poster

Ezel (TV seriál)

 • Turecko

  Ezel

 • SK název

  Ezel

Krimi / Drama / Mysteriózní

Turecko, 2009, 71 x 87-118 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (32)

 • Malarkey
  *****

  V tomto případě bych ty odpady tady ignoroval. Vložili je totiž lidi, kteří pravděpodobně z Ezela neviděli ani pět minut. Kdyby viděli a opravdu se o tento seriál zajímali, patrně by pochopili, že se jedná o neuvěřitelně komplexní kriminálku, která obsahuje miliardu otázek a odpovědí, které díl za dílem rozplétá a nedokáže se v pokládání otázek zastavit. A když už by si tohle nemysleli, tak by svůj názor řekli zde a pokusili by se ten svůj odpad bránit. Což se jim v tomto případě nepovedlo a dokazuje to akorát jejich ubohost. Chápu, že Turecko samo o sobě je dost riskantní země, ale v tomto případě se jim povedlo něco, co si nedokážu vysvětlit a hrozně by mě zajímalo, kolik lidí na tenhle seriál psalo scénář. Jediný problém seriálu je totiž ten, že má v sobě hrozně moc informací a občas se v něm ztrácím. Komplexností příběhu bych ho tedy klidně přirovnal k takovým Ztraceným. Každopádně co se týče napětí je na tom asi nejlíp ze všech možných seriálů, co jsem kdy viděl. Po několika dílech tedy za čtyři hvězdy a přemýšlím, že půjdu i k pěti. Vysoké hodnocení na imdb má skutečně svoje důvody!(5.11.2011)

 • slatkac
  ***

  Ti, kdo nesnášíte jako já Šeherezádu, se radši podívejte na tohle. Sice je to taky z Turecka, ale na tohle se dá celkem dívat. A to jsem chlap.(23.11.2011)

 • zahadna
  ****

  Ezel, je asi zatiaľ čo som mala možnosť vidieť najlepší turecký kriminálny seriál, klobúk dole a vôbec by som nepočítala, tie odpady v hodnoteniach od ľudí, ktorí to vlastne ani nevideli alebo videli len možno upútavku či pár minút z prvého dielu...takéto situácie ma vedia nazlostiť, je určite viac ako isté, že takto kazia celkové hodnotenie filmov a film ako taký...takýto ľudia, by tu vôbec ani nemali byť. Veľmi dobrý komentár od Malarkey...(12.12.2012)

 • Marek1991
  **

  Po Tisíc a jednej noci a Sultánovi je toto celkom fajn prekvapenie. Už to nie je len čistá islamská propaganda, ale je to celkom zaujímavý moderný seriál z tureckej produkcie. Lenže stále je to hŕba nezmyslov a scén, ktoré by som do seriálu, aby bol zaujímavý a znesiteľný nedal. Ale ak máte potrebu naozaj sledovať komerčné televízie a ich seriály a filmy, toto už nie je taká hrôza a môžete skúsiť.(25.5.2012)

 • K.I.N.G.
  *

  A co, že má tento turecký seriál na IMDb tak vysoké hodnocení? Tam jsou přece televizní seriály nadhodnocovány úplně běžně. To tomu mám dát tak vysoké hodnocení jenom proto, že to má nějaký děj? A není náhodou nějaký děj jenom ten úplný základ všeho? A co ty hloupé zdlouhavé dialogy a prázdné natahované scény nebo úsměvné dějové zvraty? Nevím, pro mě je to jen další podřadný televizní seriál, jakých běží v současné době v TV tak 90%. Dát tomuto třeba jen 2 hvězdy by pro mě byl přinejmenším tak těžký úkol, jako vyslovit jméno hlavního představitele. 10%(4.10.2012)

 • Karush
  *****

  Absolútna špička medzi seriálmi. Každý deň od 17.50 do 19.00 sa svet pre mňa zastavil, keď sa do neha raz pustíte už vás máločo vytrhne zo stoličky. Seriál, ktorý s každým pribúdajúcim dielom je lepší, seriál, ktorý aj bez prvoplánového citového vydierania dokáže vyvolať skutočné emócie, lebo dráma tu je na veľmi vysokej úrovni. Práve v Ezelovi môžete zhliadnuť perfektnú prepracovanosť deja a charakterov, neuveriteľné vykreslenie postáv a ich premenu počas rokov, dokonalo premyslenú pomstu s veľmi vhodnými momentami prerozprávaných Ramizom a jeho životnými postrehmi a múdrosťami, výnimočné a prirodzené herecké výkony, dokonalé hudobné podfarbenie v neopísateľnej atmosfére. Majstrovstvo v podobe seriálu, ktorá svojou kvalitou ľahko sa vyrovná alebo aj prekoná americké seriálové skvosty.(3.8.2011)

 • Yardie
  *****

  Souhlasím s Malarkey. Odpad mohl snad dát opravdu jen někdo, kdo to ani nezahlédl. Ale popořadě. Dle upoutávek a řečech v nich jsem si myslel, že je to další telenovela. Nevěnoval jsem tomuto seriálu pozornost, snad jsem to jen posměškem nějak okomentoval. Nicméně jednou jsem přepínal programy v době reklamy a zabrousil jsem na Prima Love, kde to zrovna běželo. Během 2 minut asi 5 mrtvých, což mě celkem zaujalo. :-) Zaujalo mě to tak, že jsem ten díl dokoukal a od té doby koukám na každý díl. Jsem neskutečně překvapený. Protože s romantickým seriálem to má pramálo společného. Sem tam se samozřejmě něco romantiky udá, ale ve kterém filmu ne. Ale zbytek je celkem solidní "nářez". Kvalitní krimi se zajímavým dějem, skvělá hudba a atmosféra seriálu. Je to navíc natočeno tak, že musí člověk dávat neustále pozor - ať už je to prolínáním několika časových linií, tak množstvím postav. Navíc velice charismatický hlavní hrdina. Svým námětem, prostředím a občas i atmosférou bych se to nebál přirovnat (i když kvalitativně je to trošku dál - ale ne zase moc) k mému dalšímu oblíbenému a dnes již kultovnímu seriálu - Chobotnice. Musím říct, že se opravdu těším na každý další díl. K překvapení mému samému. Tohle se opravdu povedlo! A hodnocení zde se mi zdá dosti neobjektivní. 90% Aktualizace po konci seriálu 21.4.2012: Paráda! Napínavé, propracovaný děj, vynikající hudba, sympatické i nesympatické postavy, neskutečné dějové zvraty, překvapení (milá i nemilá), prostě vše, co má takový seriál mít. Téměř všechny díly měli spád a byly zajímavé. Jednou za čas se objevil trošku slabší a řekněme nudnější díl, ale to bylo vykompenzováno v dalším dílu, který byl totální nářez. V podstatě byl slabý díl jen takovou "pozvánkou" či úvodem na další díl. Po Chobotnici nejlepší seriál!!!! Jednoznačně!!! A hodnocení 45% je opravdu z cesty. Někteří by se měli zamyslet. 5 hvězd je málo... Akorát nevím, co teď budu dělat o víkendech... Po takové době, tolik volného času. :-/ Howgh!(6.12.2011)

 • stefi7773
  ****

  Konečne niečo z Turecka na čo sa dá naozaj pozrieť 4*(8.6.2012)

 • honajz2
  odpad!

  To Turecko neumí natočit něco ucázejícího.(15.4.2012)

 • bono22vox
  *****

  Ubozaci, kdo tohle hodnotí jako odpad. Nemám rád nebo spis nesnáším telenovely a podobně srajdy, ale tenhle seros se vymika všem zazitym klišé... Ikdyz je natočen sylem telenovely. Vše ale zachraňují a povysuji na vysoký level skvělí herci, příběh a hlavně skvěle vygradovany závěr seriálu... Pro mě na lepší 4 hvězdy, ale dávám pět na truc těm blbum co tu dávají odpad...(2.2.2013)

 • SFalconJ
  *****

  Hodnocení na iMDB 8.6/10. Asi vědí proč, docela by mě zajímalo, kolik z vás, kteří jste dali odpad, ten seriál opravdu vidělo. Zahoďte předsudky, které jste díky Šeherezádě získali a dejte tomuto seriálu šanci, věřím, že nebudete litovat!(6.9.2011)

 • hiczech
  *****

  Opravdovou náhodou jsem zabrousil sem... a po tom hodně rozdílném hodnocení co tu je k vidění jsem zpozorněl... a pročetl následně hodně komentářů. Rozhodl jsme se a naskočil na youtube. A v jednom jediném týdnu jsem zhltal všechny díly. Neuvěřitelně navykové a až nebezpečně okrádající o čas. A teď si kladu otázku, jak já, člověk už dlouhou dobu veskrze solidní, mohl tak hluboce klesnout... do bahna levných seriálů? :) Ale nelituji. Kdo by to byl do těch tureckých kluků řekl, no žejo? První dvě třetiny Ezel a od poslední třetiny můj oblíbenec Ali Kirgiz. A teď, měsíc po dokoukání, zatím úspěšně bojuji s něčím uvnitř mne, které chce koukat znovu. A děkuji člověkovi s nickem Ezel bayraktar, který tento skvostný seriál na youtube upnul.(21.6.2013)

 • elleyne
  *****

  Jak už tady někteří píší, žasnu nad hodnocením "odpad" lidí, kteří ze seriálu zahlédli sotva 10 vteřin. Když běželi upoutávky, měla jsem obavy, aby se nejednalo o nějaký paskvil typu Tsicí a jedna noc.Při prvním díle mě napadlo: ha, moderní variace na Monte Christa....a ono se to rozvinulo na mnohem víc. Strašně moc se mi líbí psychologické komentáře napříč díly. Seriálu nechybí napětí, rozpracování charakteru postav, neskutečné dějové zvraty. Přiznám se, že mě atmosféra každého dílu dokáže naplno pohltit. A k tomu všemu perfektní hudba. Přiznám se, že poslední dobou mám nejraději postavu Aliho, ale mám ráda i ostatní postavy jako Tevfik, Ezel, Eysan...Škoda, že už jen několik dílů a bude konec.(4.3.2012)

 • benedict
  *****

  Pro uživatele Malarkey,Yardie,Karush 5 * za trefné komentáře! Opravdu se na tenhle seriál podívejte,než ho ohodnotíte...a pokud znáte turecký způsob života,pak pochopíte!(29.3.2014)

 • crow-x
  ***

  Zatím po shlédnutí pár dílů, mi tento seriál neuvěřitelně připomíná Hraběte Monte Cristo. Muž, jehož zradili všichni jeho přátelé, obvinili ho ze zločinu, který nespáchal a jde do vezění. Tam potkává svého ochránce (téměř jako Abé Faria) a s tím přijde na to kdo ho zradil a nakonec mu dá peníze a novou identitu. Poté se Ezel vrací pomstít těm, kteří ho zradili a těm, které miloval.(10.9.2011)

 • dvojana
  ****

  Hrabě Monte Christo + Kmotr. Zradou přátel se octl ve vězení, po útěku změní podobu, stane se bohatým a touží po pomstě. K tomu je pod dohledem svého mistra - prvotřídního mafiána. Věřím, že tahle telenovela je žrádlo i pro chlapy. Příběh je velmi dobře vystaven - každý má druhou i třetí tvář, spousta zvratů, tahání za nitky ostatních. Hlavní hrdinové jsou špatní i dobří zároveň, přátelé i nepřátelé zároveň. Komentáře Kmotra napříč dílem jsou velmi dojemné a na konci následuje pointa, na kterou se člověk těší celou hodinu a půl. Líbí se mi ta loajálnost mezi učedníkem-učitelem, sluhou-pánem, manželem-manželkou, i když žádný z těchto vztahů není růžový. Bez pucfleků by to v tomto seriálu nešlo - dávají svým tvrdým šéfům lidskou tvář. Těším se, jak se to bude vyvíjet. (No, tak druhou půlku seriálu jsem moc nestíhala sledovat a poslední díl mě vyloženě zklamal, ale první půlka mi za to stála, tak hvězdičku nesmažu)(23.12.2011)

 • JP84
  ****

  Tak tenhle seriál je jednak úspěchem turecké televizní tvorby a zároveň ostudou pro tu českou, protože Ezel snadno přebíjí všechny seriály, které za posledních pár let natočily ty naše ubohé televize. Narozdíl od nudné Šeherezády je tenhle seriál zaměřen na mužské publikum a je vidět, že když se turci vykašlou na romantiku, tak to docela funguje.(27.2.2012)

 • Carfait
  *

  Melodramatický turecký paskvil. 8,6/10 z imdb.com pro mě asi navždy zůstanou záhadou.(15.1.2012)

 • 0128
  **

  Musím súhlasiť s tými, čo dali 5 hviezdičiek, aj s tými, ktorí seriál ohodnotili odpadom... Na začiatku som dal aj ja plný počet, pretože všetko malo svoj zmysel a súhlasím, že novodobý Monte Christo jednoznačne bodoval a páčilo sa mi sfilmovanie - taký stred medzi telenovelou a dobrodružným scenárom. Vynikajúcich 5 hviezd za prvú tretinu seriálu. Tu sa mohol a podľa mňa mal skončiť, pretože potom tu zavládol úplný chaos. Od pridania ďalších zbytočných postáv, ktoré do tej doby vôbec neexistovali, cez nie veľmi dobré pokračovanie stvárnenia postáv až po... neviem, pretože pozeráme 40. časť a práve rozmýšľam, prečo to vlastne pozeráme, keď je to o ničom... Ešte aj Machocha bola lepšia... Zmenil som preto svoje hodnotenie na dve hviezdy za úvodné časti... Tým, čo seriál ešte nepozerali, odporúčam pozrieť asi prvú tretinu... Myslím, že aj tí, ktorí dali plný počet, to potom oľutovali, ale asi nejako nechcú zmeniť svoje hodnotenie...:-) A že to má vysoké hodnotenie na IMDb? Ktovie prečo?(20.5.2012)

 • warha
  *****

  Turecký skvost! Příběh, podrazy, akce, napínavost, sympatičští herci to vše tenhle seriál obsahuje! Nechápu ty odpady tady, pokud jste Ezela viděli tak nemůžete hodnotit odpadem. A ten konec je nádhernej už dlouho jsem neviděl podobné dílo. Nejprve jsem čekal nějakou Šeherezádu verzi 2 ale tohle mě úplně předčilo. Dejte tomu seriálu šanci a podívejte se a nenechte se odklákat tím že pochází z Turecka.(29.8.2012)

<< předchozí 1 2