sa nepohnevala, keby to bolo v červenom, ale to je môj problém. Priznám sa, chvíľami som rozmýšľala, o čom to celé ako má byť. Pána Isherwooda som doposiaľ poznala iba z akejsi "povinnosti“, no pochopila som, že tie roky v ktorých nám priblížil značnú časť jeho života, preňho evidentne znamenali veľa (moje stredné meno je dôvtip). A asi sa oňho začnem zaujímať viac, práve vďaka Mattovmu stvárneniu, z ktorého vyplýva moje indi-vindi subjektívne hodnotenie. „This is how I want to die!“ Ja tiež. I know the feeling, bro.(19.11.2013)

• - Hodiny s delfínem, které se objevily ve filmu, skutečně patřily Isherwoodovi v době, když žil v Berlíně. Produkci je půjčil Don Bachardy, Isherwoodův životní partner. (..Lucas..)