Císařovy nové šaty (TV film)

• Německo

Des Kaisers neue Kleider

Rozprávky H.Ch.Andersena: Cisárove nové šaty

Rodinný / Pohádka

Německo, 2010, 58 min

• Nocturno culto

Na sobotní ráno optimální ale nutno říct že mě obecně německá tvorba neoslovuje, tak proto za 40 % ..(5.7.2014)

Jedinná slabá část tohoto filmu je, že nás nic nás nepřekvapí, je to prostě prostý, ale vtipný přepis klasické pohádky. 65%.(11.3.2012)

Zfilmovani Andersenovych pohadek je temer vzdy sazka na jistotu. Pohadka ma tempo, hezke prostredi, obleky a sympaticke postavy. Cisar je bezchybny a zaver na schodisti take povedeny. Rezie- Hannu Salonen.(17.4.2011)

• ivishka

Jednoznačně jedna z nejhloupějších pohádek v historii filmu. Hloupý námět o císaři, který chce pořád něco co neexistuje a najednou jde klidně mezi lidi nahý a ukazuje svůj obří pupek a salvu chlupů. Nevkusné, sršící hloupostí a nudné...Za tohle bych německou "menšinu" nechala zavřít....(8.12.2012)

Na německou TV pohádku překvapivě dobré. Příjemná hudba, ucházející herci, správně slizký císař a skoro žádné pitvoření a přehrávání, jak je u německých pohádek zvykem. Oproti jiným těmto pohádkám určitě nadprůměr.(8.10.2013)