Ezel (TV seriál)

Ezel

Ezel

Krimi / Drama / Mysteriózní

Turecko, 2009, 71 x 87-118 min

Absolútna špička medzi seriálmi. Každý deň od 17.50 do 19.00 sa svet pre mňa zastavil, keď sa do neha raz pustíte už vás máločo vytrhne zo stoličky. Seriál, ktorý s každým pribúdajúcim dielom je lepší, seriál, ktorý aj bez prvoplánového citového vydierania dokáže vyvolať skutočné emócie, lebo dráma tu je na veľmi vysokej úrovni. Práve v Ezelovi môžete zhliadnuť perfektnú prepracovanosť deja a charakterov, neuveriteľné vykreslenie postáv a ich premenu počas rokov, dokonalo premyslenú pomstu s veľmi vhodnými momentami prerozprávaných Ramizom a jeho životnými postrehmi a múdrosťami, výnimočné a prirodzené herecké výkony, dokonalé hudobné podfarbenie v neopísateľnej atmosfére. Majstrovstvo v podobe seriálu, ktorá svojou kvalitou ľahko sa vyrovná alebo aj prekoná americké seriálové skvosty.(3.8.2011)

• honajz2

To Turecko neumí natočit něco ucázejícího.(15.4.2012)

Ti, kdo nesnášíte jako já Šeherezádu, se radši podívejte na tohle. Sice je to taky z Turecka, ale na tohle se dá celkem dívat. A to jsem chlap.(23.11.2011)

Souhlasím s Malarkey. Odpad mohl snad dát opravdu jen někdo, kdo to ani nezahlédl. Ale popořadě. Dle upoutávek a řečech v nich jsem si myslel, že je to další telenovela. Nevěnoval jsem tomuto seriálu pozornost, snad jsem to jen posměškem nějak okomentoval. Nicméně jednou jsem přepínal programy v době reklamy a zabrousil jsem na Prima Love, kde to zrovna běželo. Během 2 minut asi 5 mrtvých, což mě celkem zaujalo. :-) Zaujalo mě to tak, že jsem ten díl dokoukal a od té doby koukám na každý díl. Jsem neskutečně překvapený. Protože s romantickým seriálem to má pramálo společného. Sem tam se samozřejmě něco romantiky udá, ale ve kterém filmu ne. Ale zbytek je celkem solidní "nářez". Kvalitní krimi se zajímavým dějem, skvělá hudba a atmosféra seriálu. Je to navíc natočeno tak, že musí člověk dávat neustále pozor - ať už je to prolínáním několika časových linií, tak množstvím postav. Navíc velice charismatický hlavní hrdina. Svým námětem, prostředím a občas i atmosférou bych se to nebál přirovnat (i když kvalitativně je to trošku dál - ale ne zase moc) k mému dalšímu oblíbenému a dnes již kultovnímu seriálu - Chobotnice. Musím říct, že se opravdu těším na každý další díl. K překvapení mému samému. Tohle se opravdu povedlo! A hodnocení zde se mi zdá dosti neobjektivní. 90% Aktualizace po konci seriálu 21.4.2012: Paráda! Napínavé, propracovaný děj, vynikající hudba, sympatické i nesympatické postavy, neskutečné dějové zvraty, překvapení (milá i nemilá), prostě vše, co má takový seriál mít. Téměř všechny díly měli spád a byly zajímavé. Jednou za čas se objevil trošku slabší a řekněme nudnější díl, ale to bylo vykompenzováno v dalším dílu, který byl totální nářez. V podstatě byl slabý díl jen takovou "pozvánkou" či úvodem na další díl. Po Chobotnici nejlepší seriál!!!! Jednoznačně!!! A hodnocení 45% je opravdu z cesty. Někteří by se měli zamyslet. 5 hvězd je málo... Akorát nevím, co teď budu dělat o víkendech... Po takové době, tolik volného času. :-/ Howgh!(6.12.2011)

Ubozaci, kdo tohle hodnotí jako odpad. Nemám rád nebo spis nesnáším telenovely a podobně srajdy, ale tenhle seros se vymika všem zazitym klišé... Ikdyz je natočen sylem telenovely. Vše ale zachraňují a povysuji na vysoký level skvělí herci, příběh a hlavně skvěle vygradovany závěr seriálu... Pro mě na lepší 4 hvězdy, ale dávám pět na truc těm blbum co tu dávají odpad...(2.2.2013)

• - Seriál měl v Turecku nevídaný úspěch. Jeho premiéru sledovalo přes 13 milionů diváků, přičemž si četné publikum zvládl udržet. (fiLLthe3DD)

• - Sportovní auto, které se objevilo v první epizodě, je Shelby cobra z roku 1965. (fiLLthe3DD)

• - Přestože jsou mobilní čísla hlavních postav vymyšlená, turečtí diváci na ně neustále volají, případně si některá chtějí zřídit jako svoje vlastní. (fiLLthe3DD)